Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Винахід

Винахід

Назва:
Винахід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,81 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
З-поміж об’єктів промислової власності центральне місце належить винаходам. Винахід – це результат творчої діяльності людини в будь-якій галузі технології. Об’єктами винаходу можуть бути продукт і спосіб.
Виділяють кілька основних видів продуктів, які можуть стати об’єктом винаходу. До них належать:
- пристрій – машина, механізм, прилад які характеризуються наявністю конструктивних елементів та зв’язків між ними, їхнім взаємним розташуванням , формою користування;
- речовина, - індивідуальні хімічні сполуки продукти ядерного перетворення, які характеризуються якісними і кількісними ознаками.
До способів належать процеси виконання дій над матеріальним об’єктом за допомогою інших, матеріальних об’єктів. Спосіб характеризується наявністю дій або сукупності дій, порядком їх виконання в часі.
Отже, винаходом може бути лише конкретний продукт або спосіб. Пропозиції, що їх сформульовано у вигляді загальної постановки завдання або у вигляді ідеї не можуть бути кваліфіковані як винахід. Зокрема, не визначаються винаходами відкриття, наукові теорії, математичні методи. Методи організації і управління господарством.
Для визначення патентоспроможності винаходу в Україні використовують такі критерії:
1) Новизна винаходу. Винахід визначається новим, якщо він не є частиною рівня техніки, тобто коли з-поміж відомостей, які стали загальнодоступними в світі до дня подачі заявки на винахід, не виявлено засобу з ознаками, ідентичними всім ознакам формули даного винаходу;
2) Наявність винахідського рівня. Винахід має винахідський рівень, якщо для фахівця він не випливає сам собою з рівня техніки.
3) Промислова придатність винаходу. Винахід визначається промислово придатним, якщо його можна використати (багаторазово) в промисловості або в іншій сфері діяльності.
Корисна модель – це результат творчої діяльності людини, об’єктом якої може бути конструктивне вирішення пристрою або його складових частин. Корисні моделі відрізняються від інших об’єктів тим, що їхнім предметом є тільки конструктивне вирішення пристрою.
Промисловим зразком називається результат творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання. Об’єктом такої діяльності людини може бути форма і малюнок, кольори.
Товарними знаками та знаками обслуговування вважаються оригінальні позначення з допомогою яких товари і послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб. Використання таких знаків дає можливість споживачу швидко знайти та ідентифікувати потрібний йому товар. Тому товарний знак розміщують на самому товарі. Товарний знак використовують також у рекламі друкованих виданнях на офіційних бланках підприємств. Товарний знак є вказівкою для споживача, тому власник товарного знака несе відповідальність за якість своїх виробів як у процесі реалізації, так і на етапі споживання.
Основна вимога до знаків для товарів і послуг.
1) їхня новизна (новизна товарного знака розглядається стосовно сфери його використання);
2) оригінальність (товарний знак має суттєво відрізнятися від уже зареєстрованих і відомих позначень);
3) охоронопридатність, тобто можливість їхньої офіційної реєстрації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Винахід

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок