Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Булева алгебра. Реалізація булевых функцій.

Булева алгебра. Реалізація булевых функцій.

Назва:
Булева алгебра. Реалізація булевых функцій.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Булева алгебра. Реалізація булевых функцій.


План.
1. Поняття булевої алгебри.
2. Таблиці іcтиності.
3. Реалізація булевых функцій.
Поняття булевої алгебри.
Щоб описати схеми, які будуються шляхом сполучення різних вентилів, потрібний особливий тип алгебри, у якій всі змінні й функції можуть приймати тільки два значення: 0 і 1. Така алгебра називається булевою алгеброю. Вона названа на честь англійського математика Джорджа Буля (1815-1864). Насправді в цьому випадку ми говоримо про особливий тип булевої алгебри, а саме про алгебру релейних схем, але термін "булева алгебра" дуже часто використається в значенні "алгебра релейних схем", тому ми не будемо їх розрізняти.
Як і у звичайній алгебрі, в буревій алгебрі є свої функції. Булева функція має одну або кілька змінних і видає результат, що залежить тільки від значень цих змінних. Можна визначити просту функцію f, сказавши, що f(A)=l, якщо А=0, і f(A)=0, якщо А=1. Така функція буде функцією НЕ (див. рис. 3.2, а).
Таблиці іcтиності.
Булева функція від N змінних має тільки 2N можливих комбінацій значень змінних, таку функцію можна повністю описати в таблицею з 2N рядками. У кожному рядку буде даватися значення функції для різних комбінацій значень змінних. Така таблиця називається таблицею істинності. Всі таблиці на рис. 2 являють собою таблиці істинності. Домовимося завжди розташовувати рядки таблиці істинності порядку номерів, тобто для двох змінних в порядку 00, 01, 10, 11, то функцію можна полносю описати 2-х -бітним двійковим числом, що виходить якщо зчитувати по вертикалі колонку результатів у таблиці істинності. Таким чином, НЕ-І - це 1110, НЕ- АБО - 1000, І - 0001 та АБО - 0111. Очевидно, що існує тільки 16 булевих функцій від двох змінних, котрим відповідають 16 можливих 4-бітних ланцюгів. У звичайній алгебрі існує нескінченне число функцій від двох змінних, і ні одну з них не можна описати, давши таблицю значень цієї функції.
На рис. 3(а) показана таблиця істинності для булевої функції від трьох змінних: M = f(A, В, С). Це функція більшості, що приймає значення 0, якщо більшість змінних дорівнює 0 та 1 якщо більшість змінних дорівнює 1. Хоча будь-яка булева функція може бути визначена за допомогою таблиці істинності, зі зростанням кількості змінних такий тип запису стає громіздким. Тому замість таблиць істинності часто використається інший тип запису. Щоб побачити, яким чином здійснюється цей інший тип запису, відмітимо що будь-яку булеву функцію можна визначити, вказавши, які комбінації значень змінних дають значення функції 1. Для функції, наведеної на рис. 3(а) існує 4 комбінації змінних, які дають значення функції 1.
Малюватимемо риску над змінною, щоб показати, що її значення інвертується. Відсутність риски означає, що значення змінної не інвертується. Крім того, ми будемо використати знак множення (крапку), для зазначення булевої функції „І” та + для позначення булевой функції АБО. Наприклад, ABC приймає значення 1, тільки якщо А=1, В=0 та С=1. АВ+ВС приймає значення 1, тільки якщо (А=1 і В=0) або (В=1 і С=0). У таблиці на рис. 3(а) функція приймає значення 1 у чотирьох рядках: АВС, АВС, ABC та ABC. Функція М приймає значення істини (тобто 1), якщо одне із цих чотирьох умов істинно. Отже, ми можемо написати М=АВС+АВС+АВС+АВС.
Це компактний запис таблиці істинності. Важливо розуміти розходження між абстрактної булевою функцією та її реалізацією за допомогою електронної схеми. Булева функція складається зі змінних, наприклад А, В та С, та операторів І, АБО та НЕ. Булева функція описується за допомогою таблиці істинності або спеціального запису, наприклад:
F=ABC+ABC;
Булева функція може реалізовуватися за допомогою електронної схеми (часто різними способами) з використанням сигналів, які представляють вхідні та вихідні змінні, та вентилів, наприклад - І, АБО та НЕ.
Рис. 3. Таблиця істинності для функції більшості від трьох
змінних (а); схема для цієї функції (б)
Реалізація булевых функцій.
Як було сказано вище , представлення булевої функції у вигляді суми максимум 2N добутків дає можливість реалізації цієї функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Булева алгебра. Реалізація булевых функцій.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок