Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Осінній захист озимої пшениці від шкідників і хвороб

Осінній захист озимої пшениці від шкідників і хвороб

Назва:
Осінній захист озимої пшениці від шкідників і хвороб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Осінній захист озимої пшениці від шкідників і хвороб


Перед сівбою та під час її проведення приймається і здійснюється ціла низка відповідальних рішень, що визначають фітосанітарний стан агроценозу та здоров’я озимої пшениці на весь період її вегетації. Фактично виконання кожної з операцій осіннього комплексу робіт може і повинно мати захисну спрямованість. Зокрема, з урахуванням ризиків втрат від шкідників і хвороб, економічної та екологічної доцільності варто проводити вибір поля, сорту, способу підготовки грунту і насіння, строку і способів сівби, удобрення, хімічних засобів захисту рослин тощо.
Цьогорічний осінній захист озимої пшениці від шкідників та хвороб має свої особливості. Насамперед, це пов’язано з ризиками погіршення якості насіння, отриманого в цьому році, та фітосанітарного стану полів через тривале збирання врожаю з еколого-економічно вмотивованою потребою зменшення кількості операцій з підготовки грунту, перенасиченістю сівозмін зерновими або технічними культурами тощо. Ясно, що корективи в здійснення заходів інтегрованої системи захисту вноситимуть і погодні умови.
Особливої уваги потребує підготовка посівного матеріалу. Волога погода під час достигання і збирання врожаю колосових культур сприяла зараженню насіння збудниками пліснявіння та чорного зародку грибами з родів Alternaria, Penicillium, Cladosporium, Helminthosporium і Fusarium. Заселеність зерна плісеневими грибами та іншою епіфітною мікофлорою відразу ж після збирання нерідко сягала 100%, а зараженість чорним зародком — до 20%. Водночас стислі строки збирання, ретельна доробка насіння, зокрема очищення та просушування його до вологості не вище 13%, зазвичай, уможливлювали одержання кондиційного посівного матеріалу, зараженість якого патогенною мікофлорою не перевищувала середніх багаторічних показників. Затримка з проведенням рекомендованих заходів доробки зерна нерідко призводила до дальшого його псування, зниження схожості насіннєвих партій та вартості товарних.
Високе інфекційне навантаження на насіння являє загрозу розвитку пліснявіння під час проростання та кореневих гнилей проростків, випадіння сходів, зниження зимостійкості та життєздатності рослин за стресових ситуацій. Значною мірою запобігти цим негативним явищам зможе протруєння насіння та ретельна підготовка насіннєвого ложа.
Вибір протруйника насіння слід проводити з урахуванням спектра його фунгіцидної активності та видового складу збудників хвороб, який визначається за апробації насіннєвих посівів і за результатами фітоекспертизи насіння. В умовах цієї посівної кампанії, з огляду на повсюдний багатовидовий склад насіннєвої, грунтової і аерогенної інфекцій, найдоцільнішим є застосування препаратів широкої фунгітоксичної дії. Зокрема, високий захисний ефект від пліснявіння, сажкових хвороб, кореневих гнилей, плямистостей сходів поєднують комбіновані препарати: Байтан Універсал, з.п., — 2 кг/т, Вітавакс 200 ФФ, т.к.с., — 2,5–3 л/т, Дивіденд Стар, т.к.с., — 1,0 л/т, Ламардор, т.к.с., — 0,15–0,2 л/т або Раксіл Екстра, т.к.с., — 1,5 л/т тощо. Особливо доцільно використання таких протруйників у посівах первинних ланок насінництва. У посівах більш віддалених репродукцій можна застосувати з сучасного надзвичайно широкого асортименту протруйників, дозволених до використання в Україні, інший препарат виробництва фірм, яким довіряє користувач.
Проблема захисту рослин від багатьох хвороб значною мірою, (а то й повністю) вирішується вирощуванням стійких сортів. Висіваючи сорт, не внесений у Держреєстр для відповідної зони вирощування, виробник зерна наражається на ризик відсутності його адаптивної реакції до наших умов, зокрема підвищеної сприйнятливості до хвороб. За даними оцінки Інституту зернового господарства УААН, у Дніпропетровській області серед районованих і перспективних сортів комплексну стійкість проти борошнистої роси, іржі, септоріозу та інших плямистостей мають Подолянка, Годувальниця, Литанівка, Українка одеська, Золотоколоса, Заможність, відносно стійкі Альбатрос одеський, Куяльник, Лузанівка одеська, Ніконія, Вдала.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Осінній захист озимої пшениці від шкідників і хвороб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок