Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарбування поверхонь силікатними і цементними сумішами

Фарбування поверхонь силікатними і цементними сумішами

Назва:
Фарбування поверхонь силікатними і цементними сумішами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Фарбування поверхонь силікатними і цементними сумішами


Фарбування силікатними сумішами. Силікатними сумішами фарбують внутрішні і зовнішні обштукатурені і кам'яні поверхні. Силікатна фарбова плівка досить міцна, водостійка і має підвищену стійкість проти атмосферних впливів. Це можна пояснити тим, що рідке скло вступає в хімічну реакцію з матеріалом поверхні (бетон, цегла тощо), а також з мінеральними пігментами, що входять до складу суміші. Силікатні фарбові покриття зберігаються на поверхнях до 20 і більше років. Відносно невисока вартість силікатних фарб і проста технологія фарбування дають змогу широко застосовувати їх для фарбування різних поверхонь, а найчастіше фасадів будинків.
У силікатних сумішах можна застосовувати тільки лугостійкі пігменти. Як в'яжучий матеріал у цих сумішах використовують калієве рідке скло, яке на пофарбованій поверхні не утворює висолів. Після нанесення на поверхню рідке скло вступає в хімічну реакцію з матеріалом поверхні і пігментною частиною фарби, поступово полімеризується (твердне), створюючи міцну атмосферостійку плівку. Фарбувальну суміш приготовляють із сухої силікатної фарби заводського виготовлення, до складу якої входять цинкове білило або крейда, технічний тальк і лугостійкі пігменти.
Склад силікатної фарбувальної суміші
(у частинах за об'ємом)
Суха силікатна фарба 1
Калієве рідке скло 1
Спосіб приготування. Суміш приготовляють у змішувальній машині. У рідке скло поступово добавляють суху фарбу і перемішують їх. Готову суміш проціджують на віброситі з 600 отворами на 1 см2.
Густота калієвого рідкого скла має бути, г/см3: для фарбування практично сухих поверхонь— 1,15; для фарбування фасадів навесні і восени, а також внутрішніх, не досить сухих, поверхонь — 1,18; для підвалів — 1,20. Густоту визначають ареометром.
Рідке скло надходить на будівельні об'єкти густотою 1,40—1,42 г/см3. До приготування фарбувальної суміші його розводять водою. Кількість води, потрібної для одержання рідкого скла заданої густоти, підраховують за поданою нижче схемою. Наприклад, густота рідкого скла, що надійшло на будівельний об'єкт, 1,40 г/см3, а нам потрібен розчин густотою 1,15 г/см3. Записуємо це так: ліворуч — показники густоти рідкого скла і води, всередині — потрібна нам густота рідкого скла. Якщо відкинути по діагоналі від більшої цифри меншу, то праворуч дістанемо співвідношення між потрібною кількістю рідкого скла і води:
Отже, для одержання рідкого скла густотою 1,15 г/см3 потрібно взяти за об'ємом 15 частин рідкого скла і 25 частин води.
Фасади можна фарбувати силікатними фарбами лише після їх ретельної підготовки. Перед фарбуванням вся поверхня фасаду повинна бути проґрунтована флюатом або калієвим рідким склом густотою 1,15 г/см . Якщо треба фарбувати недавно поштукатурені поверхні цементними або цементно-вапняними розчинами, в яких ще не встигло карбонізуватися вапно, то їх до фарбування ґрунтують 5%-м розчином щавлевої кислоти. Не раніше ніж через 24 год після ґрунтування поверхню можна фарбувати. Фарбу наносять двома шарами.
Силікатні фарбувальні суміші наносять щітками, валиками з пористої пластмаси або фарборозпилювачами.
До початку фарбування, особливо під час роботи з фарборозпилювачем, всі вікна і двері на захватці повинні бути закриті спеціальними щитами або вкриті сумішшю мінерального масла з крейдою. Це роблять для того, щоб захистити віконні шибки від бризок фарбувальної суміші, яка пошкоджує їх. Крім того, рідке скло роз'їдає олійні фарбові плівки, які вже на той час можуть бути на вікнах і дверях.
Найкраще фарбувати фасади у прохолодну похмуру погоду, коли плівка не так швидко сохне. Погода повинна бути стала, хоча б у перші доби після фарбування. Це той час, за який фарбова плівка набуде попередньої потрібної міцності.
Не можна фарбувати фасад після і під час дощу, в суху погоду при температурі повітря в тіні понад 22 °С, а також під час сильного вітру. У такому разі роботу виконують рано вранці або увечері, коли спадає спека і вщухає вітер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фарбування поверхонь силікатними і цементними сумішами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок