Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електричний захист кузова від корозії

Електричний захист кузова від корозії

Назва:
Електричний захист кузова від корозії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Електричний захист кузова від корозії


Принцип дії антикорозійного пристрою заснований на створенні гальванічної пари між кузовомавтомобіля і додатковими електродами. Описуваний пристрій легко може зробити кожен автоаматор з недефіцитних деталей.
Електрична схема антикорозійного пристрою: 1 - аноди; 2 - клей; 3 - резистори; 4 - акумуляторна батарея; 5 - "маса" автомобіля
Пристрій містить дільник напруги, виконаний на двох резісторахсопротівленієм R1 і R2 відповідно. Верхнє по схемі виведення резистора R1 сполучене з позитивним виводомаккумулятора, ніжній по схемі виведення резистора R2 сполучене з негативним висновком. При такому з'єднанні резісторовв крапці Б відносно метала кузови автомобіля буде потенціал V1, який визначається з виразу
U = Е х R2/(R1 + R2)
де Е - напруга акумулятора 12 В.
Потенціал U повинен бути рівний захисному потенціалу, при якому припиняється процес корозії.При послідовному з'єднанні резисторів через них тече струм, равныйI = E/(R1 + R2)
Сила струму (01-100 ма) вибирається з умови, що при звичайній вологості один анод надійно захищає примерно4-10 дм2 площі.R2 = V/I; R1 = (E/I) - R2
Якщо з яких-небудь причин необхідно змінити значення захисного потенциалаїлі силу струму, відповідні значення опорів резисторів можуть бути визначені з приведених співвідношень.До точки 1 дільника необхідно припаяти довгі дроти (у ізоляції), до інших кінців яких припаяти стальниєпластіни - аноди.
Кожен анод є пластиною з низковуглецевої сталі прямоугольнойформи розмірами приблизно 2х2 див. Для захисту можна використовувати і зовнішні аноди, про що буде сказано далі.Пропонований пристрій перетворює корпус автомобіля в катод, який в процесі експлуатації будетвосстанавліваться за рахунок окислення анодів. Конструкція пристрою - довільна.
У простому випадку дільника можна розташувати на невеликій ізоляционнойпластіне (гетинакс, пластмаса), верхнє виведення резистора R1 і ніжній резистора R3 закріпити на цією пластінес допомогою гвинтів, а решту висновків припаяти до металевої пластини, до якої дроти від анодів могуттакже закріплюватися за допомогою гвинтів.
Монтажна схема антикорозійного пристрою: 1 - металева пластина; 2 - резистори; 3 - ізоляційна плата
Весь пристрій необхідно помістити в яку-небудь ізоляційну коробочку ілізаліть епоксидною смолою. Пристрій зручно розмістити в моторному відсіку автомобіля поблизу акумулятора.
Можна додати в пропонований пристрій певні засоби контролю - світлодіоди, що сигналізують про включення пристрою і про пропажу потенціалу в крапці До. Наприклад, трігер Шмідта.
Проте простіше 1 раз на місяць заміряти потенціал на виході пристрою в точкеб і переконатися в його працездатності, тим більше що візуальний контроль все одно необхідний. Крім того, введення контрольних елементів збільшує споживану силу струму з 1 до 10 ма і, тим самим, зменшує період часу, протягом якого акумулятор можна не заряджати, якщо машина не експлуатується.


Джерело: pajero.us

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Електричний захист кузова від корозії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок