Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Метрологічна експертиза технічної документації

Метрологічна експертиза технічної документації

Назва:
Метрологічна експертиза технічної документації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Метрологічна експертиза технічної документації


Загальні положення та завдання метрологічної експертизи
Під метрологічною експертизою конструкторської і технологічної документації розуміють аналіз і оцінку технічних рішень з вибору параметрів, які підлягають вимірюванню,встановленню норм точності і забезпеченню методами і засобами вимірювань процесів розробки, виготовлення, випробовування, експлуатації і ремонту виробів.
Експертизу проводять при розробцї проектів нових технологічних процесів, установок , машин , апаратів і приладів з метою: вдосконалення метрологічного забезпечення технологічного процессу; скорочення тривалості технологічної пїдготовки виробництва і можливих втрат, пов’язаних із застосуванням недосконалих або недостатньо точних засобів і методів виконання вимірювань; забезпечення надійного визначення параметрів, які характеризують якість готових виробів , напівфабрикатів , матеріалів і гарантують стабільність технологічних процессів і роботи обладнання та інструменту.
В результаті проведення експертизи документації повинні бути виявлені: доцільність застосування стандартизованих і уніфікованих засобів і методів виконання вимірювань , рівень механізації і автоматизації існуючих і необхідність розробки нових засобів вимірювань, контролю і випробувань, а також методів і засобів їх метрологічної перевірки.
Експертизу документації здійснюють згідно з правилами і положеннями, регламентованими державними стандартами (ДСТУ): Єдина система технологічної підготовки виробництва (ЄСТПВ), Єдина система конструкторської документації (ЄСКД), Єдина система технологічної документації(ЄСТД), галузевими стандартами (ГСТУ), стандартами підприємств (СТП) та іншою НТД , підрозділи метрологічної служби (МС) підприємства (організації), а також конструкторські і технологічні підрозділи і служби стандартизації під методичним керівництвом і контролем МС підприємства головних і базових організацій з метрології . Наукове і методичне керівництво роботою головних і базових організацій з експертизи документації покладені на Державну метрологічну службу України.
При наявності необхідної НТД , що встановлюе вимоги до метрологічного забезпечення , проводять метрологічний контроль . Якщо така документація відсутня , то необхідна метрологічна експертиза .
Метрологічний контроль або експертизу рекомендуеться проводити одночасно з нормоконтролем конструкторської і технологічної документації. Нормоконтроль проводить спеціальний нормоконтролер.
Конкретні види конструкторських і технологічних документів, які підлягають експертизі або контролю на різноманітних стадіях розробки, порядок подання документації на експертизу; методики проведення експертизи окремих видів документів, підрозділи підприємства (організації), що проводять експертизу, і її тривалість регламентуються в залежності від виду виробів і характеру виробництва галузевими стандартами, стандартами підприємств і наказами підприємства.
Метрологічна експертиза має на меті:
Визначення оптимальності номенклатури вимірюваних параметрів при контролі з метою забезпечення ефективності і достовірності котролю якості і взаємозамінності. Виконання цього завдання вимагає залучення таких документів: операційної карти(далі - ОК); технологічної інструкції(ТІ); карти техно-логічного процесу(КТП); карти типового технологічного процесу(КТТП); операційної карти типової(ОКТ); відомості операцій технічного контролю(ВОТК); операційної карти технічного контролю(ОКТК).
Встановлення відповідності показників точності вимірювань вимогам ефективності і достовірності контролю і взаємозаміню-ваності.
Встановлення відповідності показників точності вимірювань вимогам забезпечення оптимальних режимів технологічних процесів(необхідні ТІ, КТТП, ОКП, ВОТК, ОКТК).
Встановлення повноти і правильності вимог до методик виконання вимірювань(необхідні ТІ, ВОТК,ОКТК).
Встановлення повноти і правильності вимог до засобів вимірювання, відповідності їх технічних параметрів сучасному рівню вимірювальної техніки, вимогам державних стандартів і способів їх нормування(необхідні ТІ, ВОТК, ОКТК).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Метрологічна експертиза технічної документації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок