Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Розрахунок надійності програмного забезпечення

Розрахунок надійності програмного забезпечення

Назва:
Розрахунок надійності програмного забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,41 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Розрахунок надійності програмного забезпечення
Програмне забезпечення є складовою частиною багатьох апаратно-програмних комплексів, систем діагностування, будь-якого технологічного обладнання, зокрема технологічних трубопроводів енергетичних установок, надійність яких є одна з найважливіших задач паливно-енергетичного комплексу.
Надійність є складною властивістю, яка об`єднує безвідказність, довговічність, ремонтопридатність і зберігаємість. Ці причини закладаються ще на стадії проектування, тому важливо робити оцінку надійності систем під час їх проектування.
До кількісних характеристик надійності належать:–
імовірність безвідказної роботи Р(t) - ймовірність того, що в заданому інтервалі часу в технічному обєкті чи елементі не виникне відказ (подія, яка заключається в порушенні роботоздатності);–
частота відказів а(t) представляє собою щільність розподілу часу безвідказної роботи, або похідну від ймовірності безвідказної роботи;–
інтенсивність відказів (t) представляє собою умовну щільність розподілу часу безвідказної роботи для моменту часу t, при умові, що до нього відказу технічного обєкту не було;–
середнє напрацювання на відказ Т (середній час безвідказної роботи) представляє собою математичне очікування напрацювання до першого відказу;–
параметр потоку відказів (t) - математичне очікування числа відказів за одиницю часу, починаючи з моменту часу t.
Програмне забезпечення характеризується випадковим характером помилок та випадковим характером комбінацій вхідних даних, що викликає їх появу і дає можливість говорити про системні відкази, що викликані помилками програмного забезпечення, як про випадкові події. Це дозволяє використати для їх аналізу ті ж методи, що і для аналізу апаратних відказів. Тим не менше, відкази, викликані помилками програмного забезпечення, мають достатньо суттєві відмінні риси, що обумовило створення спеціальних методів аналізу надійності програмного забезпечення [16].
Джерелом помилок програмного забезпечення є логічні помилки в проекті чи його недосконалість, неправильне кодування, помилки при компонуванні.
Повна перевірка програми на наявність в ній помилок можлива лише після об’єднання її частин, коли зміни і виправлення в програмі пов’язані із значними затратами часу і засобів. Можливі також ситуації, коли безпомилково працююча програма, що застосовується до нової задачі і на інших вихідних даних, дає неприйнятні по точності і часу обрахунку результати. Крім вище перерахованих є ще ряд факторів, що призводять до появи помилок у програмі.
По складності програми можна поділити на декілька типів. Довжина стандартних програм для обчислення елементарних функцій не перевищує сотні команд. Ці програми перевіряються дуже ретельно, але іноді в них виявляються помилки, звичайно при специфічних значеннях аргументу.
Найбільш складними є програми керування в реальному масштабі часу, що реалізуються на мультипроцесорних обчислювальних машинах і містять сотні тисяч команд. Повна перевірка таких програм в процесі відлагодження неможлива. Функціонування програм може бути повністю оцінено лише в процесі застосування. Помилки програм звичайно виявляються тільки при дії визначених вхідних сигналів, які в даному випадку відіграють роль роботи програми.
При розгляді множини значень вхідних сигналів помилки програм можуть вважатися випадковими. Випадковий характер помилок програмного забезпечення та випадковий характер комбінацій вхідних даних, що викликає їх появу, дає можливість говорити про системні відкази, що викликані помилками програмного забезпечення, як про випадкові події. Це дозволяє використати для їх аналізу ті ж методи, що і для аналізу апаратних відказів. Тим не менше, відкази, викликані помилками програмного забезпечення, мають достатньо суттєві відмінні риси, що обумовило створення спеціальних методів аналізу надійності програмного забезпечення.
Щоб застосувати до оцінки надійності програм математичний апарат теорії надійності, розглядають відмови програми – події, що містяться в переході до невірної роботи або зупинці програми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Розрахунок надійності програмного забезпечення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок