Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації

Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації

Назва:
Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,84 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації


Загальні відомості про автоматизацію
Системи автоматизації
Засоби автоматизації
Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації
Загальні відомості про автоматизацію
На сучасному етапі розвитку техніки автоматизація є основним фактором, що сприяє підвищенню продуктивності праці і поліпшенню якості продукції. Вона забезпечує великі можливості підвищення ефективності виробництва, успішному виконанню народногосподарських планів нашої країни.
Слово «автоматизація» походить від грецького слова «автомат», що означає «саморушний». Таку назву давали тим механізмам, які діяли самостійно, без втручання людини. Ще в глибоку давнину люди намагалися створювати різноманітні самодіючі механізми, хоч ці спроби дуже рідко давали бажані результати.
Нині автоматизація охоплює всі ланки виробничого процесу, включаючи міжверстатне транспортування і контроль готових деталей. Автоматизація деревообробних підприємств почала здійеню-ватись порівняно недавно. Першу автоматичну лінію обробки брускових деталей було створено в 1955 р. І з цього часу почався бурхливий розвиток автоматизації найрізноманітніших процесів деревообробного виробництва. На багатьох підприємствах встановлено велику кількість автоматичних ліній вітчизняного і зархбіж-ного виробництва. Успішно механізуються завантажувально-розвантажувальні і транспортні роботи. Вітчизняне машинобудування випускає комплексне автоматизоване устаткування для виробництва віконних і дверних блоків, паркетних дощок, а також меблів.
Впровадження робочих машин у виробництво для звільнення людини від участі в енергетичному потоці називається механізацією виробничих процесів, а впровадження автоматичних пристроїв, що допомагають людині осягти потік інформації,— автоматизацією виробничих процесів. Отже, механізація виробничих процесів полегшує фізичну, а автоматизація — розумову працю людини.
Залежно від ступеня заміни розумової праці машинами і пристроями розрізняють часткову і повну автоматизацію. При частковій автоматизації тільки частина потоку інформації автоматизована (наприклад, операції керування), решту (регулювання і контроль) виконує робітник. При повній — всі операції потоку інформації (керування, регулювання і контроль) автоматизовані, тобто виконуються автоматичними пристроями. Робітник в цьому разі здійснює тільки налагодження пристроїв, вмикав і вимикає їх.
Залежно від ступеня охоплення процесу розрізняють некомп-лексну і комплексну автоматизацію. Некомплексною називають таку автоматизацію, яка поширена тільки на одну або кілька окремих непослідовних операцій. Комплексною називають автоматизацію, поширену на відповідний комплекс операцій, тобто на всі операції обробки деталі, вузла, виробу.
Вищою формою автоматизації єроботизація. При роботизації технологічні операції виконують машини-роботи, які уподібнюють рухи людини, але ще з більшою точністю.
Системи автоматизації
Для здійснення автоматизації виробничих процесів необхідно, щоб керування ними відбувалося без участі людини. Таке керування називають автоматичним.
Для автоматичного керування застосовують різноманітні технічні засоби, які утворюють автоматичний керуючий пристрій. Якщо такий пристрій приставити до машини або механізму, які виконують технологічні операції, то цю машину або механізм називають керуючим об'єктом. Керуючий об'єкт і автоматичний керуючий пристрій становлять автоматичну систему керування (АСК).
Частина системи, що виконує відповідну функцію, називається блоком. Залежно від виконуваних функцій в автоматичному керуючому пристрої блок може бути сприймаючим, задавальним, запам'ятовуючим, керуючим і виконавчим'. Сприймальний блок приймає дії іззовні. Задавальний блок встановлює заданий порядок роботи і значення заданої величини. Запам'ятовуючий блок (блок нам'яті або фіксації) фіксує на відповідний проміжок часу значення дії. Керуючий блок перетворює дію, прийняту від інших блоків, і передає її на виконавчий блок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок