Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Наклеювання шпону на кромки щитів. Облицьовування криволінійних і профільних деталей

Загрузка...

Наклеювання шпону на кромки щитів. Облицьовування криволінійних і профільних деталей

Назва:
Наклеювання шпону на кромки щитів. Облицьовування криволінійних і профільних деталей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,22 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Наклеювання шпону на кромки щитів. Облицьовування криволінійних і профільних деталей


Наклеювання шпону на кромки щитів
Для облицьовування кромок щитів на сучасних меблевих підприємствах застосовують пневматичні вайми з електроконтактним нагріванням позиційного типу, а також високопродуктивні верстати прохідного типу (на останніх шпон приклеюється способом коткування).
Пневматичні вайми можуть бути різних розмірів і форм, проте принцип їхньої дії аналогічний. Розглянемо одну з них, показану на Рис. 1, на якій можна облицьовувати кромки щитів з трьох сторін. Ця вайма складається з металевого каркаса 1, звареного з кутового заліза, притискних брусків 3, які переміщуються завдяки накачуванню повітря в рукави 4 (їх виготовляють з пожежних рукавів діаметром 70 мм), латунної стрічки 0,5 мм завтовшки, що є електронагрівачем, яка кріпиться тільки до задніх кінців бічних брусків. Це потрібно для незначного переміщення її при обтягуванні овальних кутів. Між стрічкою і притискними брусками е прокладка з листового азбесту або іншого ізоляційного матеріалу. Для нагрівання застосовують змінний струм напругою 220 В, який за допомогою понижувального трансформатора доводять до 5—6 В.
Рис. 1. Пневматична вайма з контактним підігріванням:
1 — каркас, і — латунна стрічка для електропідігрівання, 3 — притискний брусок, 4 — повітряний рукаи, 5 — повітряний кран
Рис. 2. Схема верстата для облицьовування кромок щитів:
1 — щити, 2 — напрямні, 3 — датчик, 4 — клейові ванни, 5 — магазинні пристрої, 6 — конвейєр, 7 — важіль, 8 — пневматичний циліндр, 9 — шпон, 10 — пружинний притискувач, 11 — колодка, 12 — ролики, 13 — напрямна для шпону, 14 — нагріта стрічка, 15 — індукційний електронагрівач, 16 — притискний ролик, 17 — шпиндель
Для облицьовування кромок щити з намазаними кромками вміщують у вайму і до кромок прикладають шпон. Поворотом крана пускають повітря в камеру для натискування бруска на передню кромку, другим краном пускають повітря в камеру заднього пересувного бруска для обтягування кутів, і третім краном впускають повітря в бічні і камери для притискування бічних брусків.
Температура нагрівача досягає 140...160 °С, тому тривалість циклу облицьовування не перевищує 1 хв (при застосуванні синтетичних клеїв). Пневматичні камери забезпечують тиск 0,2—1,0 МПа.
Для облицьовування прямих кромок щитів з одного або й двох паралельних боків найраціональніше застосовувати прохідні кром-кооблицьовувальні верстати, забезпечені фрезерними головками для зняття звисів шпону. На таких верстатах виконуються нанесення клею на кромки щитів, приклеювання шпону до кромок і зняття звисів шпону.
Принципіальну схему роботи такого верстата показано на Рис. 2. Шпон вміщують у магазинний пристрій, де він притискується до бокової стінки притискувачем 10. Щит, що надходить на верстат з постійною швидкістю, рухається між магазинами за допомогою конвейєра 6. Синтетичний клей наноситься на бічні кромки щита клеєнамазувальними вальцями. Коли передня кромка щита натисне на важіль датчика 3, останній за допомогою пневматичного циліндра 8 приводить у рух систему важелів 7 і колодку 11 в напрямку, показаному стрілками. При русі вперед в напрямку стрілки колодка висуває крайню смужку шпону через проріз у передній стінці магазина. Кінець смужки шпону захоплюється обертовими роликами 12 і по напрямних 13 подається до бокової кромки щита під прес, що створюється безконечною стальною стрічкою 14, яка рухається з такою ж швидкістю, як і конвейєр. Стрічка безперервно нагрівається індукційними електронагрівачами 15 і притискується до кромок щита роликами 16. Таким чином, відбувається коткування шпону до кромок щитів. При виході з цієї ділянки щити проходять повз шпинделі 17, на які насаджені дрібнозубі дискові пилки, що зрізають звиси шпону по товщині щита. Щити слід подавати у верстат з розривами для того, щоб датчик після проходу кожного з них міг повернутися у вихідне положення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Наклеювання шпону на кромки щитів. Облицьовування криволінійних і профільних деталей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок