Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Штукатурення фасадів

Штукатурення фасадів

Назва:
Штукатурення фасадів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,40 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Штукатурення фасадів


ШТУКАТУРЕННЯ ФАСАДІВ ЗВИЧАЙНИМИ РОЗЧИНАМИ
ВИДИ ДЕКОРАТИВНИХ ШТУКАТУРОК І РОЗЧИНИ ДЛЯ ЇХ ВИКОНАННЯ
ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ДЕКОРАТИВНИХ ШТУКАТУРОК
ВИКОНАННЯ КОЛЬОРОВОЇ ВАПНЯНО-ПІЩАНОЇ ШТУКАТУРКИ
ВИКОНАННЯ ТЕРАЗИТОВОЇ ШТУКАТУРКИ
ВИКОНАННЯ КАМ'ЯНОЇ ШТУКАТУРКИ
ШТУКАТУРЕННЯ ФАСАДІВ ЗВИЧАЙНИМИ РОЗЧИНАМИ
Фасади будівель штукатурять звичайними розчинами (це-ментні, вапняні, цементно-вапняні) або декоративними. Фасад, обштукатурений звичайним розчином, у подальшому фарбу-ють. Незалежно від того, який розчин буде застосовуватись для штукатурення, поверхню фасаду підготовлюють і провішують. Штукатурити фасад будівлі починають зверху. До початку робіт вздовж фасаду встановлюють суцільне риштування, здебільшого збірно-розбірного типу з металевими опорами й іншими елементами кріплення. Після закріплення риштування і перевірки його стійкості приступають до виконання робіт.
Підготовку поверхні фасаду під штукатурення, залежно від матеріалу стін, виконують так само, як і під час підготовки внутрішніх поверхонь (див. § 19).
Підготовлену поверхню провішують, користуючись виском масою 1—2 кг, з довжиною шнура на висоту будівлі. У високих будівлях провішують послідовно на висоту 2—3 поверхів. Під час провішування встановлюють марки і маяки з того ж розчи-ну, яким будуть штукатурити фасад або створювати підготовчий шар при декоративних штукатурках. Відстань між маяками має бути трохи меншою за довжину правила або півтерка, якими будуть розрівнювати розчин.
Одночасно з вертикальним провішуванням фасаду провішують вертикальність кутів будівлі, пілястрів, вертикаль-них кромок віконних прорізів. Провішуючи вертикальність прорізів виском 3 (Рис. 1), вибирають потрібну товщину май-бутнього штукатурного шару на бокових зовнішніх укосах і встановлюють відповідні мар-ки 1. Ці марки в подальшому будуть служити орієнтиром під час штукатурення укосів.
Після цього за допомогою горизонтально натягнутого шнура 4 встановлюють марки на верхньому боці прорізу 2 і зовнішньому краї підвіконника. Одночасно перевіряють горизонтальність карнизів, пасків, прямолінійних сандриків, підвіконників та інших витягнутих архітектурних деталей. Після встановлення на фасаді ма-рок і маяків його починають штукатурити.
Штукатурять фасад так само, як внутрішні поверхні, послідовно наносячи шари оббризку, ґрунту і накривки вручну або механізованим способом (крім накривки). Всі архітектурні елементи фасаду виконують за допомогою шаблонів після ство-рення на поверхні підготовчого шару штукатурки.
Рис. 1. Схема провішування віконних прорізів фасаду:
1 — марки на вертикальному боці прорізу; 2 — марки на верхньому боці прорізу; 3 — висок; 4 — горизонтально натягнутий шнур
Рис. 2. Витягування вінцевого карниза по сітчастому каркасу:
а — положення шаблона на стіні; б — положення шаблона на кутах будівлі; 1 — верхня на-прямна рейка; 2 - шаблон; 3 — сітчастий каркас; 4 — стіна; 5 — нижня напрямна рейка; 6— підтримуючий кронштейн
Як приклад, розглянемо підготовчі роботи для витягування вінцевого карниза на фасаді (Рис. 2, а). У даному випадку кар-низ буде виконуватись по попередньо встановленому металево-му каркасу 3. Спочатку у відповідності з висотою і виносом май-бутнього карниза виготовляють шаблон і за його висотою навішують напрямні рейки, по яких він буде пересуватись. Вер-хню напрямну рейку 1 фіксують на потрібній відстані від стіни за допомогою консольне висунутих планок, які закріплюють на верхній площині стіни 4. Нижню напрямну рейку 5 прибивають на стіні у відповідності з розміром шаблона.
На кутах стіни будівлі (Рис. 2, б) нижня напрямна рейка має виступати з площини стіни на довжину, що дорівнює до-вжині горизонтальної опорної дошки шаблона 2. Верхня на-прямна рейка має виступати так, щоб профільна дошка шабло-на могла спиратись на неї при витягуванні верхнього облома тяги. Техніка витягування карниза описана в § 29. Слід врахо-вувати, що до складу розчинів для обштукатурення фасаду гіпс не входить, тому час, потрібний для виконання витягнутих архітектурних деталей, збільшується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Штукатурення фасадів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок