Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електромоторні пилки та гілкорізки

Електромоторні пилки та гілкорізки

Назва:
Електромоторні пилки та гілкорізки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Електромоторні пилки та гілкорізки


У переносних ланцюгових пилах електромоторів як двигуни застосовують асинхронні електродвигуни потужністю до 3 кВт з короткозамкнутим ротором і однією або двома парами полюсів. Для зменшення маси пили знижують масу двигуна, не зменшуючи його потужності. Для цього збільшують частоту обертання ротора двигуна і застосовують спеціальні легкі сплави для виготовлення окремих вузлів двигуна. Частоту обертання ротора асинхронного двигуна, що має одну пару полюсів, можна збільшити тільки шляхом збільшення частоти струму. В даний час на електропилах застосовують електродвигуни, що живляться струмом частотою 200 і 400 Гц, з синхронною частотою обертання ротора 12 000 хв-1. Застосування струму підвищеної частоти дозволяє понизити масу електродвигуна в 2,5 разу. Крім того, завдяки застосуванню спеціальних легких сплавів масу двигуна можна зменшити на 20…30 %.
Електромоторні пили прості по пристрою, майже безшумні і зручні в експлуатації, але для живлення їх електроенергією необхідна кабельна мережа і спеціальні електростанції підвищеної частоти струму або перетворювачі частоти. Наявність електричного кабелю обмежує радіус дії електропил і створює незручності в роботі, тому застосовуються вони в основному на лісових складах для розкряжування хлистів і обрізання крупних сучків. В даний час застосовуються пили електромоторів ЕПЧ-3 і ЕП-50.
Рис. 1. Електромоторна ланцюгова пила ЕПЧ-3: а — загальний вигляд; б — натягач; в — кінематична схема; г — електровимикач; 1 — провідна зірочка; 2 — пильна шина; 3 — ведена зірочка; 4 — натягач; 5 — електровимикач; 6 — вентилятор; 7 — електродвигун; 8 — циліндровий редуктор; 9 — ексцентрик приводу плунжерного насоса; 10 — натяжна планка; 11 — гайка з рукояткою; 12 — мікроперемикач; 13 — штовхач; 14 — пружина; 15 — важіль включення; 16 — корпус електровимикача
Електромоторна пила ЕПЧ-3 (рис. 1, а-г) складається з наступних вузлів: електродвигуна, редуктора, пильного механізму, електровимикача, двох рукояток і сполучної муфти. Електродвигун — асинхронний, трифазний з короткозамкнутим ротором, складається із статора, ротора і вентилятора. Статор зібраний з тонких листів електротехнічної сталі, ізольованих один від одного шаром лаку. У пази статора укладена двошарова обмотка. Для поліпшення охолоджування статор поміщений в корпус з алюмінієвого сплаву, що має зовні ребристу поверхню. Ротор є циліндр, набраний з тонких пластин електротехнічної сталі, насаджений на вал. На бічній поверхні ротора є пази, в які укладені мідні стрижні, сполучені по кінцях мідними кільцями. На одному кінці валу ротора є різьблення для кріплення крильчатки вентилятора, на іншому нарізані зуби провідної шестерні редуктора.
Вентилятор складається з крильчатки і кожуха і служить для поліпшення охолоджування електродвигуна. При обертанні крильчатки створюється потік повітря, яке кожухом прямує уздовж ребристої поверхні корпусу двигуна. Включення і, виключення електродвигуна проводять мікроперемикачем, встановленим в корпусі вимикача на рукоятці пили.
Редуктор пили циліндровий, одноступінчатий складається з корпусу і пари шестерень. На веденому валу редуктора є ексцентрик для приводу плунжерного масляного насоса. Для заливки масла в редуктор на його корпусі є патрубок, а для видалення відпрацьованого масла — зливний отвір, що закривається пробкою. На кришці редуктора є два приливи. Один з них виконує роль упору і до нього кріпиться пильна шина, інший призначений для відведення тирси убік.
Пильний механізм складається з консольної пильної шини з натягачем, провідною і веденою зірочками і пружинним амортизатором, а також пильного ланцюгу ПЦП-15М або ПЦУ-10,26. Натягач (рис. 1, б) розташований на шині у провідної зірочки і складається з гвинта з гайкою, закріпленою на шині. Мастило пильного ланцюга і шини ведеться безперервно, автоматично за допомогою насоса плунжерного типу, розташованого в корпусі редуктора пили.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Електромоторні пилки та гілкорізки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок