Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Розкрій шкір для верху взуття.

Розкрій шкір для верху взуття.

Назва:
Розкрій шкір для верху взуття.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,22 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Розкрій шкір для верху взуття.
Кваліфікований робітник добре знає системи розкрою, варіанти суміщення деталей, вади, які потрібно обминати. Не менш важливо знати, як і на якій ділянці розпочинати розкрій шкір різної площі на комплекти деталей різних розмірів.
На практиці застосовують різні варіанти початку й послідовності розташування різаків при розкрої шкір різних видів і площі.
1. Шкіри, невеликі за площею, до 50 дм2 (опойок, шевро, лак, замша), здебільшого розкроюють методом послідовного розташування різаків рядами. Спочатку розкроюють одну з лап, потім огузок, закінчують ряд розкроєм іншої лапи, і так послідовно, завершуючи розкрій вороткової частини.
2. Шкіри невеликої площі, але з грубою хребтовиною розкроюють: за методом симетричного розташування різаків по обидва боки від хребта, починаючи з огузка.
3. Шкіри середньої площі розкроюють також рядами, але в кожно-му з них спочатку розкроюють чепрак, а потім поли з обох боків, і так послідовно, закінчуючи розкроєм воротка і передніх лап.
4. Шкіри великої площі опрацьовують інакше. Спочатку розкроюють усю чепрачну частину разом з огузком на більш відповідальні деталі верху. Після цього П-подібну периферійну частину шкіри розкроюють на менш відповідальні деталі. Такий розкрій можуть здійснювати навіть два розкрійники різної кваліфікації-5. Шкіри великої й надто великої площі (юхтові, храмової ялівки), розкроюють на деталі чобіт теж своєрідним способом. Спочатку з периферійних частин шкіри викроюють великі за розміром деталі, наприклад халяви, а потім — чепрачну частину. Вибір варіанта початку й системи розкрою залежить від виду шкіри, її площі, наявності вад і виду та розмірів деталей комплектів взуття.
Розкрій виростка хромового дублення. Розміри шкіри коливаються в межах 80...180 дм2 (в середньому 120...130 дм2). При розкрої цих шкір найчастіше застосовують третій або четвертий варіанти послідовності розташування різаків.
Виросток має деякі відмінні віл опойка, особливості. Він дещо товщий, молочні смуги глибші й частіші, візерунок мережівки більший. Верхня, частина чепрака, тягучіша в поперечному напрямку порівняно з опойком. Виросток грубіший і займає 25..30 % площі шкіри. Товщина його на 1/4 менша за товщину крупопа. На воротковій частині шкіри найхарактернішою вадою є воротистість у вигляді смужок. Роговини, рубці, лизухи також різко знижують відсоток використаним шкіри. Центральну частину шкіри розкроюють за прямолінійно-поступальною системою, починаючи з огузка. Периферійні ділянки розкроюють за різними системами.
У разі розкрою шкіри великих розмірів обирають також варіанти розподілу шкіри вздовж хребта вирубаними деталями. В такому разі розкрій двох напівшкір полегшується застосуванням одного з названих вище варіантів послідовності укладання різаків.
Розкрій напівшкурка хромового дублення. Площа шкіри коливається в межах 180...200 дм2. За властивостями вонажа близыка до виростка, але рівномірніша за товщиною і має значну кількість вад, найпоширенішу з яких свищуватість.
Розкроюють шкіру в основному за четвертим варантом послідовності укладання різаків (спочатку розкроюють центральну частину шкіри на відповідальні деталі, а потім периферійні ділянки).
Розкрій ялівки і бичка хромового методу дублення. Площа цих шкір коливається в межах 180...260 дм2. За своїми розкрійними властивостями ці шкіри близькі до напівшкурка, в основному їх використовують на деталі чоловічого повсякденного та спеціального взуття.
Застосовують четвертий або п'ятий варіанти послідовності укладування різаків.
Розкрій шевро, козлини, лакових шкір і замші. Шкіри, які виробляють із шкур кіз і козлів (площею до 60 дм ) називають шевро, більші за 60 дм — козлиною.
Шкіра шевро значно відрізняється від опойка. Вона має подо-вжену форму; короткі й вузькі поли значно меншої площі. Зов-нішній вигляд лицьової поверхні кращий, ніж у опойка, з дрібним малюнком мережівки. Шевро відрізняється високими показниками міцності, застосовується здебільшого для модельного й дитячого взуття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розкрій шкір для верху взуття.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок