Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Дія токсичних речовин на організм людини

Загрузка...

Дія токсичних речовин на організм людини

Назва:
Дія токсичних речовин на організм людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,34 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дія токсичних речовин на організм людини


Відомо, що чисте повітря і вода є запорукою здоров’я і довголіття людини. Навіть незначне збільшення в них деяких токсичних домішок часто призводить до невиліковних хвороб усього людського організму. Важко сказати, чистота якого з трьох компонентів, що їх споживає організм людини з навколишнього середовища (повітря, вода, харчі), має більше значення для здоров’я. Але відомо, що за добу доросла людина споживає в середньому 12 kg (9300 l) повітря, тобто у 8 разів більше, ніж води, і в 12 разів — ніж харчів.
Між тим ступінь техногенного негативного впливу на чистоту повітря вражає: щоранку будь-яка велика промислова держава викидає в повітря понад 8 млн тонн високотоксичного монооксиду вуглецю (СО — чадний газ) і 2 млн тонн оксидів азоту, понад 100 тис. l цих газів із додатковим вмістом до 60 kg токсичного пилу на кожного мешканця країни.
Аналогічна ситуація в США (див. 2.1.2) і не ліпша в нашій країні. Спеціалісти вважають, що 60% захворювань людей спричиняє саме забруднення атмосфери. Особливе значення для здоров’я людини має гранично допустима концентрація (ГДК) токсичних речовин у повітрі, воді й продуктах харчування. Хронічне, хоч і незначне, перевищення ГДК призводить до розладу функцій організму людини, пошкодження генного коду, а в разі значного перевищення — навіть до летальних наслідків.
Наведемо дані щодо токсичності деяких речовин, симптоми ураження організму і можливі захворювання.
SO2 — діоксид сірки, або сірчаний газ. Надходить через органи дихання, сильно подразнює слизову оболонку, викликає покашлювання, інколи блювання. За перевищення ГДК (залежно від тривалості дії) спричиняє отруєння, гострий бронхіт, втрату свідомості, набряк легенів. У деяких промислових містах, за постійного вмісту в повітрі SO2 в кількості 0,03 mg/l у людей розвивається хронічний катар дихальних органів, кон’юнктивіт, карієс, малокрів’я, порушується функція печінки, знижується імунітет до різних інфекцій. Гранично допустима концентрація (ГДК) SO2 в повітрі — 0,01 mg/l (g/m3).
H2SO4 — тетраоксосульфат диводню (більш відома назва — сірчана кислота). Випаровуючись, діє аналогічно діоксиду SO2. За одночасної дії H2SO4 i SO2 токсичний ефект посилюється. ГДК — H2SO4 – 0,001 mg/m3).
NmOn — оксиди азоту (нітрогази). Дія аналогічна дії SO2, крім того, спричиняють порушення обміну поживних речовин, серцеву слабкість, нервовий розлад, зниження артеріального тиску. Надлишок нітратів у питній воді викликає у немовлят синюшність, утруднене дихання, порушення сну. Хронічне вдихання оксидів азоту з повітрям призводить до емфіземи легенів, порушення вітамінного обміну.
H2S — сульфат диводню (сірководень) — високотоксичний яд. Загальний характер його дії виявляється в ураженні центральної нервової системи, зниженні забезпечення киснем органів і тканин, зменшення кількості еритроцитів у крові. Розчин H2S у воді спричиняє екземи і дерматити шкіри, уражає очі (світлобоязнь, хронічна сльозотеча). ГДК — 0,01 g/m3. Міститься в коксохімічних і природних газах, викидах хімічних заводів.
СО — монооксид вуглецю (чадний газ). Уражає кров, утворюючи з гемоглобіном стійку білкову сполуку — карбоксигемоглобін, який перешкоджає транспортуванню кисню з легенів в організм. СО — дуже підступний газ без запаху і кольору і початкове отруєння малопомітне. Симптомами отруєння є швидке втомлювання, головний біль, біль у серці, нудота. ГДК — 0,03 g/m3. У найбільшій кількості міститься у вихлопних газах автомашин, отруюючи вулиці великих міст.
NH3 — аміак. Впливає на органи дихання і центральну нервову систему, спричиняє кон’юнктивіт, катар верхніх дихальних шляхів, знижує імунітет проти інфекцій. NH3 в промисловості і торгівлі використовують в холодильних установах, у побуті розчин NH3 у воді відомий під назвою нашатирного спирту. ГДК — 0,02 g/m3.
Hg — ртуть. За хронічного отруєння парами Hg уражаються система травлення, нирки, нервова система, спостерігається тремтіння рук.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Дія токсичних речовин на організм людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок