Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Компютер в автомобілі

Компютер в автомобілі

Назва:
Компютер в автомобілі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Компютер в автомобілі


Переважна більшість не просто про це не знають, а навіть не можуть придумати, навіщо потрібно ховати повноцінний комп'ютер в машину і уявляють собі 17” монітор на пасажирському сидінні з клавіатурою і мишкою на колінах. Насправді все зовсім не так.
Автомобіль не розкіш, а засіб пересування. Ця фраза знайома нам всім з дитинства, і, напевно, багато хто пам'ятає, коли автомобіль був саме розкішшю. Зараз же авто є у дуже великої кількості людей, про що свідчать пробки на магістралях; кількість людей, що сідають за кермо, з кожним роком тільки збільшується. Відповідно, автомобілебудування розвивається, з'являються нові дизайни і моди на них, удосконалюється автомобільна начинка.
Про начинку ми сьогодні і поговоримо, а точніше - про комп'ютерну начинку сучасних автомобілів.
Напевно, не багатьом автомобілістам знайоме поняття CARPC або автомобільний комп'ютер. Ця область зараз знаходиться в стані розвитку GPS-навігаторів в 2002 році. Деякі про це вже знають, у когось автомобільний комп'ютер вже є, але переважну більшість не просто не знають, а навіть не можуть придумати, навіщо потрібно ховати повноцінний комп'ютер в машину і уявляють собі 17” монітор на пасажирському сидінні з клавіатурою і мишкою на колінах. Насправді все зовсім не так.
Автомобільний комп'ютер своїми руками
До справжнього моменту існують два типи автомобільних комп'ютерів. Перший тип - це класичний CARPC на базі операційної системи Windows або Linux. Подібні системи - доля ентузіастів, які готові самостійно узяти на себе розробку як апаратної частини, так і програмною. Звичайно ж, промислові розробки в даній області є, але є ті, що скоріше приватні комплектують, ніж цілі системи в зборі.
Зараз в більшості випадків CARPC є наступним. Невеликий системний блок на базі платформи з низьким електроспоживанням стоїть в бардачку або багажнику.
Зображення з комп'ютера виводиться на невеликий монітор 7” або 8” в діагоналі, оснащений тачсенсором. Цей монітор вбудований в торпеду і через нього здійснюється управління комп'ютером.
Сам же комп'ютер може бути підключений до будь-яких систем автомобіля. Що дає подібна система?
В першу чергу - це необмежений вибір програмного забезпечення, а як слідство, застосування комп'ютера обмежено лише фантазією і можливостями розробника/власника. Найпримітивніше використання - мультимедіа. Мати в машині DVD програвач, музичну МР3-систему з 5.1 аудіовиходом, навігаційну систему з повним набором карт будь-якої місцевості, при цьому карти можуть бути як векторні, так і растрові, тобто відскановані з будь-якого атласу. При бажанні можна їздити хоч по карті з пачки «Беломора». Друге використання - це прив'язати комп'ютер до автомобіля. Це дасть маршрутний комп'ютер (визначення середньої швидкості, витрати і так далі), контроль всіх автомобільних електросистем і їх діагностику - дуже корисна функція, особливо, якщо можеш відремонтувати машину сам. Плюс до цього - всі охоронні функції. При бажанні автомобіль можна перетворити на «форт Нокс», який буде голосом дзвонити на телефон і розповідати, хто його погнав, одночасно посилаючи на всі боки Інтернету фотографії викрадачів і місцевих визначних пам'яток з точними координатами автомобіля в просторі.
Погодитеся - приємні перспективи, ось тільки є один недолік. Все це доведеться збирати, придумувати, клеїти і програмувати самостійно. В процесі створення ви розберете ваш автомобіль на шматки, дістанете всю документацію по електросхемах, навчитеся працювати з пластиком, щоб красиво вклеїти монітор в торпеду, а також серфіть по Інтернету у пошуках нових програмних оболонок для управління всім цим добром, або навчитеся програмувати самостійно. Втім, одне іншому не заважає. Саме тому CARPC є долею ентузіастів і фанатів, що люблять все, що пов'язане із залізом.
Але, на жаль, напрям CARPC може не розвинутися до стану, коли можна буде піти в магазин і купити CARPC в зборі, а потім встановити його в найближчому ж сервісі, як це зараз відбувається з GPS-навігацією. До речі сказати, на початку статті GPS навігація в 2002 році була згадана неспроста, оскільки тоді вона теж була лише долею ентузіастів, і ніхто і помислити не міг, до якого ступеня GPS набуде поширення нині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Компютер в автомобілі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок