Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарбування поверхонь водно-дисперсійними (латексними) фарбами

Загрузка...

Фарбування поверхонь водно-дисперсійними (латексними) фарбами

Назва:
Фарбування поверхонь водно-дисперсійними (латексними) фарбами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Фарбування поверхонь водно-дисперсійними (латексними) фарбами


До водно-дисперсійних належать полівінілацетатні, каучукові, сополімеровінілацетатні і поліакрилові фарби.
Фарбування полівінілацетатними фарбами марки ВА. Полівінілацетатні фарби застосовують для внутнішніх і зовнішніх фарбувань по штукатурці, дереву, а також металевих поверхнях, попередньо заґрунтованих олійною ґрунтовкою. Такі фарби можна наносити на старі олійні і емалеві плівки.
До складу полівінілацетатної фарби входять пігменти, полівінілацетатна дисперсія, наповнювачі, стабілізатор і емульгатор. Фарби випускають двох марок: ВД-ВА-27 А— для внутрішніх робіт; Э-ВА-17—для зовнішніх. Фарби для внутрішніх робіт не варто застосовувати для приміщень з надмірною вологою (лазні, пральні, ванні кімнати тощо). Фарби для зовнішніх робіт стійкі до заморожування при температурі до - 40 °С.
Поверхні під фарбування полівінілацетатними фарбами підготовляють так само, як і під олійні фарбування, використовуючи олійні шпаклювальні і ґрунтувальні суміші. Проте при фарбуванні олійними сумішами адгезія полівінілацетаної плівки зменшується. Тому у підготовчих роботах краще застосовувати суміші, приготовлені на полівінілацетатній дисперсії.
Ґрунтують поверхню полівінілацетатною ґрунтовкою, білою полівінілацетатною фарбою або фарбою того самого кольору, яким будуть її фарбувати. Фарбу розводять водою, яку доливають у кількості 10—15 % маси фарби. В'язкість готової ґрунтувальної суміші повинна бути 18— 25 с за віскозиметром ВЗ-4.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню щіткою, валиком або фарборозпилювачем. Висихає ґрунтувальна плівка за 1—2 год.
Для підмазування пошкоджених місць і шпаклювання поверхні застосовують полівінілацетатну шпаклівку заводського виготовлення, яку випускають різних кольорів, або приготовляють її на робочому місці.
Склад полівінілацетатної шпаклівки
(у % до маси)
Фарба полівінілацетатна 73
Клей тваринний 1
Крейда суха мелена 26
Спосіб приготування. Приготовляють водний розчин клею, який змішують з крейдою. Добавляють полівінілацетатну фарбу і всю суміш перетирають на фарботерці. Цю саму суміш можна використати й для підмазування окремих місць, але для цього її слід зробити густішою.
Склад гіпсокрейдяної полівінілацетатної шпаклівки
(у частинах за масою)
Полівінілацетатна фарба 100
Клей тваринний (10%-й розчин) 15
Крейда мелена, гіпс (2:1) До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. У розчинозмішувачі емульсійну фарбу змішують із попередньо приготовленим розчином клею у воді. У суміш, безперервно перемішуючи, добавляють крейду і гіпс до утворення однорідної маси. Готову суміш перетирають на фарботерці.
На поверхню шпателем наносять шпаклівку, яка висихає протягом 2—3 год, після чого поверхню шліфують і двічі фарбують. Полівінілацетатну фарбу розводять водою так, щоб її в'язкість була, с: для першого фарбування щіткою або валиком — 50—70, а для другого — 70— 100. Для нанесення фарби фарборозпилювачем в'язкість повинна бути 25—35 с за віскозиметром ВЗ-4.
Витрата полівінілацетатної фарби на фарбування 1 м2 поверхні двічі становить 500—520 г.
Фарбування каучуковими фарбами марки КЧ. Каучукові фарби застосовують так само, як і полівінілацетатні. До складу каучукової фарби входять пігменти, дивініл-стирольний латекс або хлоркаучук, наповнювачі і емульгатор. Для внутрішніх робіт випускають фарби марок ВД-КЧ-26 і ВД-КЧ-26А, для зовнішніх — Э-КЧ-112. Фарбою марки Э-К.Ч-112 можна фарбувати різні поверхні, крім дерев'яних. Фарби для зовнішніх робіт неморозостійкі, тому їх можна застосовувати при температурі повітря не нижче ніж 8 °С.
Усі поверхні під фарбування каучуковими фарбами підготовляють так само, як і під полівінілацетатні, але використовують при цьому каучукові суміші. Ґрунтують поверхню каучуковою фарбою, яку розводять водою. В'язкість ґрунтовки повинна бути 20—25 с за віскозиметром ВЗ-4.
Для підмазування окремих місць і шпаклювання застосовують каучукову шпаклівку, яку приготовляють на місці робіт.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Фарбування поверхонь водно-дисперсійними (латексними) фарбами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок