Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Відновлення корпусних деталей сільгоспмашин клеєзварним способом

Відновлення корпусних деталей сільгоспмашин клеєзварним способом

Назва:
Відновлення корпусних деталей сільгоспмашин клеєзварним способом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Відновлення корпусних деталей сільгоспмашин клеєзварним способом


Корпусні деталі тракторів забезпечують задане конструкцією машини взаємне розміщення механізмів їхніх елементів, а також відповідну координацію посадочних і привальних поверхонь. Ці складові будь-якої сільськогосподарської машини приймають більшість внутрішніх і зовнішніх навантажень, що діють на них під час експлуатації. Більшість із них виготовлені тонкостінними й з великою різнотовщинністю. Матеріалом для виготовлення таких деталей слугує чавун марок СЧ-15, СЧ-18, СЧ-21, СЧ-24 — середньої і підвищеної якості. Під час виготовлення корпусних деталей складної конструкції, зазвичай, виникають значні внутрішні залишкові напруження, які діють незалежно від зовнішніх. Для запобігання деформації, коробленню стінок і, як наслідок, появі в них тріщин проводять штучне й природне старіння, яке значно знижує рівень залишкових напружень. Відбувається процес їхньої релаксації. Внутрішні напруження корпусних деталей, які були в експлуатації, мають значно нижчий рівень завдяки їхньому виходу під дією навантажень і зміні внутрішньої структури та кристалічних граток.
Безпосередні спостереження за ремфондом дали змогу встановити, що найпоширенішими дефектами корпусних деталей є тріщини та спрацювання посадочних поверхонь. За даними ГОСНИТИ, 15–22% корпусів коробок зміни передач і 8–11% розподільних коробок тракторів мають тріщини, а також, відповідно, 10–16 і 9–14% спрацьованих до граничного стану посадочних поверхонь. Виникнення таких дефектів пов’язують із сукупною дією залишкових внутрішніх напружень і зовнішніх циклічних навантажень. Це пов’язано з особливостями матеріалу й конструкції деталей, характером, величиною та напрямом дії внутрішніх і зовнішніх навантажень. Незаперечним фактом є також порушення технічних умов розбирання, застосування недозволених прийомів і засобів. Поява дефектів призводить до зміни геометричних розмірів деталей, порушення співвісності між отворами, викривлення поверхні привальних площин тощо. Як наслідок, 8–10% цих деталей вибраковують через наявність у них тріщин, що значною мірою знижує ефективність ремонтних робіт, оскільки корпуси високовартісні.
Виявити пошкодження, особливо тріщини та внутрішні недосконалості структури матеріалу корпусної деталі, важко. Зовнішній огляд, а також низка наявних методів дефектації не дають ефективного результату. Водночас встановлено, що комплексний підхід спільної реалізації комп’ютерної голографії унеможливлює потрапляння до користувача несправних деталей. На рис. 1 зображено комп’ютерну голограму деталі, яка містить прихований дефект — тріщину в стінці корпусу насоса. Наявність її було підтверджено дублюванням акустичним і магнітнопорошковим методами. Комп’ютерна голографія наявність дефекту показала в першій повторності, акустичний дослід — у четвертій, а магнітнопорошковий — у третій повторності.
Про наявність зазначеного дефекту на голограмі свідчить аномальність розміщення кольорових смуг. Профіль голограми — характерний для тріщин здебільшого литтєвого (усадкового) характеру, які є в металі корпусних деталей чи в зварних швах. Пошарове шліфування цієї поверхні через 0,01 мм дало змогу відкрити на глибині 258 мкм тріщину складного профілю із середньою довжиною 2–3 мм.
Відновлення (ремонт) працездатності корпусних базових деталей пов’язане із значними труднощами. Це насамперед спричинено особливостями матеріалу — чавуну, а також складністю, масивністю, значними габаритними розмірами цих деталей. Відновлення вихідних параметрів стане ефективним тільки тоді, коли буде створено такі технологічні умови, за яких у деталях не виникатиме додаткового напруження й, відповідно, істотних деформацій та короблення. Розроблено близько 30 різноманітних способів усунення дефектів чавунних корпусних деталей. Аналіз літературних джерел свідчить, що тільки незначна їхня кількість може бути ефективно застосована.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Відновлення корпусних деталей сільгоспмашин клеєзварним способом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок