Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Муфти – загальна характеристика

Загрузка...

Муфти – загальна характеристика

Назва:
Муфти – загальна характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,69 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Муфти – загальна характеристика


ПЛАН
1. Загальні відомості.
2. Глухі муфти.
3. Тверді муфти, що компенсують.
4. Пружні муфти.
5. Зчіпні муфти.
6. Самокеровані муфти.


1. Загальні відомості
У сучасному машинобудуванні більшість машин складайся зі складальних одиниць (вузлів) і механізмів. Для забезпечення кінематичного і силового зв'язку вали вузлів з'єднують муфтам (мал. 1).
Мал.1 Втулочна муфта
Муфтою називається пристрій для з'єднання кінців валів або для з'єднання валів з вільно сидячими на них деталями (зубчасті колеса, зірочки і т.д.)- Призначення муфт — передача обертаючого моменту без зміни його значення і напрямку. У ряді випадків муфти додатково поглинають вібрації і поштовхи, охороняють машину від аварій при перевантаженнях, а також використовуються для включення і вимикання робочого механізму машини без зупинки двигуна.
Різноманіття вимог, пропонованих до муфт, і різні умови їхньої роботи обумовили створення великої кількості конструкцій муфт, що класифікують по різних ознаках на групи.
За принципом дії:
постійні муфти, що здійснюють постійне з'єднання валів між собою;
зчіпні муфти, що допускають під час роботи зчеплення і розчіплювання валів за допомогою системи керування;
самокеровані муфти, що автоматично роз'єднують вали при зміні заданого режиму роботи машини.
По характеру роботи:
тверді муфти, що передають разом з обертаючим моментом вібрації, поштовхи й удари;
пружні муфти, що амортизують вібрації, поштовхи й удари при передачі обертаючого моменту завдяки наявності пружних елементів — різних пружин, гумових втулок і ін.
У курсі «Деталі машин» розглядаються тільки механічні муфти. Електромагнітні і гідравлічні муфти вивчають у спеціальних курсах.
Основною характеристикою муфт є переданий обертаючий момент Т. Муфти підбирають за ДСТУ або відомчим нормалям по більшому діаметру кінців валів, що з'єднуються, і розрахунковому моментові
Трозр=КТ (1)
де К — коефіцієнт режиму роботи муфти.
Для приводів від електродвигуна приймають: при спокійному навантаженні
К= 1,15...1,4; при перемінному навантаженні К= 1.5...2; при ударному навантаженні К=2,5...3.
Муфти кожного розміру виконують для деякого діапазону діаметрів валів, що можуть бути різними при тому самому обертаючому моменті внаслідок різних матеріалів і різних згинальних моментів.
Найбільш слабкі ланки обраної муфти перевіряють розрахунком на міцність по розрахунковому моменті Трозр
Шпонкові і шліцеві з'єднання вала з муфтою перевіряють методами, викладеними в § 4.3 і 5.3. Нижче розглядаються муфти кожної групи, найбільш розповсюджені в загальному машинобудуванні.
2. Глухі муфти
Глухі муфти з'єднують співвісні вали в одну тверду лінію. Відносяться до постійних муфт. Застосовуються в тихохідних приводах. З різних видів глухих муфт найбільше поширення одержали втулкові і фланцеві муфти.
Втулкова муфта. Ця муфта представляє втулку, що надівається на кінці валів (див. мал.1). Застосовується для передачі невеликих обертаючих моментів. Має просту конструкцію, малі габарити і низьку вартість. Недоліком муфти є незручний монтаж і демонтаж, зв'язані з осьовим зсувом валів або муфти уздовж вала. Матеріал втулки — сталь 45.
Втулкову муфту вибирають по стандарті. Шпонкове з'єднання перевіряють на міцність (див. § 4.3).
Фланцева муфта. Складається з двох напівмуфт із фланцями, стягнутими болтами (мал.2), причому половина болтів установлена з зазором, а інша — без зазору.
Мал.2 Фланцева муфта
Фланцеві муфти з'єднують окремі частини валопровода в один вал, що працює як цілий. Для того щоб цей складений вал залишався прямолінійним, необхідна стругаючи співвісність його частин і пригін напівмуфт, у противному випадку неминучий вигин вала, його биття і поява додаткових навантажень на опори.
Фланцеві муфти прості по конструкції, надійні в роботі, можуть передавати великі моменти. Вони широко поширені в машинобудуванні. Матеріал напівмуфт — сталь 40 або сталь 35Л, допускається також чавун СЧ20.
Ці муфти вибирають по стандарту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Муфти – загальна характеристика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок