Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста

Назва:
Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста
Рама — це основний несучий елемент вантажного автомобіля. На неї встановлюють і закріплюють двигун, агрегати шасі, кабіну й ку-зов автомобіля. Рама сприймає навантаження від маси автомобіля, а також навантаження, що виникають під час руху.
За конструкцією рами бувають: * лонжеронні, що склада-ються з двох поздовжніх балок (лонжеронів), з'єднаних поперечина-ми; * хребтові, які складаються з однієї поздовжньої балки з попере-чинами.
На вантажних автомобілях найпоширеніші лонжеронні рами (рис. 1). Така рама має два лонжерони 2 і п'ять поперечин 1. Лонжерони відштамповуються зі сталі й мають форму швелера змін-ного профілю. Найбільша висота профілю в середній частині рами. Поперечини також виготовляють штампуванням за формою при-строїв для встановлення різних агрегатів (двигуна, коробки передач та ін.). До лонжеронів і поперечин приварюють або приклепують різні кронштейни 3, потрібні для кріплення відповідних агрегатів або частин автомобіля. Поперечини й лонжерони з'єднують між собою зварюванням.
Рис. 1
Рама автомобілів УАЗ:
1 - поперечини; 2 - лонжерони; 3 - кронштейни
На легкових автомобілях за раму править кузов, каркас якого становить жорстку зварну конструкцію, підсилену зовнішніми облицювальними панелями. Загальна жорсткість кузова досягається відповідним з'єднанням сталевих панелей облицювання, в які заформовують підсилювальну арматуру у вигляді різних тонкостінних про-філів.
У місці кріплення двигуна до корпусу кузова приварюють корот-ку раму, яка з'єднується з основою (підлогою). Підлогу кузова виго-товляють із товстих металевих листів і по боках підсилюють порога-ми, що мають коробчасту форму. Облицювальні панелі кузова штам-пують із тонкостінних металевих листів. Деталі несучого кузова, як правило, з'єднують зварюванням.
Передній неведучий міст вантажних автомобілів призна-чається для встановлення передніх керованих коліс і від них через підвіску передає на раму автомобіля поздовжні й бокові зусилля, що виникають від контакту автомобіля з дорогою.
Основу переднього моста становить двотаврова балка 3 (рис. 2), яка має на кінцях бобишки, відігнуті вгору. Середню частину балки вигнуто вниз, що дає змогу розмістити двигун нижче на рамі. Верхня полиця моста має опорні площинки 2, 4 для кріплення ресор підвіс-ки.
Рис. 2
Балка переднього неведучого моста:
1 - поворотна цапфа; 2, 4 - опорні площинки; 3 - двотаврова балка; 5 - шворінь; 6 - поворотні важелі
В бобишку балки вставлено й жорстко закріплено шворінь 5, щ0 призначається для встановлення на ньому поворотної цапфи 1. На осі цапфи на підшипниках кріпиться маточина колеса, а сама цапфа може повертатися на шворні за допомогою поворотного важеля 6.
На легкових задньоприводних автомобілях із неза-лежною підвіскою передніх коліс передній міст утворюється корот-кою балкою або поперечиною, прикріпленою до кузова автомобіля, до якої кріпиться також двигун.
Балка заднього ведучого моста на автомобілях із колісною форму-лою 4x2 передає через підвіску на раму або кузов автомобіля штовхальні зусилля від ведучих коліс у режимі тяги й гальмівні зусилля під час гальмування.
Залежно від конструкції балка ведучого моста може бу-ти: * рознімною; * нерознімною. Всередині балки розміщуються меха-нізми ведучого моста, а на кінцях на підшипниках установлюються маточини ведучих коліс. Спереду балки моста 8 є фланець для кріплення картера 9 головної передачі й диференціала, а ззаду — кришка. У верхній частині на балку приварено дві опорні площинки для кріплення ресор.
Балка переднього ведучого моста вантажного автомобіля конструктивно неістотно відрізняється від балки ведучого заднього моста.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок