Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Ліпні роботи

Ліпні роботи

Назва:
Ліпні роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,03 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
Ліпні роботи


ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЛІПНІ РОБОТИ
ІНСТРУМЕНТИ І ПРИСТРОЇ ДЛЯ ЛІПНИХ РОБІТ
МАТЕРІАЛИ І РОЗЧИНИ ДЛЯ ЛІПНИХ РОБІТ
ВИГОТОВЛЕННЯ МОДЕЛЕЙ
ВИГОТОВЛЕННЯ ФОРМ
ФОРМУВАННЯ ЛІПНИХ ДЕТАЛЕЙ
ВСТАНОВЛЕННЯ ГОТОВИХ ЛІПНИХ ДЕТАЛЕЙ
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЛІПНІ РОБОТИ
Приміщення і фасади будівель з декоративною метою при-крашають рельєфними архітектурними ліпними деталями, які після встановлення на місце виступають з площини будівельної конструкції (стіни, стелі, колони тощо). До архітектурних де-талей відносяться: карнизи, барельєфи, ліпні фризи, розетки, балясини та ін. Окремими елементами архітектурних оздоблень є іоніки, листя, горох, сухарі та інші деталі, які здебільшого виготовляють у вигляді стрічкового орнаменту (рис. ПО). Ро-боти, пов'язані з виготовленням архітектурних деталей і вста-новленням їх на місце, називаються ліпними. Такі роботи ви-конують ліпники архітектурних деталей.
Архітектурні деталі для оздоблення фасадів виготовляють з це-ментного розчину індустріальним способом на залізобетонних за-водах і лише деякі дрібні збірні елементи і деталі можна виго-товляти в приоб'єктних ліпних майстернях. Деталі для опоряд-ження приміщень виготовляють з гіпсу в спеціально обладна-них ліпних майстернях. Застосовувати гіпсові деталі для опорядження зовнішніх поверхонь можна у виключних випадках при умові захисту їх від атмосферних опадів водостійким по-криттям (оліфою, олійною фарбою, парафіном тощо) або під піддашком.
За своїм характером і, до деякої міри, за технологією вико-нання ліпні і штукатурні роботи споріднені. Особливо це спо-стерігається при виконанні рельєфних декоративних штукату-рок, витягуванні архітектурних деталей шаблонами, створенні фактурної поверхні тощо. Тому, вивчаючи ліпні роботи, ми зно-ву зіткнемося з приготуванням відповідних розчинів, виконан-ням моделей за допомогою шаблонів тощо.
Рис. 1. Ліпні вироби:
а — іоніки; б - намисто; б — горох; г — тригліф; д ~ розетка; є — балясина
Ліпні вироби, що надходять на будівництво з заводів будіндустрії або спеціальних майстерень, мають бути повністю опоряджені і готові до встановлення на місце. На їх зовнішній поверхні не повинно бути раковин, щілин, напливів розчину та інших дефектів. Відповідний рельєф кожного виробу має бути чітким і однаковим на кожній однотипній деталі.
Завезені на будівельні об'єкти ліпні вироби встановлюють у відповідності з проектом, додержуючись таких вимог:
деталі масою до 1 кг, виготовлені з гіпсу, заввишки до 10 см або виготовлені на цементному в'яжучому заввишки до 5 см, закріплюють відповідно на гіпсовому або цементному розчині;
деталі масою від 1 до 5 кг, виготовлені з гіпсу, заввишки більше 10 см або виготовлені на цементному в'яжучому заввиш-ки до 5 см, закріплюють костилями або шурупами і на відповідних розчинах;
важкі деталі масою більше 5 кг закріплюють на клямерах і розчині;
якщо важкі деталі мають в собі арматурний каркас, то ар-матура з нього має виступати назовні. У цьому випадку деталь закріплюють за допомогою арматури до основних частин будівлі;
архітектурні деталі фасадів встановлюють одночасно з клад-кою стін;
встановлювати гіпсові деталі в приміщеннях з експлуа-таційною вологістю більше 60 % не допускається;
закріплювати ліпні деталі гіпсовою мастикою до бетонних поверхонь і поверхонь, обштукатурених цементними розчина-ми, не допускається.
Якість виконаних ліпних опоряджень повинна відповідати таким вимогам:
відхилення витягнутих ліпних деталей (карниза, паска то-що) від горизонталі і вертикалі не повинне бути більше 1 мм на 1 м довжини або висоти;
відхилення осі крупної окремо стоячої деталі від заданого по-ложення не повинно бути більше 10 мм;
частини рельєфу гіпсової деталі у місцях стику повинні зна-ходитись в одній площині;
опоряджені стики між деталями мають бути непомітними;
рисунок у кутах повинен бути симетричним з обох боків кута.
Ліпні роботи виконують у такій послідовності: виготовлення моделей у натуральному розмірі, виготовлення форм, форму-вання виробу, зовнішнє опорядження його і встановлення на місце.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Ліпні роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок