Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Раціональне землекористування — вимога часу

Раціональне землекористування — вимога часу

Назва:
Раціональне землекористування — вимога часу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Раціональне землекористування — вимога часу


В усьому світі відбувається стрімкий розвиток технології раціонального землекористування. Все більше хліборобів уважає, що ця технологія відіграє вирішальну роль у процесі виробництва продовольчого і кормового зерна.
Системи раціонального землекористування охоплюють широкий спектр способів обробітку землі, основним призначенням яких є збереження і перерозподіл рослинних решток культури для скорочення процесів ерозії грунту. У минулому 30% покриття поля рослинними рештками вважалося достатнім для забезпечення боротьби з ерозією; ця цифра була еталоном. Однак досвід і нагромаджені дані свідчать, що ефективна боротьба з ерозією залежить від конкретної ситуації і детально розробленого виробником плану заходів на місцях.
Вибір системи обробітку грунту — єдиний значущий чинник для ефективного контролю над рослинними рештками. Кожний додатковий обробіток поля зменшує кількість рослинних решток і збільшує потенційну можливість ерозії грунту.
Вибір найпридатнішої для конкретного грунту і конкретної культури системи потребує врахування таких чинників, як послідовність висадження культур, топографія, тип грунту, погодні умови.
Раціональний спосіб обробітку грунту — це простий метод захисту землі, враженої ерозією, без порушення сівозміни чи методики ефективного вирощування культур. Раціональний спосіб обробітку грунту можна застосовувати в поєднанні з іншою стратегією і структурними змінами.
Рослинні рештки, а точніше розподіл рослинних решток (РРР) протягом року є найважливішим чинником, що впливає на втрати грунту за різних систем його обробітку. РРР припускає низку рішень для визначення кінцевого рівня покриття рослинними рештками. Обрана конкретна система обробітку грунту визначає чимало рішень, що їх належить прийняти, і які, своєю чергою, значно впливають на РРР.
Безорний спосіб обробітку грунту, нульовий обробіток грунту як різновид раціонального землеробства
Система безорного обробітку грунту в чистому виді не допускає процесів, що руйнують грунт, за винятком сівби. У деяких випадках основна система обробітку грунту може бути змінена в разі застосування лапчастої борони, фрезерного культиватора, просапного культиватора чи пристрою для внесення добрив у грунт.
Безорне висівання дрібнонасіннєвих культур і фуражу зазвичай проводять у вологий грунт, вкритий рослинними рештками. Дискові ножі й сошники розрізають рослинні рештки та прорізають грунт, щоб відкрити борозну для насіння. Після сівби поле залишається відносно рівним. Зернові сівалки для безорного обробітку грунту мають розрізати та зберігати щільні рослинні рештки, проникати в грунт, точно розсівати насіння на заданій глибині, забезпечувати добрий контакт насіння із грунтом, як цього досягають з допомогою рядкових сівалок, що працюють у системі раціонального землекористування. Для обробітку сухих грунтів рекомендується застосовувати дискові зернові сівалки, сівалки з анкерними сошниками та пневматичні сівалки.
У разі безорного обробітку грунт залишається недоторканим від жнив до сівби і від сівби до жнив. Єдине втручання у стан грунту — прорізання вузької борозенки дисковими ножами, приєднаними до сівалки. Застосовувані для безорної сівби рядкові сівалки та сівалки для дрібнонасіннєвих культур мають зрізати рослинні рештки та зберігати грунт неушкодженим. Знищення бур’янів грунтується на застосуванні гербіцидів у період, що передує висіванню або після нього. Різновид і час застосування гербіцидів залежать від кліматичних умов і щільності бур’янів.
Для безорного обробітку грунту та інших способів раціонального землекористування можна використовувати без змін чимало видів сівалок. Сучасні сівалки призначені для точного висіву насіння на всіх типах грунту і з будь-якими рослинними рештками на полі; їх постачають із різними пристосуваннями.
Основні функції сівалки, призначеної для роботи в умовах безорного обробітку грунту, такі:
- очистити доріжку, створити “мінімально оброблену зону”, потрібну для заглиблення сошника і висіву насіння;
- заощадити час, скоротити витрати й зменшити зусилля на обробіток грунту;
- мінімізувати ерозію грунту і створити сприятливі умови для проростання рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Раціональне землекористування — вимога часу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок