Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Борис Євгенович Патон та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Біографія вченого та історія інституту

Борис Євгенович Патон та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Біографія вченого та історія інституту

Назва:
Борис Євгенович Патон та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Біографія вченого та історія інституту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Борис Євгенович Патон та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Біографія вченого та історія інституту


Патон Борис Євгенович
Борис Євгенович Патон — видатний український вчений у галузі зварювання, металургії і технології матеріалів, матеріалознавства, визначний громадський діяч і талановитий організатор науки, академік Національної академії наук України, Академії наук СРСР, Російської академії наук, професор, заслужений діяч науки і техніки УРСР, лауреат Ленінської премії та Державних премій СРСР та України, двічі Герой Соціалістичної Праці, Герой України, учасник Великої Вітчизняної війни, ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Разом зі своїм батьком Євгеном Оскаровичем Патоном він створив всесвітньо відому патонівську наукову школу.
Світовий авторитет Б.Є. Патону склали різностороння та надзвичайно плідна наукова й інженерна діяльність, прагнення спрямувати фундаментальні наукові дослідження на розв'язання проблем суспільства.
Б.Є. Патон понад 55 років очолює визнаний у всьому світі науково-технологічний центр — Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, а з 1962 р. беззмінний президент Академії наук УРСР — нині Національної академії наук України.
Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 р. у Києві в родині професора Київського політехнічного інституту Євгена Оскаровича Патона.
У ті роки Є.О. Патон був відомим фахівцем у галузі мостобудування, очолював кафедру мостів. Він був автором оригінальних конструкцій мостів та будівель, керував їх спорудженням. Маючи значний досвід співробітництва з багатьма машинобудівними підприємствами та беручи участь у великих будівельних проектах, він добре розумів, що прогресивний розвиток цих галузей тісно пов'язаний з використанням нової технології з'єднання матеріалів — зварюванням.
Для становлення зварювання як надійного технологічного процесу потрібні були комплексні дослідження механіки зварювальних конструкцій, процесів металургії та металознавства зварювання, фізики дугового розряду, необхідно було створити апаратуру, матеріали та нові технології зварювання.
Для вирішення цих завдань за пропозицією Є.О. Патона у складі АН УРСР у 1934 р. був створений Інститут електрозварювання.
Напружена діяльність Євгена Оскаровича, заглибленого у вирішення багатьох наукових, технічних і організаційних проблем, відбувалася на очах у сина і, безумовно, сприяла формуванню його характеру, ставлення до справи, людей.
У 1941 р. Б.Є. Патон закінчив Київський політехнічний інститут і його направили у м. Горький на завод "Червоне Сормово", а наступного року його перевели на роботу в Інститут електрозварювання, який знаходився тоді на Уралвагонзаводі у Нижньому Тагілі. На цьому славнозвісному заводі в 1942 р. почалась виробнича й наукова діяльність Б.Є. Патона.
З того часу протягом одинадцяти років Борис Євгенович працював разом з батьком. Це були роки його становлення як науковця і дослідника, а згодом і керівника великого наукового колективу.
Борис Євгенович виявився одним з найобдарованіших учнів, гідним послідовником свого батька. Він продовжив і блискуче розвинув справу, розпочату Є.О. Патоном.
Усі сили інституту у роки війни були зосереджені на наданні допомоги найбільшому уральському вагонобудівному заводу, а пізніше й іншим заводам, які освоювали масове виробництво танків.
Водночас з великою і напруженою працею на оборонних заводах колектив інституту продовжував наукові дослідження. У 1942 р. В.І. Дятлов виявив явище саморегулювання плавлення електрода під час електродугового зварювання під флюсом. Вивчення цього явища Б.Є. Патоном разом з А.М. Макарою, П.І. Севбо, М.Н. Сидоренком дало змогу створити портативний, простий і надійний зварювальний автомат і використовувати найпростіші джерела живлення змінного струму.
Кожен автомат, керований навіть некваліфікованим працівником, замінював працю восьми-десяти досвідчених зварювальників. Застосування зварювальних автоматів в умовах гострої нестачі робочої сили вирішувало важливі завдання оборонного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Борис Євгенович Патон та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Біографія вченого та історія інституту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок