Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Карантинні види мух родини осетниць

Карантинні види мух родини осетниць

Назва:
Карантинні види мух родини осетниць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Карантинні види мух родини осетниць


Батьківщиною середземноморської плодової мухи є Марокко, але вона значно поширена у всіх країнах Середземномор’я, де вирощують цитрусові культури. Середземноморську плодову муху було виявлено в Краснодарському краї та на Північному Кавказі, а також у Ростовській, Астраханській та Волгоградській областях. Її неодноразово завозили до Одеської області та Криму з Туреччини, Сирії та Єгипту.
Клас Insecta — комахи, ряд Diptera — двокрилі, родина Terhritidae — осетниці.
До родини осетниць належать такі карантинні види мух, як:
Середземноморська плодова муха — широкий поліфаг, пошкоджує близько 200 видів рослин із різних родин, однак найбільше — персики, абрикоси, ранні сорти яблук та груш, а також плоди цитрусових.
За своїми розмірами середземноморська плодова муха трохи менша від звичайної домашньої, (завдовжки — 4,5 мм). Будова та колір тіла в неї специфічні. Голова — сірувато-біла, з темною смугою на хоботку. Вусики тричленикові й закінчуються щетинкою. У самців на кінці щетинок ромбоподібні утворення — лопаті, коричневого кольору. Очі в мухи вишнево-червоні, у живої — із зеленкуватим блиском. Переднеспинка блискучо-чорна з жовто-білими плямами, що утворюють малюнок у вигляді черепа. На плечах характерні білі кільця. Черевце дзигоподібне, закінчується гострим яйцекладом з чорним пігідієм. Воно приплюснуте в спинно-черевному напрямку й загнуте донизу. На спинній стороні черевця розташовано три сірі смуги. Крильця прозорі, з широкими поперечними переривчастими смугами жовтувато-бурого кольору.
Яйце середземноморської плодової мухи дрібне (до 1 мм), довгасте, із загостреними кінцями.Забарвлення яйця кремове з сітчастим малюнком. Личинка червоподібна, завдовжки до 10 мм, складається з 12 сегментів. Вона напівпрозора, з жовтувато-рожевим відтінком (залежно від їжї). Передній кінець її загострений, на ньому розміщені ротовий апарат та передні дихальця. Задній кінець тупий заокруглений, і на ньому розташовані задні дихальця та анальні горбики. Личинка має три віка.
Тривалість розвитку середземноморської плодової мухи залежить від температури та вологості довколишнього середовища, а також від харчового субстрату. Поріг її розвитку становить 2,5°С, а потрібна для розвитку оптимальна температура повітря дорівнює 25°С. У країнах, де муха розвивається протягом усього року і дає 15–16 генерацій, плодівництво занепадає. У субтропічних зонах вона знищує до 50% врожаю. Поширюється середземноморська плодова муха із зараженими плодами, а іноді пасивно переноситься вітром на відстані до 20 км.
Другим карантинним видом є яблунева муха (Rhagoletes pomonella W). Вона дуже поширена у Північній та Центральній Америці. Це олігофаг, що пошкоджує плоди всіх рослин родини розоцвітих. Живиться вишнею, черешнею, абрикосами та ранніми сортами груш, знищуючи до 25% врожаю.
За своїми розмірами яблунева муха трохи більша від середземноморської, але менша за звичайну домашню муху, довжина її тіла — 5 мм. Тіло блискучо-чорне. Голова зверху світло-коричнева, знизу — лимонно-жовта. Вусики — тричленикові, оранжево-жовті та закінчуються щетинками. Перший членик видозмінений і має вигляд кільця. Боки переднеспинки — від плечового горбика до основи крилець — з білими штрихами. Уздовж переднеспинки йдуть чотири сірі смуги, що злиті спереду та трохи розходяться позаду. Щиток — білий. Кінці лапок вкриті короткими чорними щетинками. Крильця кольору попелу з темними зигзагоподібними лініями у вигляді букви Z.
Черевце блискуче чорне довгасте, до 1 мм завдовжки та із загостреними кінцями. Біло-кремове. Личинка завдовжки до 10 мм і складається з 12 сегментів. Передній кінець тіла загострений і на ньому розташовані ротоглотковий апарат та передні дихальця. На задньому тупому кінці розташовані задні дихальця та анальні горбики.
Пупарій овальної форми, до 5 мм завдовжки, сегментований. Забарвлення — від світло-жовтого до коричневого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Карантинні види мух родини осетниць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок