Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Рівень звука на робочих місцях

Рівень звука на робочих місцях

Назва:
Рівень звука на робочих місцях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
з предмету технологія
“Рівень звука на робочих місцях”


Шум, що виникає при роботі цих верстатів, викликається обертаються і великою швидкістю шпінделями. Переважаючим є шум аеродинамічного походження. Він обумовлений, виникненням вихорів; ножів, що зриваються з ріжучих кромок, і ущільненнями повітря при проходженні ножів мимо накладок робочих столів. Механічний шум верстатів строгальной групи нижче аеродинамічного і тому більшість пропозицій по зниженню шуму направлена на зменшення аеродинамічної складової. Шумозаглушення досягається за рахунок внесення конструктивних, стосуються власне шпінделів, ріжучого інструменту, а також елементів верстатів, оточуючих шпінделі.
В процесі роботи ножові вали з прямими ножами (розташованими паралель осі валу), чинять значний шум унаслідок того, що прямий ніж зрізає стружку відразу по всій ширині заготівки. Усунути такий характер взаємодії - значить і зменшити рівень шуму. Ця ціль досягається застосуванням гвинтових ножів. При використовуванні таких ножів забезпечується ненаголошена зустріч ножа із заготівкою з меншими колебаниями волокон деревини при їхньому перерізанні. Зменшуються коливання і самій заготівки. Двохножовий вал рейсмусового верстата СРЗ з гвинтовими ножами, що мають кути підйому 180 за даними [37] на робочому ходу чинить шум, менший на 11 дБ в порівнянні з шумом, ножовим валом, що генерується, з традиційним розташуванням ножів. На неодруженому ходу величина зниження шуму складає 7 дБ. Зниження шуму холостого ходу викликане тим, що гвинтове розташування ножів забезпечує зменшення перепаду тиску перед і за накладкою; повітря зміщується уздовж ножа.
Ефективність застосування гвинтових ножів наголошується багатьма дослідниками, зокрема [38,39,40].
Cинизить шум верстатів застосуванням ножових валів з гвинтовими ножами конструкцій ВНІїДрев із сталі завтовшки 1 мм. Ці ножі приймають необхідну форму в пазах валу в затисненому стані. Первинна серповидна форма тонким ножам додається штампуванням або різанням сталевого листа [39]
Відомий патент [40] автоматичного одностороннього рейсмусового верстата з двома Фрезеруючими валами, в яких закріплені гвинтові ножі (по два в кожному валу). Вали розташовані паралельно, обертаються в одну сторону, але мають нахил ріжучих кромок в протилежні сторони. Кут, яким утворюють кромки ножових валів, що ревуть, забезпечує зниження шуму при фрезеруванні.
Зниженим шумообразованнем володіє східчастий вал для плоского фрезерування. Він складається з валу, комплекту вузьких циліндрових фрез, проміжних кілець і затискної гайки [41]. При збірці східчастого валу кожна подальша леза б'ється щодо попередньої на уголф мещения фрез. Ріжучі кромки фрезера результаті такої збірки виявляються розміщеними по умовній гвинтовій лінії і перекривають один одного, забезпечуючи плоску обробку, а зоні обробки знаходиться один або декілька різців і величина миттєвого об'єму стружки, що зрізається, і миттєвої сили різання виявляється менше, ніж при обробці ножем, рівним ширині оброблюваної деталі. Це приводить до зменшення шуму.
Аеродинамічні властивості валу поліпшуються, оскільки потік повітря зміщується уздовж осі валу на ребристу бічну поверхню верстата і завдяки цьому шум гаситься. Перепад тиску між передньою і задньою гранями різця зменшується в результаті з'єднання зони високого і низького тиску через зазори між різцями.
Рівень шуму в неодруженому режимі робота східчастого ножового валу при куті ц=100 зменшується на 15 дБ в порівнянні з традиційним ножовим валом. Пo спектральному складу шум східчастого ножового валу дещо зміщений в область високих частот внаслідок підвищеної вібрації ножового валу і більшої частоти зіткнення різців з деревиною.
Є пропозиції по зміні конструкції ножів, що привід до зниження шуму фрезеруючих шпінделів.
Так, фірма Oliver Madnrinery Co, розробила ріжучу головку зі вставними зуби cплавов, які розташовані по гвинтовій лінії [42].
Подібні вали розроблені і в нашій країні [43]. В 1976 року були проведені випробування п'яти типів ножових валів з шумопонижающими елементами: три вали конструкції СКБД-3 (типу ВН-1, ВН-3, BH-4), один конструкції ВНІїДдрева.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Рівень звука на робочих місцях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок