Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Лазерне наплавлення з термодеформаційним зміцненням деталей сільськогосподарських машин

Загрузка...

Лазерне наплавлення з термодеформаційним зміцненням деталей сільськогосподарських машин

Назва:
Лазерне наплавлення з термодеформаційним зміцненням деталей сільськогосподарських машин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,53 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Лазерне наплавлення з термодеформаційним зміцненням деталей сільськогосподарських машин


Лазерне наплавлення є эфективним способом підвищення зносостійкості різних деталей машин і інструментів, які використовуються у сільському господарстві. Однією з проблем лазерної поверхневої зміцнючої обробки є можливість її застосування для підвищення опірності зношуванню та втомленої міцності деталей, що працюють при циклічних знакопеременных навантаженнях. У першу чергу це зв'язано з особливостями напруженого стану поверхневого шару материалу деталі, структура якого сформована в процесі лазерного опромінювання.
Метою роботи було розробка технології лазерного наплавлення деталей сільськогосподарських машин з застосуванням термодеформаційного зміцнення.
Відомо, що на втомлену міцність і опірність матеріалу втомленому зносові домінуючий вплив мають величина, знак і характер розподілу залишкових макронапруг. При лазерному зміцненні залишкові макронапруги формуються в наслідок дії двох конкуруючих процесів - чисто термічного "нагрівання-охолодження" і структурно-фазових перетворень.
Варіюванням режимами обробки встановлено, що в поверхневому шарі можуть формуватися як стискаючі, так і розтягуючи напруження. Більш того, вони можуть змінювати свій знак навіть у межах однієї зони лазерного нагрівання в залежності від швидкості обробки, густини потужності випромінювання, хімічного складу і вихідної структури стали. Останне свідчить про те, що на загальний напружений стан виробу суттево буде впливати і закономірність розміщення зміцнених зон по оброблюваній поверхні. Таким чином, процес формування залишкових макронапружень при лазерному зміцненні є багатофакторним і неоднозначним.
У зв'язку з цим при вирішенні конкретної технологічної задачі дуже складно, а іноді і неможливо, знайти такі умови обробки деталі, які б забезпечували одержання зміцненого шару, що має одночасно необхідну глибину, мікроструктуру, твердість, стискаючи залишкові напруги.
Одним зі способів одержання гарантованих стискаючих залишкових макронапруг є метод поверхневого пластичного деформування: обкатуванням роликом, кулькою й ін.[1].
Аналіз особливостей розглянутих методів показує, що їхнє сполучення в одному процесі може забезпечити формування зміцненого шару зі структурою, що володіє всіма перевагами структури лазерного наплавлення і гартування і до того ж має сприятливі, з точки зору підвищення втомленої міцності і зносостійкості, стискаючі залишкові макронапруги.
Оскільки в основі лазерного наплавлення з термодеформаційним зміцнення лежать три процеси - нагрівання, розплавлення і деформування , то для вибору технологічної схеми обробки, її параметрів, визначення режимів опромінювання, величини і координати крапки прикладання деформуючого зусилля досліджувалися закономірності зміни термічного циклу "нагрівання-охолодження".
Для дослідження використовували модель одномірного нагрівання напівнескінченного середовища необмеженим поверхневим тепловим джерелом з постійною інтенсивністю Wp=A*P/р*r0 2,Вт/см2, що діє протягом часу t = 2*r0/V, При цьому виконується умова, r0>>(at)1/2. Розподіл температури по глибині в різні моменти часу t>0 описується відомою залежністю [2] :
де Ф=1-Ф* - функція помилок; К- коефіцієнт теплопровідності; z- глибина проникнення заданої ізотерми.
Вважали, що процес термомеханічного зміцнення буде здійснюватися після наплавлення поверхні в інтервалі температур Tз< Т Використовували процес термомеханічного зміцнення, щоб уникнути розвитку процесу рекристализацїї і застосовувати як можна менші величини зусиль до деформуючих роликів, доцільно проводити при температуpax (0,5-0,6)Tпл <Т.
Для розглянутого випадку найбільш раціональними режимами лазерної обробки є: Р=1000Вт, d0 = 8мм, V=І,7см/с. в данному випадку матеріал прогрівається на досить велику глибину, що забезпечує одержання загартованого й одночасно наклепаного шару достатніх розмірів [ 3 ].
Для проведення експериментальних досліджень був розроблений спеціальний стенд, що включає потужний электророзрядний СО2 лазер, 3-х координатний стіл з системою ЧПУ, систему фокусування випромінювання сполучену з системою навантаження, пристрій для деформування поверхні деталі роликом.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Лазерне наплавлення з термодеформаційним зміцненням деталей сільськогосподарських машин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок