Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> реферат на тему: Метрологічна експертиза технічної документації

Метрологічна експертиза технічної документації / сторінка 3

Назва:
Метрологічна експертиза технічної документації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Результати експертизи технічної документації, що діє на даному підприємстві, або поступила від інших организацій і підприємств, по яких вимагається оформлення змін технічної документації або розробка заходів по підвищенню ефективності метрологічного забезпечення, викладають в експертному висновку, який складають в двох примірниках (додаток 6). Перший примірник направляють розробнику, а другий з його підписом - зберігають в підрозділі, який проводив експертизу.
Технічну документацію, що пройшла експертизу, після її коректування візують особи, відповідальні за її проведення. Без візи відділу головного метролога документи не можуть бути подані на затвердження.
У випадку виникнення розбіжностей між відділом-розробником документації і МС кінцеве рішення приймає керівництво підприємства.
Документацію, що пройшла експертизу,реєструють в спеціальному журналі, (додаток 7) при цьому зберігають копії списків пропозицій і зауваженьдо документації і експертні висновки.
За результатами експертизи, аналізу внутрішньозаводського браку і дефектів продукції, відзначених в рекламаціях і протоколах випробовувань; перевірки дотримання вимог НТД ДСВ ; контролю за станом і правильністю застосування засобів вимірювань у виробництві щорічно, або по завершенню основного етапу підготовки виробництва, МС підприємства розробляє сумісно з технологічними і конструкторськими підрозділами організаційно-технічні заходи, направлені на подальше вдосконалення метрологічного забезпечення виробництва.
Спеціалістам (експертам-метрологам, спеціальним нормо- контролерам і т.п.), відповідальним за проведення експертизи слід керуватись положеннями діючих в момент експертизи стандартів і іншої НТД.
5.3. Метрологічна експертиза конструкторської документації.
Конструкторська документація підлягає метрологічній експертизі з метою забезпечення ефективності вимірювань при контролі виробів в процесі їх розробки, виготовлення, експлуатації і обслуговування.
В процесі проведення метрологічної експертизи конструкторської документації вирішуються наступні завдання:
перевірка оптимальності номенклатури і обгрунтованості норм точності параметрів, які контролюються з метою забезпечення ефективності і достовірності контролю якості і взаємозамінності;
оцінка забезпечення конструкції виробу можливостям контролю необхідних параметрів в процесі їх виготовлення, випробування, експлуатації і ремонту;
перевірка відповідності засобів і методів вимірювання сучасним вимогам виробництва при забезпеченні мінімальної трудоємкості і собівартості контрольних операцій при заданій точності;
встановлення правильності і обгрунтованості вимог до засобів вимірювальної техніки;
перевірка повноти вимог і норм в методах вимірювання;
оцінка правильності вибору засобів і методик виконання вимірювань;
встановлення правильності найменувань і позначень фізичних величин і їх одиниць.
В процесі проведення метрологічної експертизи конструкторської документації підлягають перевірці наступні документи: технічне завдання, ескізний проект, робоча документація, технічні умови, пояснювальна записка, програма і методика випробувань, експлуатаційна документація, карта технічного рівня і якості продукції, розрахунки. протоколи всіх видів випробувань, стандарти підприємств, раціоналізаторські пропозиції на засоби вимірювання.
Документація на метрологічний контроль повинна подаватись комплектно, в межах одного виробу. При контролі креслень допускається документація в об'ємі складової одиниці.
Крім цього, розробник при необхідності повинен подати додакову інформацію. Наприклад, при контролі технічних умов повинні бути подані :технічне завдання на розробку продукції, карта технічного рівня і якості; технічний, ескізний проект або інший документ, в якому приводиться обгрунтування принятих рішень з метрологічного забезпечення данної продукції; креслення, експлуатаційні документи або інші документи, які дозволяють розібратися в пристрої, складі і принципі дії виробу (продукції); документ, який відображає результати метрологічного контролю технічного завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Метрологічна експертиза технічної документації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок