Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Модернізація системи випуску відпрацьованих газів

Модернізація системи випуску відпрацьованих газів

Назва:
Модернізація системи випуску відпрацьованих газів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,29 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Модернізація системи випуску відпрацьованих газів


У сучасному автомобілі на систему випуску відпрацьованих газів (ОГ) покладається декілька важливих функцій:
глушення шуму при випуску ОГ до рівня, що не перевищує встановлених санітарних норм;
зменшення кількості токсичних компонентів в ОГ до значень, що не перевищують гранично допустимих концентрацій.
Разом з виконанням цих функцій система випуску повинна забезпечувати:
хороше очищення і продування циліндрів двигуна;
мінімальні втрати енергії ОГ на шляху від випускних клапанів до лопаток соплового апарату турбіни;
роботу турбіни при мінімальних пульсаціях потоку ОГ.
Крім того, система випуску повинна мати відносно просту конструкцію і бути технологічною у виготовленні. Виконання названих вимог дозволяє отримати прийнятну витрату палива, понизити вірогідність поломки лопаток турбіни, зменшити металоємність системи випуску і полегшити її обслуговування.
Основною проблемою при прагненні оснастити автомобіль ефективною системою глушення шуму є трудність розміщення глушника достатньо великих розмірів. Зазвичай ця проблема вирішується шляхом установки на автомобіль декількох (до три) послідовно сполучених глушників з меншими габаритами замість одного великого. Важливою вимогою, що пред'являється при цьому до випускного тракту, є наявність мінімального опору руху ОГ і зменшення за рахунок цього втрат потужності двигуна.
Для зменшення кількості токсичних компонентів в ОГ у випускний тракт сучасних автомобілів встановлюється каталітичний нейтралізатор. Особливість розроблених конструкцій каталітичних нейтралізаторів в тому, що ефективну нейтралізацію тих, що містяться в ОГ токсичних компонентів вони здійснюють лише при значенні коефіцієнта надлишку повітря а = 0,994 ± 0,003. З метою визначення кількості що міститься в ОГ кисню і корекції (при необхідності) складу топлівовоздушной змішай, забезпечує ефективну роботу каталітичного нейтралізатора, у випускному тракті встановлюється датчик зворотного зв'язку, так званий лямбда-зонд, який називають також кисневим датчиком. На деяких автомобілях фірми Toyota такий датчик встановлюється як на вході газів в каталітичний нейтралізатор, так і на виході з нього. Це дозволяє блоку управління оцінювати ефективність роботи каталітичного нейтралізатора.
Слід відмітити, що при установці каталітичного нейтралізатора опір випускного тракту неминуче зростає, що супроводжується деяким зменшенням ефективної потужності двигуна (на 2-3 кВт). Щоб загальний опір випускного тракту при установці каталітичного нейтралізатора сильно не зростав, останній розміщують зазвичай на місці попереднього глушника. Оскільки максимальна економічність двигуна має місце при роботі на збіднених сумішах (а ~ 1,05...1,15), то вимушена робота двигуна у всьому діапазоні навантажень на суміші практично стехіометричного складу неминуче веде до зниження економічності (до 5%).
Випускний тракт системи прагнуть виконати так, щоб при здійсненні покладених на нього основних функцій він сприяв би повнішому очищенню камер згорання від залишкових газів і повнішому наповненню циліндрів двигуна свіжим зарядом. Залежно від способу організації руху потоку ОГ на ділянці від випускних клапанів до входу в турбіну турбокомпресора випускні системи розділяють на системи постійного тиску, імпульсні, імпульсні з перетворювачами імпульсів і ежекционниє однотрубні.
Випускні системи постійного тиску із-за наявних серйозних недоліків на автомобільних двигунах практично не Застосовуються. Найбільшого поширення тут набули системи імпульсні і імпульсні з перетворювачами імпульсів. Розглянемо ці системи докладніше.
Через циклічність протікання робочого процесу в поршневих ДВС у випускному тракті, як і у впусканні, виникає коливальний рух газів, в результаті якого утворюється хвиля тиску.
Завдяки великій різниці тиску газу в циліндрі і випускному тракті, в перший момент з початку відкриття випускного клапана з циліндра виходить значна кількість газів. У цей період, званий попереднім випуском, створюється хвиля тиску, що розповсюджується із швидкістю звуку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Модернізація системи випуску відпрацьованих газів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок