Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Дослідження машин для внесення твердих органічних добрив: українські тенденції та перспективи розвитку

Дослідження машин для внесення твердих органічних добрив: українські тенденції та перспективи розвитку

Назва:
Дослідження машин для внесення твердих органічних добрив: українські тенденції та перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Дослідження машин для внесення твердих органічних добрив: українські тенденції та перспективи розвитку


Для механізованого внесення твердих органічних добрив на полях України використовуються причіпні розкидачі та розкидачі з куп. Недоліком цих машин є їх невідповідність агротехнічним вимогам до внесення добрив. Зокрема, проблемою було дотримання нерівномірності розподілення добрив не більше 25 %.
Тому виникла необхідність в наукових дослідженнях цих машин та технологічного процесу, що вони забезпечують.
М. К. Лінник досліджував процес внесення органічних добрив розкида-чем - валкоутворювачем з двома роторами [5]. Вчений встановив, що найбільш раціональним є використання даних розкидачів при централізованому приготуванні добрив. Купи добрив повині мати вагу в межах 2…3 т і розміщуватися по полю прямокутним способом. При проведенні теоретичних досліджень було встановлено, що робочий процес роторного розкидального робочого органу розкидача-валкувача складається з трьох фаз: фази захоплення лопатками ротора добрив з валка, руху їх в роторі та руху викинутих ротором добрив в повітрі. Оптимальними параметрами цих роторних робочих органів є: діаметр роторів D = 1000…1100 мм (при Dmin > 850 мм), кількість лопаток на роторі Кл = 4…5 шт., кут нахилу робочої площини лопаток до радіуса ротора г = 5…10? за напрямком його руху, число обертів роторів – 250…400 об/хв. Якість розподілення добрив буде залежати від норми їх внесення: при великих нормах (Q > 25 т/га) коефіцієнт нерівномірності становитиме 17…25 %, що задовольняє агротехнічні вимоги, а при Q < 10…20 т/га – він знаходиметься в межах 30…33 %.
Внуков І.Т. у своїх дослідженнях [2] виявив значні резерви для покращення технічних та технологічних показників валкувача-розкидача органічних добрив РУН–15А, що в результаті дозволило розробити новий робочий орган. Основними критеріями новизни і винахідницького рівня запропонованого технічного рішення було встановлення лопатки ротора до площини його обертання під певним кутом атаки б. Встановлено оптимальні параметри робочого органу б = 40?, діаметр ротора D = 840 мм, число лопаток – 8 шт., число обертів ротора – 540 об/хв. Застосування нових робочих органів дозволило вдвічі підвищити продуктивність технологічного процесу внесення добрив, забезпечити виконання агротехнічних вимог до якості розподілення добрив, підвищити надійність машини та покращити умови праці тракториста.
В Харківському інституті механізації і електрифікації сільського господарства під керівництвом к.т.н., доцента Макєєва Н.З. дослідженнями розкидального пристрою для причепів-розкидачів займався Мбетеамгар Валендом [7]. У винесеній у 1988 р. на захист роботі було представлено нову конструкцію розкидального пристрою-приставки до машини ПРТ–10, що складався з двох дискових роторів встановлених під кутом б до горизонту. На дисках було встановлено лопатки (подібно до відцентрових дисків розкидачів мінеральних добрив), а для покращення якості розподілення добрив ротори було обладнано вирізами з відсікачами. Для використання даного технічного рішення було обґрунтовано його оптимальні параметри: зовнішній діаметр ротора – 0,8 м, внутрішній діаметр ротора – 0,3 м, частота обертання роторів – 36,6 с-1, оптимальний кут нахилу ротора до горизонту б = 20…21?, кут нахилу лопаті до радіуса ротора ш = –1…0?, кут охоплення ротора викидним порогом с = 13…14?.
Дослідженнями параметрів і розробкою пристроїв для формуваня валка із куп органічних добрив займався Зайцев А.С. [4].
Марченко В.В. обґрунтував використання комплексів машин для внесен-ня твердих органічних добрив у зоні Лісостепу України [6]. Вчений встановив, що найбільш раціональними машинно-тракторними агрегатами на внесенні твердих органічних добрив серед розкидачів кузовного типу є Т–150К+ПРТ–10, а серед роторних ДТ–175С+РУН–15Б. Найбільш раціональними технологіями внесення твердих органічних добрив є перевантажувальні схеми з буртуванням у прифермерському гноєсховищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Дослідження машин для внесення твердих органічних добрив: українські тенденції та перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок