Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Протипожежні заходи на будівництві

Загрузка...

Протипожежні заходи на будівництві

Назва:
Протипожежні заходи на будівництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Протипожежні заходи на будівництві


Відповідальність за стан і організацію протипожежної безпеки на будівельному майданчику покладено на заступника начальника будівельного тресту (управління) по кадрах і побуту або виконавця робіт (виконроба), якщо цей обов'язок покладений на виконроба наказом по тресту. Контроль за додержанням правил і заходів з протипожежної безпеки на будівництві проводять органи Управління Державної пожежної охорони МВС України і члени добровільних протипожежних формувань, які по можливості слід створювати на будівельних об'єктах.
Причинами пожежі можуть бути: несвоєчасне прибирання з робочого місця відходів легкоспалимих матеріалів (стружки, паперу, ганчірки тощо); неправильне зберігання легкозаймистих матеріалів (бензину, оліфи, лаку, олійних фарб тощо); необережне поводження з вогнем у вогненебезпечних місцях; несправність електропроводки та електрообладнання тощо.
Горіння — це хімічний процес взаємодії спалимого матеріалу з киснем повітря, внаслідок чого виділяється велика-кількість теплоти. Але для того щоб матеріал загорівся, його треба нагріти до певної температури —
температури запалення, яка для кожного матеріалу різна. Тому такі матеріали, як бензин, ацетон, оліфа, займаються при більш низьких температурах, ніж деревина і вугілля. Температура запалення залежить від природи матеріалу, вмісту кисню у навколишньому просторі, атмосферного тиску, вологості та інших причин.
Вогненебезпечність будівельного матеріалу залежить від температури запалення його і тих умов, за яких він зберігається. Деякі матеріали (тирса, вугілля, будівельне сміття з відходів органічних речовин) здатні за певних умов, особливо при підвищенні навколишньої температури, до самозапалення, що часто призводить до виникнення пожеж. Тому при організації протипожежної безпеки на будівництві потрібно зберігати матеріали так, щоб не Спричинити підвищення температури матеріалу і його запалення.
Крім запалення пари летких речовин (бензин, ацетон тощо) у певній суміші з повітрям спричинюють вибухи. Вибух може статися внаслідок іскри від вогню, тертя, удару та з інших причин.
За ступенем згоряння всі матеріали і будівельні конструкції поділяють на спалимі, важкоспалимі і неспалимі.
Спалимі матеріали (деревина, толь, картон, лаки, фарби, розчинники) займаються від вогню і продовжують горіти або тліти навіть після усунення джерела вогню.
Важкоспалимі матеріали (волокниста суха штукатурка, фіброліт, повсть, змочена у глині, тощо) горять або тліють тільки при наявності джерела вогню. Якщо усунути його, то горіння матеріалу припиниться.
Неспалимі матеріали (природні і штучні кам'яні матеріали, сталь, бетони тощо) при високих температурах не займаються і не тліють.
При організації будівельного майданчика і розміщенні на ньому будівельних матеріалів треба залишати спеціальні проїзди для пожежних машин. Від території будівництва до магістралі прокладають дорогу з твердим покриттям. Для проїзду пожежних машин уздовж будівель понад 18 м завширшки мають бути зроблені проїзди з двох поздовжніх боків, а понад 100 м завширшки — з усіх боків будови. Відстань від краю проїжджої частини до стін будівель не повинна перевищувати 25 м.
Перед початком будівництва будівельний майданчик слід забезпечити водою. Воду підводять від міської водопровідної мережі і встановлюють один або кілька пожежних гідрантів. Якщо водопровідної мережі немає, то можна користуватись природними водоймами, до яких треба зробити під'їзди для автотранспорту.
Для зберігання легкозаймистих матеріалів на території будівельного майданчика обладнують підземні або напівпідземні склади, в яких водночас може зберігатись не більше ніж 5 м3 цих матеріалів. Лісоматеріали можна складати лише на відстані від будинку не менше ніж 24 м. Для тимчасового зберігання відходів легкоспалимих матеріалів на території будівництва встановлюють металеві ящики з кришками або викопують спеціальні ями.
На будівельному майданчику слід обладнати протипожежний пост, на якому мають бути: щит з протипожежним інструментом (лопатами, ломами, вогнегасниками тощо), пристрій для подавання тривоги, ящик з піском і бочки з водою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Протипожежні заходи на будівництві

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок