Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Скачати реферат: Метрологічна експертиза технічної документації

Метрологічна експертиза технічної документації / сторінка 4

Назва:
Метрологічна експертиза технічної документації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

При контролі програм і методик випробувань розробником додатково подається наступна документація: технічне завдання на розробку продукції, текстова конструкторська документація (технічні умови на продукцію, пояснювальна записка, карта технічного рівня, експлуатаційна документація); креслення загального виду, різні схеми; документація на унікальне обладнання і засоби випробувань; протокол проведення дослідних випробувань макетного зразка або складових експерементальних одиниць; результати науково-дослідної роботи.
Для виконання завдання керівниками проекту на основі вихідних вимог замовника, тобто заявки, повинна бути вироблена чітка конструктивна концепція, для чого і проводять метрологічну експертизу заявки. В ході її встановлюють об’єм вимог до метрологічного забезпечення розробки виробу і дають попередню оцінку вимог до метрологічного забезпечення виробництва виробів.Експертиза заявки дозволяє визначити обгрунтування і достатність норм точності, встановлених для виробу. В процесі експертизи визначають відповідність встановлених норм точності державним і галузевим стандартам, якщо їх дія розповсюджується на виріб. При цьому також виявляють контролепридатність встановлених норм точності за допомогою існуючих або запланованих до розробки і виготовлення засобів вимірювань.
При метрологічній експертизі технічного завдання повинен бути встановлений об'єм вимог до метрологічного забезпечення розробки виробу і зроблена оцінка вимог до метрологічного забезпечення виробництва виробу. При метрологічній експертизі технічного завдання перевіряються:
необхідність проведення метрологічних досліджень при розробці виробів, їх види та об'єм;
необхідність розробки нових спеціальних засобів та методів вимірювання, які будуть використовуватись при розробці виробу;
необхідність додаткових вимірювальних засобів;
необхідність виділення або побудови приміщення та придбання спеціального обладнання для забезпечення умов проведення метрологічних досліджень, пов'язаних з розробкою виробу;
необхідність в розробці спеціальних вимірювальних засобів та методів вимірювання для метрологічного забезпечення виробництва виробу;
правильність вибору і технічне обгрунтування вихідних параметрів, що забезпечують достовірну оцінку якості виробу;
правильність встановлення норм точності вимірювання.
В процесі метрологічної експертизи ескізного проекту розглядають виконання рекомендацій, що вироблені при експертизі технічноі пропозиції, і перевіряють відповідність норм точності, встановлених для виробу.
Метрологічна експертиза технічного проекту містить перевірку виконання рекомендацій експертизи ескізного проекту у частині відповідності встановлених для виробу норм точності,тим, що містяться у ескізному проекті. Технічний проект після погодження, проведення експертизи і затвердження у встановленному порядку служить основою для розробки робочої конструкторської документації.
Робочу документацію на виріб розглядають в декілька етапів:
на дослідний зразок (дослідну серію);
для серійного і масового виробництв.
Розроблена робоча конструкторська документація підлягає метрологічній експертизі, при якій перевіряють закладені в ній норми точності і методи контролю. При метрологічній експертизі норм точності перевіряють:
взаємну ув’язку допусків,встановлених на розміри, відхилення форми, розташування поверхонь і шорсткість поверхні;
достовірність встановлених норм точності для всіх елементів, що визначають вихідні параметри виробу, можливість контролю (контроле- придатність) норм точності засобами вимірювань, які є у виробника;
обгрунтування норм точності і вибір нормативних параметрів, який проводять у випадку неможливості або трудності контролю засобами вимірювань, які є в наявності.
В процесі перевірки конструкторської документації слід перевірити правильність розрахунку розмірних кіл, що визначають вихідні параметри виробу, використовуючи пояснювальну записки і розрахунок, та впевнитись у правильності ходу розрахунку, а при необхідності - і в правильності викладок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Метрологічна експертиза технічної документації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок