Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Оцінка впливу на навколишнє середовище промислової розробки родовища та при проведенні запроектованого діяння на продуктивний пласт

Оцінка впливу на навколишнє середовище промислової розробки родовища та при проведенні запроектованого діяння на продуктивний пласт

Назва:
Оцінка впливу на навколишнє середовище промислової розробки родовища та при проведенні запроектованого діяння на продуктивний пласт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,90 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ОЦІНКА ВПЛИВУ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ПРОМИСЛОВОЇ РОЗРОБКИ РОДОВИЩА ТА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЗАПРОЕКТОВАНОГО ДІЯННЯ НА ПРОДУКТИВНИЙ ПЛАСТ
Виробничі об’єкти Вигода-Витвицького нафтового родовища є потенційними джерелами впливу на навколишнє середовище.
Виробничий комплекс включає такі основні технологічні та допоміжні об’єкти, які можуть розглядатися як потенційні джерела впливу на навколишнє природне середовище:
1. Видобувні нафтові та нагнітальні свердловини в процесі експлуатації.
2. Промислові трубопроводи:–
викидні лінії від видобувних свердловин до нафтозбірних пунктів ГУ-1, ГУ-2; –
напірні води від ВБР до нагнітальних свердловин.
3. Нафтозбірний пункт ГУ-1, в склад якого входять сепаратори ТА-1000-16, ТГ-2500-7, замірна установка “Супутник АМ-40”.
4. Нафтозбірний пункт ГУ-2, в склад якого входять сепаратори ТА-1000-16, ТГ-2500-7, замірна установка “Супутник Б-40”.
5. Груповий збір “УГЗН-1”, в склад якого входять резервуари РВС-150 і РВС-120, сепаратор ТА-1000-16.
6. Нафтопровід і газопровід міжпромислового транспорту продукції з родовища.
7. Повітряні лінії електропостачання технологічних об’єктів, трансфор-маторні підстанції.
8. Автомобільні дороги та під'їзди до промислових об'єктів.
Вплив на атмосферу
Існуюча система промислового збору і підготовки продукції свердловин є однотрубною, герметизованою. Резервуари використовуються лише для заміру продукції деяких свердловин, які не підключені до замірних установок “Супутник”. Тому в робочому режимі технологічного процесу забруднення атмосфери мінімальне і обумовлене технічними можливостями обладнання, яке використовується на промислових об'єктах.
За фізичними характеристиками джерела викидів шкідливих речовин в атмосферу на промислових об'єктах розділяються на такі групи:
1. Димові труби устаткування, яке працює з використанням процесу горіння: труба безполуменевої печі.
2. Запобіжні клапани на замірних і сепараційних установках.
3. Дихальні клапани резервуарів, що працюють без надлишкового тиску, виділення шкідливих речовин з яких відбувається внаслідок випаровування продуктів.
4. Випаровування вуглеводнів із нафтопасток, ємностей.
5. Нещільності фланцевих з'єднань технологічного обладнання, арматури, трубопроводів, ущільнення насосів, через які в обмеженій кількості виділяються шкідливі речовини.
Характеристика шкідливих речовин, які викидаються в атмосферу від нафтопромислових об'єктів, наведена в табл. 9.1.
Вказаним інгредієнтам не властивий ефект сумації дії.
Категорія небезпеки підприємства за класифікацією ОНД 1-84 - не вище 2.
Аналіз проведених досліджень викидів шкідливих речовин в атмосферу території Вигода-Витвицького родовища і суміжної з ним місцевості дозволяє зробити такі висновки:
1. Основними джерелами викидів насичених вуглеводнів є сепаратори і резервуари.
Сірководень викидається разом з нафтовим газом із сепараційних установок.
Безполуменева піч працює на газовому паливі і є джерелом викидів оксиду і діоксиду азоту, оксиду вуглецю і сірчистого ангідриту.
2. Проведений розрахунок концентрацій шкідливих речовин в призем-ному шарі атмосфери показав, що за межами санітарно-захисних зон проходить повне розсіювання всіх шкідливих речовин, які викидаються із джерел нафтогазовидобувного обпадання.
3. Викиди шкідливих речовин при освоєнні, продувці свердловин, техно-логічного обладнання, газопроводів і викликана цим робота факела обумов-люють деяке збільшення разових концентрацій в приземному шарі атмосфери, але не приводять до перевищення ГДК за межами санітарно-захисних зон об’єктів і в населених пунктах.
При цьому треба мати на увазі, що такі викиди відносяться до залпових, мають разовий характер, обмежені за тривалістю, локалізовані за місцем виходу.
Таблиця 9.1 – Характеристика шкідливих речовин в викидах промислових об’єктів
Найменування шкідливих речовин | Максимальні разові гранично допустимі концентрації, мг/мЗ | Клас небез-пеки | Агре-гатний стан
ГДК м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оцінка впливу на навколишнє середовище промислової розробки родовища та при проведенні запроектованого діяння на продуктивний пласт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок