Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Типові несправності інжекторних двигунів

Типові несправності інжекторних двигунів

Назва:
Типові несправності інжекторних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Типові несправності інжекторних двигунів


Сучасні автомобілі з системами уприскування, могутнім і економічним двигуном хороші в дальніх поїздках. Але саме там, далеко від "просунутих" СТО і кваліфікованих фахівців, тривожний сигнал "Check Engine" (Check Engine - лампочка на щитку приладів говорить про те що ЕБУ(електронний блок управління) виявив проблеми в системі управління двигуном), особливо лякає мандрівників. Одні ударяються в паніку і, боячись необоротних наслідків, дістають з багажника трос. Інші, навпаки, холоднокровні: раз мотор працює, значить, лампа "просто помилилася" і "сама згасне" - можна їхати в колишньому темпі.
Уміння розпізнавати симптоми типових вприськових недуг, уявляти, чим загрожує жовта лампа, що горить, допоможе зберегти нерви, гроші, час і мотор. Якщо двигун справний, сигнал "Check Engine" повинен згаснути через 0,6 секунди після пуску - це вистачає на те, щоб система самодіагностики переконалася: все гаразд. Якщо все ж таки лампочка продовжує горіти, тобто місце присутність несправності, яку можливо виявити за допомогою спеціального мотор-тестера на СТО або своїми силами. Що торкається “своїми силами” - це поверхнева діагностика, яка може дати зразкове визначення несправності, причина цьому - відсутність спеціальних вимірювальних приладів і параметрів компонентів системи уприскування. Але в дорозі, у відсутності СТО, це може допомогти Вам і додати упевненість, що машина все-таки доєдіт до призначеного пункту.
Щось не працює, що тепер може бути?
Датчик положення колінчастого валу. Що завгодно, але тільки не це. Це єдиний датчик, несправність якого не дозволить доїхати навіть до гаража. Відмова його - явище виняткове. Встановлюється на приливі корпусу масляного насоса на відстані(1 ± 0,4)мм від вершини зубців шківа колінчастого валу. По імпульсу синхронізації від датчика положення колінчастого валу, контроллер визначає положення і частоту обертання колінчастого валу і розраховує момент спрацьовування форсунок і модуля запалення.
Бензонасос - нікуди не виїдеш. Якщо бензонасос став гірше працювати, причини в основному із-за грязі і води в бензині, то з'являються провали, втрата потужності, бавовна у впускну систему. Якщо ж він зовсім вмирає, то їхати далі машина не буде: серце зупинилося.
При несправності решти всіх датчиків і механізмів двигун працюватиме: комп'ютер перебудується на аварійну програму.
"Загибель" датчика положення розподілвалу (фази) недосвідченому ремонтникові без діагностичного устаткування виявити вельми складно. Хоча двигун і працює в нештатному режимі попарно-паралельної подачі палива, коли кожна форсунка спрацьовує в два рази частіше (один раз за кожен оборот коленвала) - визначити це на слух не намагайтеся. Вихлоп втрачає минулу чистоту, але зловити збільшення токсичності вдається тільки вимірами по їздовому циклу. Зрозуміти, що мотор нездоровий, можна по збільшеній витраті палива. Ще одна ознака несправності - збої в роботі системи самодіагностики. До інших неприємних для двигуна наслідків відмова датчика фази не приведе.
Якщо Ваша машина зажадала "гри" педаллю газу при пуску, втратила минулу жвавість на режимах максимальної потужності і моменту, що крутив, швидше за все, винен датчик масової витрати повітря . Система управління, реагуючи на його відмову, "поздніт" запалення на 10-12 гр. При цьому відгук на педаль газу на початку розгону може навіть покращати. Вихлоп стане брудніший, а мотор помітно прожорлівей. Не вимагаючи від автомобіля минулої прудкості, цілком можна дістатися до будинку, навіть якщо попереду декілька сотень кілометрів.
Набагато важче їхати з несправним датчиком положення дросельної заслінки . Симптоми добре помітні - втрата потужності, неприємні ривки і провали на розгоні, нестійкі неодружені обороти, немає гальмування двигуном. Двигун немов підмінили, а сигнальна лампа може і не зажевріти. Блок управління здатний визначити обрив або коротке замикання датчика і його ланцюга, але пасує перед "плаваючим" сигналом.
Довга їзда з цією несправністю не просто неприємна, а небезпечна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Типові несправності інжекторних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок