Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Типи і структура технологічного процесу

Типи і структура технологічного процесу

Назва:
Типи і структура технологічного процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Типи і структура технологічного процесу


За структурою сучасні деревообробні підприємства являють собою складний комплекс різних виробничих частин. До складу такого підприємства, крім виробництва столярних виробів, можуть входити й інші виробництва (наприклад, лісопильне, фанерне, виробництво плитових матеріалів). Такі підприємства з комбінованими виробництвами називаються комбінатами (деревообробний комбінат — ДОК, лісопильно-деревообробний комбінат — ЛДК, меблевоскладальний комбінат — МСК). Якщо на підприємстві виготовляються тільки меблеві вироби, то його називають меблевою фабрикою (МФ) або меблевим комбінатом (МК).
Сучасні великі меблеві фабрики кооперуються з підприємствами своєї галузі (ДОК, ЛДК, МСК) на одній території. Це сприяє підвищенню рівня концентрації і спеціалізації виробництва, створює умови для автоматизації їх.
Первинною структурною одиницею промислового підприємства є робоче місце, де виконується відповідна операція виробничого процесу. Робочі місця, розміщені по технологічному потоці, складають відділки і цехи.
Цехи є основними відокремленими ланками підприємства. Вони поділяються на основні і допоміжні.
В основних цехах виконується технологічний процес даного виробництва, тобто виготовляється продукція. Столярно-меблеві підприємства мають такі основні цехи: сушильний, розкрійний (заготовковий), верстатний (машинної обробки заготовок), опоряджувальний і складальний .
Допоміжні цехи забезпечують роботу основних цехів. До них належать інструментальний, ремонтно-механічний та ін. Для підвищення ефективності автоматизації важливе значення мають організація виробництва, удосконалення системи транспортування, застосування АСК — автоматичних систем керування виробництвом з використанням обчислювальної техніки.
Досить велике значення для впровадження автоматизації має тип виробництва. За характером організації випуску виробів розрізняють три типи виробництв: індивідуальне, серійне, масове.
При індивідуальному виробництві вироби виготовляються в невеликій кількості, причому повторний випуск їх не передбачений (дослідні зразки, спеціальні замовлення).
При серійному виробництві вироби виготовляються серіями (партіями) і наперед передбачається повторюваність або чергування випуску серій. Залежно від величини серії розрізняють малосерійне і великосерійне виробництво.
При масовому виробництві однакові вироби виготовляються у великій кількості і протягом тривалого часу. Виробництва, які спеціалізуються з випуску відповідних виробів, створюють найкращі умови для автоматизації.
Виготовлення будь-якого меблевого виробу відбувається у певній послідовності, починаючи від забезпечення сировиною, матеріалами, обладнанням та енергією і кінчаючи готовим виробом.
Процес перетворення в умовах виробництва матеріалів у готову продукцію називається виробничим процесом. Основна частина виробничого процесу, яка безпосередньо пов'язана з перетворенням матеріалів у готову продукцію (починаючи від розкрою і кінчаючи готовим виробом), називається технологічним процесом.
Науково і практично обґрунтовану систему прийомів і методів праці даного виробництва, що застосовуються для перетворення матеріалів у готову продукцію, називають технологією виробництва.
Технологічний процес поділяється на стадії, а стадії — на операції.
Комплекс операцій, що охоплюють відповідний етап технологічного процесу, називають стадією (наприклад, розкрій, стругання).
Елементарна частина стадії технологічного процесу, яка виконується на певному робочому місці відповідним інструментом або на відповідному устаткуванні, називається технологічною операцією (наприклад, розкрій впоперек волокон, стругання площини).
Розчленування стадій на дрібніші операції сприяє підвищенню продуктивності праці, даючи змогу робітникові краще освоїти окремі нескладні операції і раціональніше застосовувати шаблони і пристрої. Операції можуть бути прохідними і позиційними. Прохідні операції виконуються в процесі проходження заготовки через верстат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Типи і структура технологічного процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок