Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Характеристика стрічково-пилкових верстатів

Загрузка...

Характеристика стрічково-пилкових верстатів

Назва:
Характеристика стрічково-пилкових верстатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Характеристика стрічково-пилкових верстатів


На зміну традиційним пилорамам прийшла техніка нового покоління – горизонтальні та вертикальні стрічково-пилкові верстати. Їх переваги: високий вихід дошки, якісне розпилювання, енергоекономічність, можливість розпилювання великих діаметрів колод, швидке встановлення (без фундаменту) і незначні експлуатаційні витрати. Стрічково-пилковий верстат дозволяє розпилювати на меблеву і паркетну заготовки короткомірні колоди, які купуються за ціною дров, переробляти торцеві зрізи стовбурів, отримувати дешеву тарну дощечку і т. д.
Розпилювання одного кубометра дає, як мінімум, 15 дол.США прибутку, то за місяць прибуток перевищить 1500 дол.США , що при вартості стрічково-пилкового верстата до 5000 дол.США забезпечує його тримісячну окупність. Які ще капіталовкладення окупляться так швидко?! Справа за тим, аби правильно вибрати стрічково-пилковий верстат: хороший та недорогий. Спробуємо визначити, який верстат вам потрібний.
Граничні розміри колоди. Стрічково-пилковий верстат під шестиметрову колоду найбільш універсальний. Тільки перевірте, чи дозволяє його стіл закріплювати метрові заготовки. З максимальним діаметром колоди справи складніші. Врахуйте, що пилою шириною 32 мм, колоди метрового діаметру практично розпилювати неможливо! Для неї розумна межа – пропил шириною 600 мм, що відповідає колоді 700-800 мм. А для метрових колод необхідний стрічково-пилковий верстат з широкою пилкою (більше 60 мм), однак вона дорожча в декілька разів.
Якість пиломатеріалів визначить конкурентноздатність продукції. Якісна поверхня дошки забезпечується своєчасним загостренням пилки і швидкістю різання не менше 35 м/сек. Розмірна точність дошки залежить від жорсткості верстату, якості напрямної каретки, стабільності натягування пилки та її підготовки. Нежорсткі стрічково-пилкові верстати наперед неприйнятні, якщо хочете отримати якісну дошку. Тому перевага надається стаціонарним стрічково-пилковим верстатам з суцільними станинами. З цієї ж причини каретка повинна бути портальною, а не з консоллю. Негативно характеризують верстат напрямні каретки, виготовлені з кутника. В доброго верстату вони повинні бути фрезерованими або круглими. Зверніть увагу на те, як виготовлені ролики, які направляють пилку, оскільки вони гасять хвильові коливання і забезпечують точний процес розпилювання. Вони повинні легко переміщуватись, регулюватися за висотою і кутом нахилу, легко замінюватись (це – деталь стрічково-пилкового верстату, яка швидко зношується). Суттєво сприяє поліпшенню якості розпилювання також стабільність подачі та наявність засобів контролю сили різання.

Продуктивність стрічково-пилкового верстата визначається величиною основного та допоміжного часу і реально складає за зміну у “легких” безфундаментних верстатів, що стоять на підлозі, близько 5 куб. м пиломатеріалів, а в стаціонарних верстатів - 8-10 куб.м. Основний час залежить від швидкості різання, потужності привідного двигуна (загальноприйнятих 7.5 кВт достатньо) і якості підготовки пилки. Врахуйте, що допоміжні операції (зняття дошки, повернення каретки, підйом і опускання розпилювального вузла на товщину дошки, завантаження і поворот колоди) займають більше часу, ніж сам процес розпилювання. Тож двопилкові верстати забезпечують реальне підвищення продуктивності всього на 20-30%, що не виправдовує їхню майже в два рази вищу ціну та нижчу надійність. Продуктивність підвищується перш за все за рахунок механізації допоміжних операцій. Добрий верстат повинен мати, як мінімум, електромеханічний привід опускання пилки та зручну лінійку, бажано масштабну, а ще краще - систему автоматичного опускання пилки на відповідну товщину дошки.
Привід подачі може бути механічним або ручним. Штовхаючи каретку, нелегко добитися рівномірності подачі, та і бігати втомлюєшся – звідси зниження продуктивності та ризик порвати пилку. Механічна система дистанційної подачі обертанням ручки значно краща. Електромеханічний привід доцільний тільки при можливості плавного регулювання швидкості подачі в процесі розпилювання і ефективний при наявності в системі автоматичного регулювання заданого зусилля різання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Характеристика стрічково-пилкових верстатів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок