Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Ремонт паливних баків і паливопроводів

Ремонт паливних баків і паливопроводів

Назва:
Ремонт паливних баків і паливопроводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,70 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ремонт паливних баків і паливопроводів


Паливні баки виготовляють із сталі 08. Основними дефектами паливних баків є пробоїни або наскрізна корозія стінок, руйнування зварного шва в місці приварювання наливної труби, вм'ятини стінок і наливної труби, порушення з'єднання перегородок із стінкою, порушення герметичності в місцях зварки і паяння, пошкодження різьблення.
При загальній площі пробоїн і крізних корозійних руйнувань більше 600 см2 паливний бак бракують. При меншій площі пошкоджень бак ремонтують постановкою латок з подальшою їх приварюванням або припаюванням високотемпературним припоєм. При ремонті баків зваркою їх обов'язково випаровують протягом 3 годин до повного видалення пари палива.
Незначні вм'ятини на стінках бака усувають правкою. Для цього до центру вм'ятини приварюють сталевий пруток, на іншому кінці якого є кільце. Через кільце пропускають важіль і з його допомогою виправляють вм'ятину. Потім лозину відрізують, а місце заварки зачищають. При значних вм'ятинах на протилежній стінці бака проти вм'ятини вирізують прямокутне вікно з трьох боків, і вирізану частину відгортають так, щоб забезпечити доступ інструменту до дефекту. Потім в освічене вікно вводять облямовування і за допомогою молотка виправляють вм'ятину, після чого метал відгортають на місце і по периметру з трьох боків заварюють.
Порушення з'єднання перегородок із стінками заварюють суцільним швом дротом Св-08 або Св-08ГС діаметром 2 мм. Невеликі тріщини, а також порушення герметичності усувають паянням низькотемпературним припоєм. Значні тріщини усувають паянням високотемпературним припоєм, а в деяких випадках і постановкою ремонтних накладок з листової сталі завтовшки 0,5... 1 мм, що перекривають місця пошкоджень на 10-.. 15 мм. Накладки приварюють дротом Св-08 або Св-08ГС діаметром 2 мм суцільним швом по периметру. Після ремонту зварні шви зачищають від бризок і окалини, а баки випробовують на герметичність шляхом опресовування у водяній ванні під тиском 0,3...0,35 кгс/см2 протягом 5 мин.
Топлівопроводи низького тиску виготовляють з мідних або латунних трубок або із сталевих трубок з протикорозійним покриттям. Трубопроводи високого тиску виготовляють з товстостінних сталевих трубок.
Технічний стан топлівопроводов характеризується їх пропускною спроможністю. Основні дефекти трубопроводів: вм'ятини на стінках, тріщини, переломи або стирання, пошкодження развальцованних кінців трубок в місці знаходження ніпеля. Перед ремонтом трубопроводи промивають дизельним паливом або гарячим розчином каустичної соди і продувають стислим повітрям.
Топлівопроводи, що мають тріщини і вм'ятини завглибшки більше 3 мм, стирання глибиною до 2 мм, радіус вигину менше 30 мм і зім'ятого конусного наконечника, підлягають заміні або ремонту. Накидні гайки, що мають зірвавши резьби більш за один виток, а також зім'яло граней під ключ, підлягають вибраковуванню.
Вм'ятини на трубопроводах усувають правкою (прогоном кульки). За наявності тріщин або переломів, а також стирання трубок дефектні місця або заварюють латунню ЛБЗ з подальшою зачисткою, або вирізують, а потім сполучають топлівопроводи низького тиску за допомогою сполучних трубок, а високого тиску - зваркою встик. Якщо при цьому довжина трубопроводу зменшилася, то вставляють додатковий шматок трубки.
Зношені сполучні поверхні топлівопроводов низького тиску відновлюють за допомогою развальцовочного пристосування ПТ-265.10Б. Для цього відрізують несправний кінець трубки із зношеною поверхнею, відпалюють трубку, надягають на неї ніпель з гайкою, вставляють трубку в отвір затискного пристрою, відповідний її діаметру, так, щоб торець трубки виступав приблизно на 2... 3 мм над верхньою кромкою отвору, і затискають трубку. Розвальцьовування трубок проводять легкими ударами молотка по бойку.
Для висадки ущільнюючого конуса на топлівопроводах високого тиску використовують пристосування ПТ-265.00А. Перед висадкою ущільнюючого конуса несправний кінець топлівопровода відрізують і відгортають на довжину 15 мм. Надівши на топлівопровод накидну гайку, встановлюють сухарі і кільце.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ремонт паливних баків і паливопроводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок