Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Стан і основні напрями використання поновлюваних джерел енергії

Стан і основні напрями використання поновлюваних джерел енергії

Назва:
Стан і основні напрями використання поновлюваних джерел енергії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,65 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Стан і основні напрями використання поновлюваних джерел енергії


В Україні практичне використання поновлюваних джерел енергії становить доволі незначну частку в загальному енергоспоживанні — всього 2,7% (табл. 2, 3), хоча енергетичний потенціал основних видів ПДЕ доволі високий.
Продукція ВАТ “ЮТЕМ” (Київ)
В Україні практичне використання поновлюваних джерел енергії становить доволі незначну частку в загальному енергоспоживанні — всього 2,7%(табл. 2, 3), хоча енергетичний потенціал основних видів ПДЕ доволі високий.
Останнім часом в Україні відчутно зріс інтерес до поновлюваних джерел енергії (ПДЕ). Це зумовлено такими чинниками:
1) виснаженням викопних енергоносіїв нафти та природного газу в цілому світі, в тому числі і в Росії — основному постачальнику нафти й газу в Україну; відчутним подорожчанням природного газу та обмеженням поставок нафти;
2) наша держава чітко продекларувала свої наміри щодо вступу в ЄС, однією з умов якого є доведення до 2020 року обсягу використання поновлюваних джерел енергії в загальному енергетичному балансі країни до 20 відсотків;
3) екологічними проблемами, пов’язаними із забрудненням навколишнього середовища викидними газами, двигунами внутрішнього згоряння, рідкими стоками тваринницьких комплексів, нітратами тощо.
У багатьох країнах Європи динамічно розвивається виробництво енергії з відновлюваних джерел. У 1995 році в країнах ЄС частка відновлюваної енергетики становила 74,3 млн т нафтового еквівалента, або близько 6% загального споживання первинних енергоносіїв. Частка біомаси в них перевищувала 60%, що становило близько 3% загального споживання первинних енергоносіїв. Відповідно до програми розвитку поновлюваних джерел енергії, ПДЕ покриють 12% загального споживання первинних енергоносіїв у 2010 р. в ЄС, у тому числі біомаса — близько 74% загальної частки ПДЕ. Вочевидь, біомаса є найсильнішим і прогресивно зростаючим сектором відновлюваної енергетики в ЄС.
В Україні — інша ситуація. Тільки гідроенергетика, біомаса та вітроенергетика досягли рівня комерційного застосування; інші технології відновлюваної енергетики ще перебувають на стадії дослідження та розробки або демонстрації, і їхня частка в енергопостачанні — незначна.
Для ефективного використання потенційних можливостей упровадження кожної технології чи джерела енергії слід визначити пріоритети й черговість їхнього впровадження та розвитку і на основі цього розробити концепцію розвитку поновлювальної енергетики в аграрній галузі. Дальшим кроком має бути розробка цільових програм та їхня реалізація згідно з визначеними пріоритетами.
Сонячна енергетика. У сонячній енергетиці як найперспективніші визначено такі напрями: безпосереднє перетворення сонячної енергії в низькопотенційну теплову енергію без попередньої концентрації потоку сонячної радіації та безпосереднє її перетворення на електричну енергію постійного струму з допомогою фотоперетворювачів.
В Україні сонячне теплопостачання має достатній досвід використання, а технологічний потенціал вітчизняної промисловості дає змогу вирішити завдання масового виробництва геліотехнічного устаткування.
Основний чинник, що стимулює широке використання геліотехнічного обладнання в Україні, — їхня відсутність в продажу на внутрішньому ринку, насамперед для індивідуального споживача. Своєю чергою, впровадження сонячних колекторів у виробництво в Україні, з урахуванням високих і постійно зростаючих цін на матеріали, стримується тим, що в цьому питанні немає стимулюючої державної політики.
Основною перешкодою розвитку фотоенергетики в Україні є висока вартість встановленої потужності сонячних фотоелектроперетворювачів і, відповідно, електроенергії, що генерується.
Із реальних розробок у фотоенергетиці слід відзначити сонячні коллектори SintSolar виробництва ТОВ ПКК “Синтек” (Україна), які експонувало на “Агро’2007” ТОВ “Новатор” (Київ). На основі сонячних колекторів SintSolar названа фірма пропонувала комплексні системи теплозабезпечення, які містять також баки-акумулятори й теплообмінники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Стан і основні напрями використання поновлюваних джерел енергії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок