Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Кінцеві міри довжини «Колібри»

Загрузка...

Кінцеві міри довжини «Колібри»

Назва:
Кінцеві міри довжини «Колібри»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Кінцеві міри довжини «Колібри»


Кінцеві міри довжини калібри.
Міра - це засіб вимірювань, призначений для відтворення вели-чини одного або декількох розмірів з необхідною точністю. Розріз-няють однозначні, багатозначні міри і набір мір.
Однозначні міри відтворюють фізичну величину одного розмі-ру. Багатозначні міри відтворюють декілька однойменних величин різного розміру (масштабні лінійки).
Набір мір - це спеціально підібраний комплект мір, які застосо-вуються не тільки окремо, а й у різних сполученнях а метою від-творення ряду однойменних величин різного розміру.
За конструктивними ознаками міри діляться на штрихові і кін-цеві.
Штрихові міри - пластини або диски, на площини яких нанесе-но штрихи. Розмір у штрихових мірах визначається відстанню між серединами штрихів. Штрихові міри довжини - це вимірювальні лінійки, складені метри, рулетки.
Вимірювальна лінійка виконується у вигляді сталевої стрічки; на її поверхні наносять одну або дві шкали з ціною поділки 0,5 або 1,0 мм.
Рулетка - це сталева стрічка, намотана на вісь циліндричного футляра. На поверхні стрічки нанесено штрихову шкалу. Рулетки виготовляють довжиною 1; 2; 5; 10; 20; 30 і 50 м. їх застосовують у різних галузях народного господарства, там, де не вимагається ви-сокої точності вимірювання.
Плоскопаралельні кінцеві міри довжини випускають у вигляді циліндричних стержнів або прямокутних паралелепіпедів - плиток, довжина яких визначається найкоротшою відстанню між вимірю-вальними поверхнями. Головна їх властивість - здатність притира-тися (рис.1), що забезпечується зчепленням молекул мастила, яким покривають міри. Сила зчеплення має найбільше значення при товщині масляної плівки до 0,02 мм. Абсолютно обезжирені міри з товстим шаром мастила не притираються.
За основний розмір кінцевої міри прийнято її серединну довжи-ну, тобто довжину перпендикуляра АВ, опущеного із середини вер-хньої вимірювальної поверхні на площину, до якої міру притерла нижня вимірювальна поверхня (рис.2).
Набори мір комплектують із кінцевих мір. Основна вимога до наборів мір: будь-яке значення довжини в заданих межах має від-творюватися за допомогою не більш як чотирьох-п'яти мір, тому що із збільшенням числа мір збільшується похибка блока. Так, на-бір 4° 1 із 87 кінцевих мір довжиною від 1,005 до 100 мм дає змогу відтворити довжину від 1,005 мм до 340 мм а використанням не більше чотирьох плиток. Застосовують також мікронний набір із 9 мір розмірами 1,001; 1,002;...; 1,009 мм. Випускають часто мік-ронні кінцеві міри від 2 до 2,001 мм через 0,0001 мм для перевірки особливо точних вимірювальних приладів. На кожній кінцевій мірі градуюють її номінальний розмір. Номінальний розмір мір до 5,5 мм наносять па одну з вимірювальних поверхонь, понад 5,5 мм - на бокову неробочу поверхню.
Рис.1. Притирання плоскопаралепьних кінцевих мір довжини
Рис. 2. Плоскопаралельні кінцеві міри довжини; а - розміри; б — блок кінцевих мір; в - схема визначення середньої довжини.
Рис. 3. Набір пристосувань до плоскопаралельних мір довжини:
а - державка, верхні межі вимірювань: 60,110, 210 і 330 мм,
Н = 12±0,005 мм; б - основа Н = 25...30 мм; в - стяжки для кріп-лення блоків, що включають кінцеві міри розміром більше 100 мм (показані штрих-пунктирною лінією); г - сухар для кріплення стяжками блоків з боковинами; д - плоскопаралельний; є - радіусний h = R-2 мм;
ж - радіусний h = R = 5 мм; з - радіусний h = R = 10; 15 або 20 мм;
Н = Л + 0,5; и - центровий; к - креслярський
Блок кінцевих мір складають у такій послідовності. Спочатку підбирають меншу плитку, розмір якої містить останній десятковий знак розміру, який складається; потім плитку, розмір якої містить наступний десятковий знак, і т. д. Наприклад, потрібно скласти блок кінцевих мір розміром 34,965. Таким чином, блок складати-меться із чотирьох кінцевих мір розмірами 1,005 + 1,39 + 2,5 + 30 = 34,895 мм.
Після визначення розмірів кінцеві міри притирають, а потім при-тирають плитки в блок. Спочатку до самої великої міри притирають другу5 за розміром плитку, потім третю і т.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Кінцеві міри довжини «Колібри»

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок