Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Розрахунок надійності технічної системи і побудова діагностичної моделі об’єкту

Розрахунок надійності технічної системи і побудова діагностичної моделі об’єкту

Назва:
Розрахунок надійності технічної системи і побудова діагностичної моделі об’єкту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЗМІСТ Ст.
ВСТУП................................................................................................................5
1 ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ…………………………........................................7
2 РОЗРАХУНОК НАДІЙНОСТІ ТЕХНІЧНОЇ СИСТЕМИ……...................8
2.1 Перетворення структурної схеми системи................................................8
2.2 Підвищення надійності технічної системи.........................................…..9
3 ПОБУДОВА ДІАГНОСТИЧНОЇ МОДЕЛІ ОБ’ЄКТУ..............................14
ВИСНОВКИ......................................................................................................21
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ НА ДЖЕРЕЛА..........................................................22
 
ВСТУП
Темою даної курсової роботи є “розрахунок надійності технічної системи і побудова діагностичної моделі об’єкту”. Надійністю називають властивість об'єкту зберігати в часі у встановлених межах значення всіх параметрів, що характеризують здатність виконувати необхідні функції в заданих режимах і умовах застосування, технічного обслуговування, ремонтів, зберігання і транспортування. Розширення умов експлуатації, підвищення відповідальності виконуваних системами управління функцій, їх ускладнення приводить до підвищення вимог до надійності виробів.
Надійність є складною властивістю, і формується такими складовими, як безвідмовність, довговічність, відновлюваність і зберігаємість. Основною тут є властивість безвідмовності – здатність виробу безперервно зберігати працездатний стан протягом заданого часу. Тому найважливішим в забезпеченні надійності систем управління є підвищення їх безвідмовності.
Особливістю проблеми надійності є її зв'язок зі всіма етапами “життєвого циклу” систем управління: від зародження ідеї створення до списання. При розрахунку і проектуванні виробу його надійність закладається в проект, при виготовленні надійність забезпечується, при експлуатації – реалізується. Тому проблема надійності – комплексна проблема і вирішувати її необхідно на всіх етапах і різними засобами. На етапі проектування виробу визначається його структура, здійснюється вибір або розробка елементної бази, тому тут є найбільші можливості забезпечення необхідного рівня надійності системи управління. Основним методом рішення цієї задачі є розрахунки надійності (в першу чергу – безвідмовності), залежно від структури об'єкту і характеристик його складників, з подальшою необхідною корекцією проекту.
Проектування технічного об'єкту, для якого передбачається виконання діагностування, вимагає розробки спеціального діагностичного забезпечення. Діагностичне забезпечення включає в себе упорядкований перелік оцінюваних показників, засоби їхньої оцінки, алгоритми і програму діагностування об'єкту. На початковому етапі проектування об'єкту при майже повній відсутності інформації
про об'єкт, що розробляється для одержання діагностичного забезпечення може бути використана спеціальна діагностична модель об'єкту. Діагностичні моделі об'єкту, на відміну від інших моделей, що використовуються для проектування і дослідження об'єкту, повинні відображати зміни, що відбуваються в стані об'єкту, що дозволяє отримати діагностичне забезпечення.
1 ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
Розрахувати надійність технічної системи і побудувати діагностичну модель об’єкту. Всі елементи системи працюють в режимі нормальної експлуатації (простий потік відмов). Резервування окремих елементів або груп елементів здійснюється ідентичними по надійності резервними елементами або групами елементів. Перемикачі при резервуванні вважаються ідеальними. Структурна схема технічної системи приведена на рисунку 1.1. Структурна схема об’єкта діагностування приведена на рисунку 1.2. Початкові дані для розрахунку приведені в таблицях 1.1 і 1.2.
Рисунок 1.1 - Структурна схема технічної системи.
 
Рисунок 1.2 - Структурна схема об’єкта діагностування.
Таблиця 1.1 - Початкові дані для розрахунку надійності технічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Розрахунок надійності технічної системи і побудова діагностичної моделі об’єкту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок