Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини

Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини

Назва:
Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини


Лакофарбові матеріали на підготовлену поверхню наносять вручну пензлями, а механізовано — розпиленням, наливом, зануренням та на вальцових верстатах.
Ручні інструменти для нанесення фарб. Для ручного нанесення фарб на поверхню деревини застосовують різноманітні пензлі (Рис. 1).
Рис. 1. Пензлі для нанесення фарб:
а — круглий ручник, б — флейц, в — розхльостка, г — фільонковий, д — трафаретний, е — шепірка. є — торцівка
Ручники круглі або плоскі — застосовують для нанесення фарби і розрівнювання її по опоряджуваній поверхні. Ці пензлі роблять із щетини. Довжина робочого кінця щетини не має перевищувати подвійного діаметра кільця або обв'язки. Лишки щетини обв'язують шпагатом. З робочого кінця щетину обрізують рівно або трохи опукло.
Флейц — плоский пензель з борсукового волосу. Застосовується для розрівнювання шару фарби на поверхні і загладжування слідів від ручника. Довжина волоса цієї щітки-пензля 50 мм, ширина —25–100 мм. Для фарбування вузьких місць застосовують маленькі флейци, або так звані шепірки.
Розхльостка — плоский пензель із щетини 100 мм завдовжки і більше — використовується для вирівнювання шару фарби.
Фільонкові тонкі пензлі з щетини застосовують для проведення фарбами тонких ліній на поверхні. Пальчикові шепірки складаються з кількох маленьких фільонкових пензлів. Вони застосовуються для фарбування поверхні під дуб.
Трафаретні пензлі виготовляють із щетини. Вони тонкі з рівним обрізом робочого боку. Основне призначення їх — набивання малюнків і цифр по трафарету. Довжина щетини — 15— 35 мм залежно від товщини пензля.
Торцівки використовують для нанесення шару фарби під шагрень (шкіру). Виготовляють їх із твердої хребтової щетини, що закріплена в отворах дерев'яної колодки з ручкою, з рівним обрізом щетини з робочого боку. Розміри робочої поверхні 100 х 50 і 100 х 200 мм.
Фарбування поверхні пензлями. Для опорядження виробів із деревини малоцінних і хвойних порід застосовують фарби й емалі, які повністю закривають колір і текстуру деревини, надаючи їй відповідного кольору.
Фарбують вироби, що експлуатуються на відкритому повітрі, а також кухонні, дитячі меблі та деякі меблі для громадских приміщень.
Для фарбування застосовують олійні, емалеві та поліефірні фарби.
Тривалість висихання олійної фарби (при t = 20 °С) не менше ніж 24 год. Тому для прискорення висихання до складу їх додають сикативи: до світлих фарб сикатив № 63, до темних — сикатив № 64. Крім того, щоб зменшити застосування харчових олій і скоротити тривалість висихання фарб, олійні фарби частіше замінюють емалями.
Емалеві фарби широко застосовують для непрозорого опорядження виробів з деревини, оскільки покриття їх значно гладші і швидше висихають (до 1 год). Майже всіемалеві фарби надходять у продаж в готовому до використання вигляді.
Розрізняють емалі олійні, поліефірні, емульсійні, нітроцелюлозні і спеціальні фарби. Найширше застосовуються нітроемалі НЦ-25, НЦ-415 та швидковисихаюча НЦ-11. До робочої в'язкості їх доводять розчинниками № 646 і № 647. Крім того, широко застосовується поліефірна емаль ПЕ-225, плівку якої можна облагороджувати до дзеркального блиску.
Ручний спосіб застосовують рідко, бо він малопродуктивний. Вручну можна наносити: спиртові лаки, деякі нітроцелюлозні лаки, політури та полірувальні і розрівнюзальні рідини, їх теж наносять пензлями або тампонами.
Ручний тампон являє собою шматок вати або шерсті, згоріг.тлй в марлю, міткаль або бязь. Лак за допомогою ручного тампона наносять рядами, які називають ласами, за 3—4 прийоми з проміжним висушуванням після кожного нанесення. В перерві і після закінчення роботи тампон слід промивати спеціальними розчинниками. Щоб тампон не засихав, його зберігають у закритих коробках.
Нанесення лакофарбових матеріалів розпиленням. Розпиленням можна наносити всі види лакофарбових матеріалів на будь-які поверхні: горизонтальні, вертикальні, профільні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок