Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Облицювання стін керамічними глазурованими плитками

Облицювання стін керамічними глазурованими плитками

Назва:
Облицювання стін керамічними глазурованими плитками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,64 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Облицювання стін керамічними глазурованими плитками


Облицювання стін керамічними глазурованими плитками на розчині. Облицьовувати стіни починають знизу. Нижній плінтусний (цокольний) ряд плиток повинен спиратися на підлогу. Якщо підлоги немає, то лицювальник, користуючись розміткою, повинен перенести в приміщення і відбити на стіні лінію чистої підлоги, яка буде нижньою межею облицювання стіни. Вздовж цієї лінії по периметру кімнати укладають дошки, на які будуть спиратись плитки плінтусного ряду. Після закінчення облицювання ці дошки виймають.
Якщо підлогу зроблено, то плитки першого плінтусного ряду спирають просто на неї.
Підготовлену до облицювання поверхню провішують і, якщо довжина її до 4 м, встановлюють на ній у кутах чотири маячні плитки (Рис. 1). Плитки встановлюють тимчасово на гіпсовому розчині на товщину шару облицювання. Місце розміщення верхніх маячних плиток 3 по висоті не має істотного значення, але бокова кромка їх повинна знаходитись від суміжної стіни на відстані, що дорівнює ширині плитки, і співпадати з шнуром виска, а нижні плитки J встановлюють так, щоб верхні кромки їх були на одній горизонтальній лінії. Якщо стіна має довжину більше 4 м, то на ній встановлюють 6, 8 і більше маячних плиток. Це роблять для того, щоб шнур, який будуть натягувати між цими плитками, під час облицю-вання не провисав.
Після встановлення маячних плиток на рівні верхньої кром-ки першого ряду в кутах стіни забивають два цвяхи і натягують між ними шнур. Орієнтуючись на цей шнур, укладають перший ряд плиток, починаючи від середини стіни, спочатку вліво, а потім — вправо. Підійшовши до маячної плитки, її знімають, поверхню під нею очищають від гіпсового розчину, а на це місце встановлюють плитку на цемен-тному розчині. Маячні плитки можна зразу ж встановлювати на цементному розчині. У цьому випадку їх у процесі облицюван-ня не потрібно буде видаляти з поверхні (якщо вони встановлені на своєму місці). Якщо кути приміщення будуть облицьовуватись фасонними кутовими плитками, то до кута не доходять на відстань, що дорівнює ши-рині сторони кутової плитки, що заходить на цю стіну. Якщо кути будуть облицьовуватись рядовою плиткою, то облицьову-вання доводять до суміжної стіни. Слід зауважити, що ще до початку облицювання, підраховують, яка кількість цілих пли-ток розміститься на стіні в одному ряду і роблять так, щоб ряд починався або закінчувався цілою плиткою.
Рис. 1. Розміщення шнурів перед обли-цюванням ділянки стіни: 1 — нижні маячні плитки; 2 — вертикальний шнур; 3 — верхні маячні плитки; 4 — горизонтальний шнур
Уклавши ряд плиток, слід перевірити, чи повністю заповне-ний розчином простір між плитками і поверхнею, що облицьо-вується. Якщо ні, то залишені пустоти заповнюють пластичним цементним розчином більшої рухомості, ніж той, на якому ук-ладають плитки (8—10 см за стандартним конусом). Для цього робочий розчин розводять потрібною кількістю води.
Після укладання першого ряду плиток натягують верти-кальні шнури 2 від верхніх маячних плиток 3 до крайніх нижніх. Встановлюють крайні плитки другого ряду, перевіряючи їх вер-тикальність по верхньому маяку і нижньому ряду, і натягують між ними шнур 4. Після цього укладають другий ряд плиток від одного краю до іншого. Так облицьовують всю поверхню.
Укладати плитки можна і без горизонтального шнура. Тоді їхнє положення перевіряють правилом завдовжки 1,5—2 м, періодично прикладаючи його до вже облицьованої ділянки по-верхні і верхніх маячних плиток. Цим же правилом пе-ревіряють правильність укладання кожного ряду плиток. Якщо потрібно, то, вдаряючи по правилу ручкою інструмента, осад-жують ряд плиток до потрібної товщини облицювання.
Після облицювання однієї стіни укладають кутові плитки в кутах, що прилягають до неї. Облицьовані кути повинні бути прямолінійні і вертикальні. Укладаючи плитки на суміжних стінах, орієнтуються на вставлені кутові плитки. Якщо обли-цювання виконують без застосування кутових плиток, то суміжні стіни облицьовують, орієнтуючись на ряди плиток об-лицьованої стіни так, щоб горизонтальні шви їх співпадали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Облицювання стін керамічними глазурованими плитками

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок