Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Обладнання для виробництва соєвого молока

Обладнання для виробництва соєвого молока

Назва:
Обладнання для виробництва соєвого молока
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,76 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Обладнання для виробництва соєвого молока


Як свідчить редакційна пошта, останнім часом відчутно зросла цікавість до такої культури, як соя. Відповідно, зріс попит і на обладнання для переробки сої. Пропонуємо вашій увазі результати державних випробувань кількох вітчизняних установок для виробництва соєвого молока.
Одним із ефективних напрямів використання сої у раціонах тварин є згодовування її у вигляді соєвого молока молодняку великої рогатої худоби. Це дає змогу збільшити виробництво товарного молока завдяки зниженню витрат молочних кормів на випоювання одного теляти з 200–400 до 50–150 кг, підвищити товарність незбираного молока на 15–20% і на 10–15% знизити собівартість тваринницької продукції.
Останнім часом державні випробування пройшла низка установок для виробництва соєвого молока.
Із них заслуговують на увагу гідродинамічні установки ТЕК-СМ (випробування проведено в 2005 році) — розробки науково-виробничого підприємства “Інститут “ТЕКМАШ” і ТОВ “Інженерно-технологічний центр “ТЕКМАШ”, які грунтуються на використанні принципу кавітації і забезпечують активність уреази в межах вимог ДСТУ 12220—96 (табл. 1).
Гідродинамічна установка для переробки зернобобових культур на вологі кормові суміші та соєве молоко ТЕК-СМ містить чотири різні за продуктивністю модифікації: ТЕК-1СМ, ТЕК-2СМ, ТЕК-3СМ і ТЕК-4СМ. Однакові за принципом дії та конструктивною схемою, вони різняться потужністю двигунів електронасосних установок (від 11 до 45 кВт), місткістю резервуарів, масою і габаритними розмірами.
Установка ТЕК-СМ (рисунок) складається з насосного агрегату, резервуара й соплового апарата, з’єднаних між собою трубопроводами й арматурою і змонтованих на рамі. Пускозахисну апаратуру електродвигуна насоса й прилади контролю параметрів технологічного процесу вмонтовано в шафі керування.
Насосний агрегат, що складається з відцентрового насоса та електродвигуна, забезпечує циркуляцію суміші соєвих бобів із водою за технологічним контуром установки.
Резервуар являє собою вертикальну циліндричну ємність із листової сталі з подвійними стінками, простір між якими заповнено теплоізоляційним матеріалом. У ньому міститься основна маса суміші соєвих бобів і води протягом усього циклу приготування порції соєвого молока. Резервуар у нижній частині (поблизу дна) з’єднано горизонтальним трубопроводом із вхідним фланцем насоса, а біля верхньої частини — Г-подібним трубопроводом через сопловий апарат з напірним фланцем насоса. Зверху резервуар має люк із фланцем, закритий кришкою. У кришку вмонтовано запобіжний клапан, манометр і кран для випускання повітря. Запобіжний кран обладнано дренажною трубкою для скидання в додаткову ємність частини суміші в разі спрацювання клапана.
Горизонтальний трубопровід має ніші для двох датчиків дистанційних термометрів, запобіжний клапан граничного тиску, водяний кран і кран готового продукту. Один із температурних датчиків — регульований, він повинен зупиняти насос, коли температура суміші сягає 105°С, тобто значення, передбаченого технологічним регламентом (під час роботи установки в автоматичному режимі). Другий датчик вимикає двигун насоса за найвищої допустимої температури суміші — 115°С (якщо перший датчик не спрацював або вимкнутий).
Сопловий апарат, основним елементом якого є спеціально спрофільована насадка, — це ключова складова установки. Він призначений для інтенсивного змішування потоку рідини, створеного насосом, унаслідок чого механічна енергія потоку перетворюється в теплову й рідина нагрівається, а також для забезпечення подрібнення соєвих бобів. Сопловий апарат змонтовано на кінці горизонтального відрізка Г-подібного напірного трубопроводу, що з’єднує його з насосом, вихідний отвір насадки виходить безпосередньо в резервуар біля верхнього торця по дотичній до циліндричної поверхні.
Установка ТЕК-СМ виконує технологічний процес так.
Боби сої, призначені для приготування соєвого молока, мають бути промиті та очищені від твердих сторонніх домішок: металу, каміння, рослинних решток (часточки стебел сої тощо) та замочені водою (холодною — щонайменше на 24 години, гарячою — на 6–12).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обладнання для виробництва соєвого молока

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок