Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зернозбиральні комбайни

Зернозбиральні комбайни

Назва:
Зернозбиральні комбайни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,90 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зернозбиральні комбайни


Сільське господарство України дедалі більше набуває ознак експортно орієнтованої галузі, особливо щодо зернових культур. Підтвердженням цьому є аналіз статистичних джерел, який свідчить, що 2007 року в структурі посівних площ основних сільськогосподарських культур зернові становили 56% загальної площі.
Порівняно з 1990 роком, частка посівів зернових зросла на 11%. Водночас, зі збільшенням посівних площ в Україні за останні п’ять-шість років зріс і валовий збір зерна. Якщо порівняти з 2000 роком, то валовий збір урожаю зернових щороку зростав в 1,5–1,9 раза. До того ж, спостерігається тенденція до зростання вартості виробництва сільськогосподарської продукції.
Однак у рослинництві є ще багато невирішених проблем. Якщо ступінь механізації основного обробітку грунту й сівбу, внесення добрив і захист рослин можна вважати задовільними, то механізація збирання врожаю потребує особливої уваги. Вивчення цього питання засвідчило: частково складнощі збирання врожаю в Україні породжені тим, що за радянських часів республіка не випускала своєї зернозбиральної техніки й, відповідно, недостатньо було наукових та інженерних кадрів, які б професійно займалися організацією, дослідженнями та виробництвом зернозбиральних машин.
Мало зроблено в цьому напрямі й за часів незалежності. Спроби створити й налагодити виробництво вітчизняного зернозбирального комбайна на рівні зарубіжних зразків бодай для того, щоб задовольнити потреби свого агропромислового комплексу, не дали очікуваних результатів. На сьогодні технологічна потреба в зернозбиральних комбайнах становить близько 100–120 тис. машин. За результатами Державного комітету статистики, 2006 року в сільськогосподарських підприємствах нашої країни парк зернозбиральних комбайнів налічував 44 тис. машин. Це на три тисячі менше, ніж 2005 року, та на 17 тисяч менше, ніж 2001 року. Тобто, починаючи з 2001 року, зафіксовано щорічне зменшення парку зернозбиральних комбайнів на українських полях на 6–8%. При цьому статистичні дані свідчать про те, що з 2003 до 2005 року з машинобудівних заводів України на поля прийшло лише 714 зернозбиральних комбайнів. Важко навіть оцінити, на скільки відсотків оновлено парк цих машин.
Неповна забезпеченість технікою в період збирання врожаю призводить до подовження термінів, а значить, і до додаткових істотних втрат урожаю. Нині однією з гострих проблем в аграрному секторі країни є оновлення техніко-технологічної бази виробництва. Особливо важливо це за високого рівня спрацювання машин. Так, близько 78–98% зернозбиральних комбайнів відпрацювали свій ресурс і підтримуються в дієздатному стані в період збирання тільки завдяки ремонтно-профілактичним роботам. В умовах практично вичерпаного ресурсу темпи старіння машин на порядок перевищують темпи оновлення. Відтак, збільшується сезонне навантаження на комбайн та вдвічі-втричі зростає термін його роботи. Тож у період підготовки зернозбиральних комбайнів до жнив 2008 року слід подбати про забезпечення їхньої дієздатності.
Розглянемо жниварську частину комбайнів “Дон”, яка автоматично копіює рельєф поля на заданій висоті зрізу. Вона складається з таких складових: жатка, проставка, похила камера. Регулювання ланцюгових передач, крім передачі приводу від варіатора до мотовила, здійснюється переміщенням натяжних зірочок. Приміром, ланцюгову передачу приводу мотовила натягують так: передню — обертанням штанги, а задню — з використанням натяжного гвинта. Натягування клинопасової передачі варіатора забезпечується обертанням гайок натяжного гвинта. Пас на веденому шківі встановлюють на максимальний діаметр. Прогин гілки паса має становити 8–10 мм за зусилля 40 Н. Регулювання здійснюють за працюючого варіатора.
Регулювання паса приводу від головного привідного вала жатки на вал механізму “гойдаючої шайби” досягається переміщенням натяжного шківа. Прогин паса має перебувати в межах 12–15 мм. Жаткову частину комбайна “Дон”.
Основним регулюванням різального апарата є встановлення зазора між сегментом і площиною пальця завдяки зняттю та встановленню прокладок між пальцевим брусом і пластиною тертя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зернозбиральні комбайни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок