Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти

Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти

Назва:
Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти


1. Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей
2. Ручні фарбопульти
3. Електричні фарбопульти
1. Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей
Фарбування поверхонь вручну — важкий і трудомісткий процес, тому нині для цього застосовують машини і механізми, які полегшують працю робітників, підвищують її продуктивність і поліпшують якість робіт. Вручну виконують лише незначні обсяги робіт та ті роботи, які неможливо виконувати механізмами.
Усі апарати для механізованого фарбування працюють за принципом розпилення фарбувальної суміші до найдрібніших частинок. Фарбувальна суміш, що вилітає з розпилювального пристрою апарата, розпилюється і рівним тонким шаром лягає на поверхні. Фарбувальні апарати і агрегати бувають з гідродинамічним (кінетичним) і пневматичним (повітряним) розпиленням малярної суміші.
До апаратів з гідродинамічним розпиленням суміші належать ручні і електричні фарбопульти, фарбувально-шпаклювальні агрегати з гвинтовим насосом і фарбувальні агрегати високого тиску. У цих апаратах малярна суміш подається під тиском до спеціального розпилювального пристрою — форсунки відцентрового типу. Схему дії форсунки подано на рис. 1.
Форсунка відцентрового типу зроблена так, що фарбувальна суміш надходить у внутрішню порожнину форсунки 2 через вхідний канал 1, розміщений по дотичній до її внутрішньої циліндричної поверхні. Всередині форсунки фарба набирає обертального руху і завихрюється. Вилітаючи з вихідного, отвору 3 форсунки, фарба під дією відцентрової сили розпилюється на найдрібніші частинки і утворює конусоподібний факел. У деяких форсунках завихрювання фарби створюється за допомогою спеціального гвинтоподібного сердечника, який е в корпусі форсунки (рис. 2). Спочатку суміш надходить у циліндричну робочу камеру форсунки 1. Проходячи по каналу, що утворився між внутрішньою поверхнею камери і гвинтоподібним сердечником 2, суміш набирає обертального руху і на виході з форсунки розпилюється.
Для розпилювання фарби у форсунках відцентрового типу повітря не використовується, тому за допомогою цих форсунок можна розпилювати лише водні ґрунтувальні і фарбувальні суміші як менш в'язкі (вапняні, силікатні тощо).
Рис. 1 Схема дії форсунки відцентрового типу
1 — вхідний канал 2 — внутрішня порожнина форсунки 3 — вихідний отвір
За принципом пневматичного розпилювання фарби працюють фарбувальні агрегати, за допомогою яких можна розпилювати водні та неводні фарбувальні суміші і навіть шпаклівки. У цих агрегатах фарба, вилітаючи з сопла фарборозпилювача, що є складовою частиною фарбувального агрегату, розпилюється струменем стисненого повітря.
Фарбувальна суміш під тиском надходить у фарборозпилювач і через внутрішній канал потрапляє в сопло. На виході з: сопла суміш підхоплюється струменем стисненого повітря, що проходить у просторі між стінкою сопла і внутрішньою поверхнею розпилювальної головки, і, вилітаючи, подрібнюється на найдрібніші частинки (рис. 3).
Рис. 2 Схема дії форсунки відцентрового типу з гвинтоподібним сердечником
1 — внутрішня порожнина 2 — гвинтодібний сердечник 3 — вихідний отвір
Рис. 3 Схема розпилювання фарби фарборозпилювачем
2. Ручні фарбопульти
Як зазначалося, фарбопульти належать до апаратів низького тиску з гідродинамічним розпилюванням суміші. їх застосовують для нанесення на поверхню лише водних ґрунтувальних і фарбувальних сумішей малої в'язкості.
Ручний фарбопульт СО-20В (рис. 4) складається з балона, насоса, клапанного пристрою, всередині якого розміщені клапани, всмоктувального шланга з фільтром, нагнітального шланга і вудки з форсункою.
Рис. 4. Ручний фарбопульт СО-20В
1 — насос, 2 — балон, 3 — кран, 4 — нагнітальний шланг, 5 — клапанний пристрій, 6 — фільтр, 7 — всмоктувальний шланг, 8 — вудка, 9 — форсунка
У балоні 2 місткістю 3 л фарбувальна суміш перебуває під тиском.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Принципи механізованого розпилення фарбувальних сумішей. Ручні і електричні фарбопульти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок