Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Пріоритети технічної політики в аграрному секторі України

Пріоритети технічної політики в аграрному секторі України

Назва:
Пріоритети технічної політики в аграрному секторі України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Пріоритети технічної політики в аграрному секторі України


Державна технічна політика в АПК — це система організаційно-економічних заходів, які здійснюють органи державного управління для підвищення її ефективності завдяки вдосконаленню формування та раціонального використання матеріально-технічної бази, для підвищення рівня технічного забезпечення. Вона є невід’ємною складовою державної аграрної політики. У вирішенні завдань технічної політики значна роль належить інженерній науці.
Машинно-технологічне забезпечення аграрного сектору є головним чинником підвищення ефективності галузі. Його функціонування в технологіях виробництва визначає конкурентоспроможність продукції.
Завдяки відновленню машинно-технологічної бази, передбачається в 2015 р. виробити: зерна — 46 млн т, цукрових буряків — 24–25, насіння соняшнику — 3,5–3,6, картоплі — 18–19, молока — 18, м’яса — 4,7–4,8 млн т, яєць —13–14 млрд штук.
Основним засобом досягнення цих результатів стане застосування прогресивних технологій виробництва продукції, забезпечених ефективною машинно-технологічною базою.
Провідним фактором інтенсифікації виробництва продукції і забезпечення її конкурентоспроможності буде рівень продуктивності праці, який слід збільшити втроє-вчетверо.
Для цього потрібно:
- зосередити виробництво сільгосппродукції у великих агропромислових корпораціях із закінченим циклом виробництва, в складі яких на договірних засадах об’єднаються виробники сільгосппродукції та її переробники;
- модернізувати вітчизняне сільгоспмашинобудування, забезпечивши його інтегрування з провідними машинобудівними фірмами Західної Європи, створити та організувати виробництво на цій основі високопродуктивної надійної техніки нового покоління;
- забезпечити формування сільгосптоваровиробниками раціональної структури машинно-тракторного парку з урахуванням грунтово-кліматичних умов, виробничої спеціалізації та обсягів робіт;
- забезпечити раціональні форми організації механізованих польових робіт, їх технологічне та технічне обслуговування, високу якість і економічність на основі спеціалізації і кооперації у використанні ресурсів;
- підвищити ефективність управління виробництвом на основі прогресивних методів планування та організації праці, економічних важелів стимулювання її високої продуктивності й інформаційного забезпечення;
- організувати ефективну ринкову систему ресурсного та сервісного забезпечення аграрних підприємств із використанням наявної інфраструктури технічного сервісу;
- забезпечити надійне енергопостачання сільськогосподарських об’єктів і соціально-побутових потреб сільських населених пунктів.
Щоб сільгосптоваровиробники сформували раціональну структуру машинно-тракторного парку і довели його кількісний склад до рівня технологічної потреби, впродовж 10–12 років потрібний щорічний обсяг інвестицій у сумі 14–15 млрд гривень.
Крім того, слід істотно підвищити технічний рівень вітчизняної техніки. Для цього доцільно створити спільно із західноєвропейськими фірмами підприємства з виробництва сучасної елементної бази та компонентів конструкцій машин, насамперед дизельних двигунів внутрішнього згоряння, гідросистем, приводних пасів, засобів автоматизації режимів роботи.
Іншим важливим завданням сучасного етапу розвитку аграрного сектору є призупинення катастрофічного зменшення кількісного складу наявного машинно-тракторного парку завдяки відновлювальним ремонтам з частковою модернізацією основних видів сільськогосподарської техніки.
На ці потреби знадобиться 2,2–2,5 млрд грн щороку. Але тільки за таких умов можна буде найближчим часом вивести з експлуатації 30–40% техніки, що відпрацювала свій амортизаційний термін.
Модернізація тракторів і комбайнів із встановленням на них нових вузлів і агрегатів подовжить строк їх експлуатації на 5–6 років і забезпечить виконання ними в цей період близько 50–60% обсягів механізованих робіт із вдвічі-втричі меншими затратами, ніж у разі придбання їх нових аналогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пріоритети технічної політики в аграрному секторі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок