Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> реферат на тему: Машина – як головний об’єкт техніки

Машина – як головний об’єкт техніки / сторінка 3

Назва:
Машина – як головний об’єкт техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,54 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
До числа машин можна віднести найбільшу кількість об'єктів техніки, i тому їх називають найактивнішими засобами практичної діяльності людини.
Раніше головною характерною ознакою машини вважалась наявність у технічному засобі рухомих (тобто механічних) елементів. Та згодом стало зрозумілим, що ця ознака не може бути узагальнюючою для машин. Адже тривалий час вже існують нові засоби, які опрацьовують інформацію, а не якісь матеріалізовані речі. Вони теж мають усі функціональні органи, властиві машині: технологічні, енергетичні, керуючі та інші, тому вони теж називаються машинами - обчислювальними i керуючими. Але у більшості випадків такі машини не мають вузлів i механізмів, котрі працюють на механічній основі.
3. Технічні системи, що являють собою комплекси машин, об'єднаних у системи зі складною ієрархічною структурою (наприклад, автоматичні лінії, цехи, заводи тощо).
Для розвитку техніки показовим е створення особливо значних, так званих, великих систем. Ними е, наприклад, системи енергетичні, транспорті, іригаційні тощо. Вони об'єднують працю багатьох людей, дію численних машин i механізмів. 3.2. Головні показники техніки
До головних показників діючої i тієї, що створюється, техніки відносять її надійність, продуктивність та економічність в експлуатації.
Надійність техніки характеризується її здатністю виконувати задані функції, зберігаючи протягом певного часу значення встановлених експлуатаційних показників у заданих межах, які відповідають визначеним режимам та умовам використанняання, відносять автомобілі, тепловози, літаки, вертольоти, пароплави тощо. До транспортуючих машин належать конвеєри (стрічкові, пластинчасті, гвинтові, роликові, вібраційні та інші), підйомники, ліфти, крани, елеватори тощо. Ці машини, переміщуючи вантажі i людей, завжди залишаються на місці.
Контрольно-інформаційні машини призначені для перетворення інформації. Якщо інформація подається у формі чисел, то машина називається лічильною. Зразками таких машин е арифмометри, механічні інтегратори, шифрувальні машини, бухгалтерські машини тощо. До групи контрольно-інформаційних машин відносять и електронно-обчислювальні, хоч, у точному значенні цього слова, вони не е машинами, бо в них механічні рухи призначені для виконання лише допоміжних операцій. Така назва збереглася за ЕОМ данина історичній наступності від простих лічильних машин типу арифмометра.
Група контрольно-інформаційних машин досить численна i поділяється на такі види машин: для реєстрації, збирання та формування первинної інформації; для зберігання та пошуку даних; для аналізу i приведення інформації у зручну для використання форму.
Робочі машини за ступенем універсальності поділяють на три групи: універсальні, спеціалізовані, спеціальні. Універсальні машини призначені для здійснення різнопланових технологічних та транспортних операцій, пов'язаних з обробкою та переробкою різнохарактерних предметів праці. Це найбільш поширена трупа машин, до яких можна віднести універсальні металорізальні верстати, ковальсько-пресові машини, транспорті та транспортуючі машини. Перелік операцій чи робіт, які виконуються універсальною машиною, досить різноманітний. Машини, які використовуються для виконання дуже великого діапазону робіт, називаються широкоуніверсальними.
Спеціалізовані машини призначені для обробки чи переробки предметів праці однієї номенклатури, але які відрізняються формою, розміром чи властивостями (зубообробні чи різьбонарізні верстати, доменні печі, прокатні стани, сільськогосподарські машини, поліграфічні машини тощо).
Спеціальні машини призначені для обробки чи переробки предметів праці тільки певної форми i розмірів, певних
властивостей або тільки для виконання якоїсь специфічної роботи чи операції Це можуть бути верстати для обробки, наприклад, лопаток газових турбін, автомобілі для перевезення тільки певного виду вантажу (цементовози, бензовози, панелевози) тощо.
За ступенем автоматизації робочі машини поділяються на машини з ручним управлінням, автомати i напівавтомати.
Машини з ручним управлінням виконують свої функції тільки за безпосередньої участі в їх роботі людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Машина – як головний об’єкт техніки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок