Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Збирання та післязбиральна доробка бульб картоплі

Збирання та післязбиральна доробка бульб картоплі

Назва:
Збирання та післязбиральна доробка бульб картоплі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,89 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Збирання та післязбиральна доробка бульб картоплі


Однією з найвідповідальніших складових у технології вирощування картоплі є збирання врожаю. Це найбільш складна й трудомістка технологічна операція під час вирощування картоплі.
Однією з найвідповідальніших складових у технології вирощування картоплі є збирання врожаю. Це найбільш складна й трудомістка технологічна операція під час вирощування картоплі.
Залежно від призначення, умов і часу реалізації картоплі, збирати її можна такими способами. Потоковий (прямий, або однофазний) спосіб: комбайн (картоплекопач) — транспортний засіб — сортувальний пункт — транспортний засіб — сховище або відправлення на реалізацію. Саме йому на сьогодні надають перевагу. За цієї технології процес є повністю закінченим: на зберігання закладають картоплю без сторонніх домішок і відкалібровану за фракціями. Проте за цього способу, особливо в разі збирання в дощову й холодну погоду та за недостиглої картоплі, завдаються значні механічні пошкодження — нерідко до 40–60% і більше, в зв’язку з чим знижуються лежкість і якість бульб під час зберігання. Тому цей спосіб рекомендується в основному для осінньої реалізації картоплі. Продовольчу картоплю калібрують на дві фракції: дрібна — до 35–40 мм і велика — понад 35–40 міліметрів.
Перевалочний (роздільний, або двофазний) спосіб: комбайн (копач) — транспортний засіб — тимчасове зберігання протягом двох-трьох тижнів — сортування (з перегородкою) — сховище або відправка на реалізацію. Його стали застосовувати дедалі частіше. Цей спосіб рекомендують у разі збирання за важких умов, коли від комбайнів картопля надходить із значними домішками грунту, а бульби уражені фітофторозом, мокрою гниллю тощо.
Застосовують його також на вологих грунтах, непридатних для потокового збирання. Використовують картоплекопач-валкоутворювач, який викопує бульби й укладає їх у валок із двох, чотирьох або шести рядків. Після просушування бульб (2–24 год.) валки підбирають комбайном і перевозять бульби до сортувального пункту. Продуктивність техніки за такого способу зростає на 6–8 га/день. Для підбирання валків придатні дворядні картоплекопачі-навантажувачі та бункерні картоплекопачі. Але максимальна місткість бункера (5,5 т) потребує частого розвантаження. Для підбирання бульб із валків у цих машин міняють копачі й гребеневі котки на приводні приймальні вали та колеса регулювання глибини, щоб забезпечити якомога менше забирання грунту. Використовують і спеціальні валкопідбирачі. Сушіння бульб на полі, а також підбирання валків із мінімальним захопленням землі сприяють утворенню світлішого забарвлення шкірки зібраних бульб і пізніше полегшують їхнє миття й чищення. За зниження засмічення землею та засихання шкірки бульб, а отже, й меншого проникнення в них різних інфекцій їхня лежкість поліпшується. Крім того, підвищується температура бульб у валках і знижується чутливість до механічних пошкоджень.
Від своєчасного та якісного збирання врожаю залежать не тільки кількісні, а й якісні його показники. Основна мета — зібрати вирощений урожай з найменшими втратами та механічним пошкодженням бульб.
Строк збирання визначають, зважаючи на особливості сорту, умови вирощування та погоду. Ранню картоплю збирають до настання фізіологічної стиглості врожаю бульб. Ранні сорти на насіння збирають у серпні, середньостиглі — в кінці серпня до 15–20 вересня; пізньостиглі — до 1 жовтня. Відомо, що раннє збирання бульб призводить до недобору врожаю, а надмірно пізнє, особливо ранньо- і середньостиглих сортів, — до значних втрат його через заростання полів бур’янами, що утруднює роботу збиральних машин, а також до пошкодження бульб шкідниками й хворобами. У зв’язку з цим для продовольчих цілей картоплю збирають не пізніше кінця вересня, на насіння — після повного відмирання картоплиння.
Під час збирання картоплі насамперед дбають про те, щоб якомога менше пошкоджувати бульби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Збирання та післязбиральна доробка бульб картоплі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок