Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Контроль дефіциту вітаміну Е та селену в організмі курей

Контроль дефіциту вітаміну Е та селену в організмі курей

Назва:
Контроль дефіциту вітаміну Е та селену в організмі курей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Контроль дефіциту вітаміну Е та селену в організмі курей


Повноцінність годівлі курей визначає чимало факторів. Серед головних — біологічно активні речовини, насамперед вітаміни. Обмін вітамінів в організмі не є стабільним процесом і залежить від виду, генотипу, віку, продуктивності, умов утримання курей тощо. Своєю чергою, наявність потрібної норми вітамінів впливає на здоров’я та продуктивність тварин. Важливого значення набуває раціональне поєднання вітамінів у кормах.
Дослідами встановлено, що вітамін Е тісно пов’язаний із мікроелементом селеном, від кількості якого залежить потреба вітаміну Е в організмі. Слід зауважити, що тривалий час селен вважався токсичним елементом, який викликав апатію, регідність суглобів, кульгавість, випадання волосу з гриви та хвоста і деформацію копит.
Недостача або повна відсутність у раціоні селену і вітаміну Е призводять до виникнення у тварин таких хвороб, як токсична дистрофія печінки (гепатоз), енцефаломаляція, ексудативний та геморагічний діатез, ембріональна дистрофія, фіброз підшлункової залози, біломускульна хвороба тощо.
В організмі курей кількість селену утримується на постійному рівні. Поповнення його запасу відбувається за рахунок рослинних та тваринних білків корму, в яких селен міститься у вигляді біологічно активного сполучення.
За своєю дією селен близький до вітаміну Е, хоча антиоксидантна активність білків, які містять селен, у 500 разів вища. В організмі селен бере участь в утворенні комплексної сполуки з органічними речовинами, яку називають “фактор-13”. Вона викликає фармакологічний ефект, подібний токоферолу. Встановлено також участь селену в синтезі ферментів, що регулюють окислювально-відновні процеси обміну речовин та скоротливої функції скелетних м’язів.
В окремих випадках селен може замінити вітамін Е. Зокрема, дефіцит цього елементу в організмі тварин затримує їх ріст (депресія росту) навіть за достатньої кількості токоферолу.
У разі недостачі селену в раціоні курей у них виникає захворювання, схоже на вітаміноз Е, а за достатньої його кількості — потреба в токоферолі знижується, завдяки чому запобігають м’язевій дистрофії, ексудативному діатезу, енцефаломаляції.
Крім цього, селен регулює засвоєння та витрачання таких вітамінів, як А, D, Е, К, сприятливо впливає на підшдункову залозу. В разі дистрофії цього органу вітаміни, навіть якщо ними вдосталь забезпечено курей, погано засвоюються.
Недостачу селену можуть відчувати тварини різних видів та віку. До основних причин цього явища належать такі:
Інтенсивність землеробства призводить до збіднення грунту мікроелементами.
В переважній більшості послуговуються добривами, що містять тільки макроелементи: калій, натрій, азот, фосфор. Це також порушує кругообіг мікроелементів у природі.
Забруднення навколишнього середовища промисловими відходами, особливо сполуками сірки, що погіршує співвідношення “селен-сірка”.
Раціони тварин мястять корми, вражені токсичними грибами, та з низькоякісним м’ясокістковим борошном.
Тваринам дають воду, що містить велику кількість сульфатів.
Селен значно підвищує якість, містить велику кількість яєць, стимулює ріст та загальний розвиток курей, їх продуктивність. Нестача селену в організмі призводить до виникнення некрозу в м’язах, нервовій та ендокринній системах. Ураження серцевого м’язу та центральної нервововї системи супроводжується розвитком застійних явищ і дистрофічними змінами в паренхіматозних органах. Селен активно впливає на багато процесів, що відбуваються в організмі, має захисні властивості в разі отруєння курей кухонною сіллю, солями важких металів, токсинами.
Жиророзчинні вітаміни відіграють особливу роль у житті курей в зв’язку з їх мембранними функціями. При цьому найбільш виражений вплив на клітини має токоферол, який в організмі тварин є основним біологічним антиоксидантом. Крім цього, він є обов’язковим компонентом дихання клітин, захищає інші вітаміни від окислення.
Недостача вітаміну Е в раціоні курей-несучок може бути причиною високої ембріональної смертності в перші дні інкубації яєць, а у півнів — призводить до ураження сім’яників, потім стерильності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Контроль дефіциту вітаміну Е та селену в організмі курей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок