Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Соргові культури просяться на лани України

Соргові культури просяться на лани України

Назва:
Соргові культури просяться на лани України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Соргові культури просяться на лани України


На Півдні України площі соргових культур було незаслужено зменшено, а в перехідний до ринкової економіки період призупинено їх насінництво, яке було так добре налагоджене у 80-х і першій половині 90-х років минулого століття. Це спричинило ослаблення кормової бази в господарствах. В Автономній Республіці Крим з її жорсткими кліматичними умовами одним із важливих чинників поліпшення кормової бази для тварин можуть стати соргові культури з різними напрямами їх використання.
Зернове сорго — низькоросла рослина (100–140 см), забезпечує високу врожайність зерна, використовуваного на зернофураж у комбікормовій промисловості. З нього нами створено харчове сорго для виробництва крупів, білосніжних легких пластівців, крохмалю, пива, спирту тощо.
Цукрове (кормове) сорго — високоросле (200–300 см), кущисте, із солодким (до 20% цукрів) соком у стеблі, добре відростає. Його використовують для одержання силосу і в системі зеленого конвеєра, а сік — для одержання меду, етанолу в харчовій промисловості.
Віничне сорго — технічна культура, яку використовують тільки для виробництва 4–5 тисяч добротних віників з гектара. Висота рослин — 140–160 см, велика (40–50 см) волоть і довга (40–45 см) ніжка.
Сорго-суданські гібриди створені селекційним шляхом, висота рослин — 220–290 см, добре кущаться й відростають після скошування, забезпечують на богарі 2–3 і на зрошенні — 3–4 укоси. Придатні для використання в зеленому конвеєрі і для закладання сінажу.
Суданська трава створена для одержання сіна, зеленого корму, заготівлі сінажу ( у тому числі і в системі зеленого конвеєра). Добре кущиться й відростає після скошування.
Зі стислої характеристики видно, що соргові культури можуть забезпечувати різними кормами всі види тварин, птиці й прудових риб, а також давати сировину для харчової промисловості: крохмале-патокової та комбікормової. Вони мають високі енергетичні ресурси, містять легкозасвоюваний крохмаль, характеризуються підвищеним вмістом білка, лізину, метіоніну й триптофану.
У Кримському державному аграрному університеті ось уже 16 років функціонує проблемна науково-дослідна лабораторія сорго. Тут, у посушливих умовах, проводиться широка селекційно-насінницька робота. Створено більш як 1200 самозапилюваних ліній і сортів, 60 материнських стерильних аналогів, понад 300 гетерозисних гібридів сорго, в Україні та країнах СНД районовано 36 сортів різних напрямів використання, у тому числі селекції Кримського державного аграрного університету — 14 сортів та гібридів. Проводяться дослідження з первинного насінництва та інтенсивної технології вирощування сорго.
Результати наших досліджень свідчать, що впродовж 11 років (1992–2002) урожайність зерна сорго на богарі становила 40–45, а кукурудзи — 10–12 ц/га, зеленої маси цукрового сорго і сорго-суданкових гібридів за 2–3 укоси — 470–638, а кукурудзи — 105–190 ц/га. Перевищення — більш ніж удвічі, у посушливі роки — у 3–4 рази, а у своєрідні щодо погодних умов 2001, 2002 і 2003 роки, коли перша половина літа була надзвичайно посушливою, сорго впадало в анабіоз, витримувало страшну посуху і після дощів забезпечувало високі, до 400–600 ц/га, врожаї зеленої маси і до 35–48 — зерна. Кукурудза ж цієї стихії не витримує, даючи врожай зерна 6–8 і зеленої маси — 110–130 ц/га. Проте, незважаючи на такий потенціал сорго, у Криму його сьогодні не впроваджують у виробництво, а тварини потерпають від браку кормів. Однією з головних причин цього є відсутність насіння, хоча попит на нього щороку зростає. Виробництво ж насіння соргових культур для задоволення потреб господарств було покладено на Кримську дослідну станцію, де функціонувало насінництво сорго з єдиним в Україні соргопереробним заводом продуктивністю 5 тис. т. За станцією було закріплено 9 господарств, що спеціалізувалися на виробництві насіння сорго і виробляли до 5 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соргові культури просяться на лани України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок