Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Конструктивні особливості ГРМ двигунів та їх регулювання

Загрузка...

Конструктивні особливості ГРМ двигунів та їх регулювання

Назва:
Конструктивні особливості ГРМ двигунів та їх регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Конструктивні особливості ГРМ двигунів та їх регулювання


Механізм газорозподілу призначений для впуску в циліндри горючої суміші (повітря) і для випуску з них відпрацьованих газів відповідно до робочого циклу в циліндрах двигуна. Переважна більшість сучасних автомобільних двигунів обладнані клапанними механізмами газорозподілу. Основними елементами такого механізму є клапани, які забезпечують герметичне закриття каналів, що підводять до циліндрів двигуна горюча суміш (повітря) і відводять від них відпрацьовані гази.
Рис. 2.21. Варіанти ущільнення клапанів: а - ЗМЗ; б - ВАЗ; 1 - сальник; 2 - направляюча втулка; 3 - сальник з пружиною; 4 - лабіринтове ущільнення
Деталі привода клапанів у процесі роботи постійно змащуються. Однак влучення оливи у циліндр крізь зазори між стержнем клапана і направляючою втулкою 2 (рис. 2.21) вкрай небажано. Щоб запобігти цьому, на стержні клапанів встановлюють гумові ковпачки 1 (рис. 2.21 а). Проте, на сучасних двигунах частіше застосовують самопідтискні гумові сальники 3 з пружинами (рис. 2.21 б), які встановлюють на верхній проточці направляючих втулок клапана. На внутрішній поверхні втулок роблять оливознімальну гвинтову канавку 4.
Рис. 2.22. Зразок механізму з чотирма клапанами на кожний циліндр (фірма ОреІ)
Для поліпшення наповнення циліндрів горючою сумішшю і для повного видалення з них відпрацьованих газів на сучасних двигунах усе частіш встановлюють по два впускних і один чи два випускних клапана на кожен циліндр (рис. 2.22).
Така чотириклапанна конструкція суттєво поліпшує газообмін в циліндрах двигунів, а отже забезпечує збільшення їх потужності і покращання паливної економічності.
Найбільш простим за конструкцією, компактним і малоінерційним є сучасний безважільний механізм газорозподілу, конструкція якого приведена на рис. 2.27. У ньому кожний кулачок 4 розподільного вала безпосередньо діє на циліндричний, порожній штовхач 2, в середині якого компактно розміщені стержень клапана 7 і пружини 6 з опорною тарілкою. Переміщуючись у направляючій, штовхач добре сприймає перпендикулярну осі клапана силу тертя і, впираючись у стержень клапана, відкриває його.
Рис. 2.27. Безважільний механізм газорозподілу: 1 - головка циліндра; 2 - штовхач; 3 - кришка; 4 - кулачок; 5 - регулювальний диск; 6 - пружина клапана; 7 - клапан; 8 - сідло клапана
Завдяки своїй компактності і малоінерційності розглянута конструкція приводу клапанів знаходить усе більше розповсюдження в сучасних двигунах. Особливо зручним такий привід виявляється для застосування в механізмах газорозподілу V-подібних двигунів з чотирма клапанами на кожен циліндр. Зразок такої конструкції приведений на рис. 2.28. Особливістю її є застосування чотирьох розподільних валів - по два в кожній головці V-подібного блоку циліндрів.
У сучасних двигунів регулювання зазору в приводі клапанів виконується частіш за все автоматично - за допомогою гідравлічних компенсаторів.
Типова схема штовхача приводу ; клапанів з гідрокомпенсатором зазору наведена на рис. 2.31.
Основним його елементом є плунжер 3, установлений в корпусі 8 штовхача, і притиснутий до верхнього упору 2 пружиною 7. У нижній частині плунжера під ковпачком 6 розміщений і пластинчастий клапан 4 з пружиною 5.
При роботі двигуна із системи мащення в нижню частину штовхача до порожнини під плунжером через отвір 9 постійно нагнітається олива.
Якщо клапан двигуна закритий, пружина 7 піднімає плунжер вгору і через штангу вибирає зазор між стержнем клапана і деталями приводу.
Під час відкриття клапана двигуна штовхач під дією кулачка розподільного вала починає рухатись вгору, тиск штанги на його упор 2 збільшується і плунжер починає переміщуватись відносно корпуса штовхача 8 донизу. В цей момент тиск оливи в нижній частині штовхача зростає і пластинчастий клапан 4 закривається. Оскільки олива практично не стискається, плунжер 3 разом з упором 2 не переміщується відносно корпуса 8 штовхача. Внаслідок цього весь штовхач з упором як єдине ціле починає переміщуватись вгору і відкриває клапан.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Конструктивні особливості ГРМ двигунів та їх регулювання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок