Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови

Загрузка...

Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови

Назва:
Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,54 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови


Конструкції вікон та дверей
При конструювали столярних виробів потрібно зважати на те, що виріб має мати гарний зовнішній вид, бути міцним, стійким, довговічним, від-повідати санітарно-гігієнічним вимогам.
Конструктивні елементи, що входять в склад виробу, мають бути мак-симально уніфіковані, а розміри їх підібрані з врахуванням використання стандартних видів сировини і матеріалів.
Вікна. При конструюванні вікон слід знати загальні вказівки до конс-труювання віконних переплетень (рамок) і коробок; визначити необхідну площу вікна для будинку; встановити потрібний розмір вікон; вибрати за стандартом тип блоку; якщо за умовами виробництва стандартні вікна підібрати не можливо, потрібно підібрати схему переплетення і розробити робочі креслення.
Найменша площа віконних переплетень (рам) визначається світлотех-нічними нормами. Світлова площа має становити від 1/5 до 1/8 площі підлоги приміщення.
Досить істотне значення мають правильно підібрані віддалі між рама-ми. У рамах без наплаву і з наплавом, встановлених в окремі коробки і які відчиняються всередину приміщення, віддаль між ними встановлюється від 95 мм. У спарених віконних рамах віддаль між склом має бути 54 мм.
Стулки бувають з наплавом, тобто напуском на бруски коробки, який утворює більш щільний притул і закриває щілини, утворені між стулкою і коробкою. Наплав роблять у внутрішніх або в обох рамах.
Для віконних рам із наплавом розміри внутрішньої рами роблять біль-шими, ніж зовнішньої приблизно на 75...100 мм, а без наплаву приблизно на 50 мм.
Різницю між розмірами внутрішніх і зовнішніх рам називають світанням.
Роздільні віконні блоки з двома рядами скління складаються з коробки, в якій навішені рами, що відчиняються в один або у різні боки.
Віконні блоки зі спареними рамами складаються зі зовнішньої і внут-рішньої рам. навішаних упритул одна до одної на завіси, а внутрішня, крім того, на завіси до коробки. З'єднані між собою стяжками рами мають вигляд однієї рами, достатньо жорсткої.
Кутові з'єднання віконних рам, зазвичай, виконуються на двох прямих шипах, а з'єднання горбильків з обв'язкою і кватиркових брусів - на один шип.
Місця, кутових з'єднань у доповнення скріплюється нагелями. Зовнішні стулки кріпляться металевими кутниками.
Двері, Перед проектуванням дверей потрібно визначити розміри двер-ного полотна, вони залежать від:
- призначення будинку ї його приміщень;
- пропускної можливості дверей із врахуванням перенесення речей;
- висоти поверхів і приміщення;
- архітектурного оформлення приміщення і будинку.
У всіх випадках потрібно враховувати, що двері шириною полотна ме-нше 650 мм незручні для проходу людей і перенесення предметів, а двері шириною полотна більше 1000 мм важкі і займають велику площу під час відчинення.
Конструкцію та розміри зовнішніх і внутрішніх дверей вибирають або проектують із врахуванням виду будівництва, архітектурного оформлення. Відповідно до цих обставин вибирають профілі розкладок, горбильків і лиш-тви, а також і розміри дверних приладів.
Розміри брусків обв'язки дверей у перерізі, серединок, горбильків ви-значаються із врахуванням стандартної товщини пиломатеріалів. Профілі де-талей дверного полотна і коробки вибираються відповідно до способу вироб-ництва.
Двері рамкової конструкції з тахлями мають меншу вагу, проте вар-тість їх виготовлення значно вища від, вартості щитових дверей.
Кутові з'єднання обв'язок дверних полотен рамкової конструкції при товщині брусків 44...64 мм виконуються на два шипи, а при більшій товщині - на три шипи; в обох випадках з використанням клею і нагелів.
Тахля у внутрішніх дверях має бути товщиною не менше 8 мм. Щитові тахлі зовнішніх і внутрішніх дверей мають бути товщиною не менше 18 мм.
Тахлі з'єднуються з обв'язкою дверей в шпунт, в четверть, в шпунт і четверть, в шпунт з розкладкою та ін.
Притвори в дверях можуть бути з нащільною планкою. Щоб правильно спроектувати або вибрати конструкцію дверного блоку, необхідно користу-ватися державними стандартами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Віконні та дверні блоки. Різновиди, конструкції, технічні умови

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок