Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Колоноподібні сади

Колоноподібні сади

Назва:
Колоноподібні сади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Колоноподібні сади


Інтенсивне садівництво набуває дедалі більшої популярності серед українських фермерів, особливо на Вінниччині з її родючими грунтами та сприятливими природно-кліматичними умовами.
Історія походження та розвиток колоноподібних підщеп в Україні
Українським садівникам колоноподібні сорти яблунь відомі вже кілька десятиліть. За цей час багато хто спробував їх вирощувати на своїй присадибній ділянці, проте не всі залишилися задоволені результатами. Одна з причин, яку варто назвати, — брак інформації щодо правильного догляду за колоноподібним садом, друга — сумнівне походження посадкового матеріалу.
Справді, вітчизняні наукові установи не приділяли достатньої уваги розробкам технологій вирощування колоноподібної яблуні, а спеціалізовані підприємства-розсадники не вбачали за доцільне налагоджувати вирощування садивного матеріалу в достатній для професійних садівників кількості.
Історія створення колоноподібних сортів яблуні починається в 1963 році, коли Антоні Вайсік (Anthony Wijcik) знайшов у своєму садку в Британській Колумбії (Канада) дивну гілку, що мала досить короткі міжвузля та порівняно багато спорових утворень.
Ця гілка виявилася стійкою природною мутацією сорту Макінтош, і за подальшого вегетативного розмноження була збережена як новий сорт, який отримав назву Макінтош Вайсік (McIntosh Wijcik). (US Patent N 4382, 20.02.1979).
З того часу Вайсік Макінтош став основою різних селекційних програм зі створення широкого асортименту колоноподібних сортів яблуні.
Сьогодні селекція колоноподібних сортів яблуні триває в США, Чехії, Сербії та деяких інших країнах, проте, мабуть, найкращих результатів досягли німецькі селекціонери з дослідної станції у Гайсинхаймі (Geisenheim), які створили низку сортів столового призначення та для промислової переробки.
Олег Босий та кервник програми CATS доктор Пітер Браун (праворуч)
Крім селекції нових сортів, вчені цієї дослідної станції розробили інтенсивну технологію закладання та догляду за колоноподібними садами, відому під назвою CATS — Columnar Apple Tree System (Система догляду за колоноподібною яблунею).
У вересні 2007 р., в рамках навчальної поїздки, яку організував Вінницький фруктовий проект IFC, група садівників Вінницької області відвідала дослідну станцію садівництва в м. Гайсинхайм для ознайомлення із сучасними підходами до закладання та догляду за сировинними садами.
Учасники навчальної поїздки зустрілися з керівником програми CATS, доктором Пітером Брауном, який розповів про результати своєї дослідницької роботи та перспективи впровадження колоноподібних сортів яблуні у великотоварне виробництво.
Основні переваги колоноподібних сортів групи CATS:
- ранній початок плодоношення: вже на другий рік після посадки можна зібрати урожай у межах 2–3 кг з дерева, а на четвертий-п’ятий рік продуктивність сягає 14–16 кг яблук з дерева;
- використання колонових середньорослих підщеп (ММ 106, М 25, ММ 111, В 9 тощо) сприяє одержанню дерева достатньої якірності без витрат на шпалеру під час закладання саду. Для прикладу: витрати на шпалеру для яблуневого саду на карликовій підщепі становлять як мінімум 10–12 тис. грн/га;
- маючи поліпшений енергетичний баланс (рослина не витрачає ресурсів на формування “зайвої” деревини), значно знижується потреба в елементах живлення. В зонах, де за рік випадає 600 мм опадів, можна збирати стабільно високі врожаї яблук без використання системи зрошення (для саджанців на середньорослих підщепах);
Анатолій Семенюк — голова корпорації “Садвинпром”, Вінниця, — учасник навчальної поїздки по країнах ЄС
- низькі виробничі ризики: сорти CATS достатньо морозостійкі й на середньорослих підщепах можуть витримувати зниження температури до мінус 35...40°С. До того ж, вони потребують тривалого періоду яровизації (понад 1400 годин температур, нижчих за 7°С), тому мають пізній період цвітіння. Висока густота посадки (8000–10000 дерев на гектар) підвищує економічну доцільність використання протиградових сіток;
- зменшені витрати на догляд: під час формування крони видаляють лише бокові пагони, що можуть створити конкуренцію лідеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Колоноподібні сади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок